Agentovi jsem celou dobu říkal, že chci Vsetín, prozrazuje Antonín Pechanec

Redakce • 18.05.2018

Patřil k prvním odkrytým posilám Vsetína. S týmem však poprvé trénoval až tento týden. Po dlouhé sezoně, kdy Antonín Pechanec působil i v Třinci dostal od trenérů více volna a odpočinku. Nyní však už poctivě maká s celým týmem a s očekáváním vyhlíží nadcházející sezonu. Jak probíhal jeho přestup na Vsetín a jak se těší na sezonu v zelenožlutém dresu si můžete přečíst v následujícím rozhovoru.

Můžete prozradit, jak probíhal váš transfer na Vsetín?
Byl jsem v kontaktu s agentem a říkal jsem mu, že bych chtěl jít na Vsetín. I proto, že znám trenéra Dopitu, líbí se mi atmosféra, a tak jsme se nějak dohodli.

Byla nějaká nabídka ze strany Vsetína nebo jste si sám řekl, že chcete na Lapač?
Měl jsem nějaké nabídky od agenta, ale chtěl jsem hlavně do Vsetína. Celou dobu jsem mu říkal, že bych chtěl Vsetín. Domluvili jsme se a poté už jsem nic víc neřešil. Jsem spokojený.

Vloni jste v dresu Frýdku-Místku odehrál na Lapači dva zápasy. I to vás třeba ovlivnilo v tom, že jste chtěl jen na Vsetín?
Chtěl jsem někde, kde jsou vysoké ambice, což tady jsou. Je tady na Lapači i navíc parádní atmosféra, takže to byl taky jeden z důvodů. Chtěl jsem zkusit zase něco nového.

K týmu a tréninkům jste se připojil teprve tento týden. Měl jste ještě volno?
Tím, že jsem až do konce sezony trénoval s Třincem, tak jsem měl dlouhou sezonu. Trenéři mi tedy dovolili, že můžu odjet na dovolenou. Poté jsem ještě chvíli odpočíval a v úterý jsem se připojil k týmu a tréninkům, což pro mě bylo dost náročné (směje se). Nyní už budu na trénincích do konce přípravy.

Tréninky jsou tedy náročné?
Je to všude podobné, ale tady je to trochu náročnější. Tréninky jsou navíc poměrně dlouhé, ale na druhou stranu výživné.

Jste za dobře s letní přípravou nebo ji nemusíte?
Nejsem úplně typ do letní přípravy (směje se), ale musí to být. K tomu hokeji to patří a každý rok si tím musíte projít.

Jaké máte osobní ambice do sezony?
Chci hrát co nejvýše a co nejdéle. Uvidíme, kam nás to pustí. Doufám, že cíle jsou jen ty nejvyšší.

V kabině se znáte s některými hráči?
Znám Kubu Tepera a Martina Podešvu, se kterým jsem hrával. Ze vzájemných zápasů však kluky od vidění znám, takže úplně do neznámého jsem nešel.

Zmínil jste, že znáte i trenéra Jiřího Dopitu, odkud?
Jirka Dopita si mě tehdy vytáhl do Třince, kde jsem pod ním hrál v play-off.

Už se těšíte na novou sezonu?
Těším, Vsetín je hokejové město a doufám, že fanouškům budeme předvádět jen radost na ledě. Budeme hrát nahoře co nejvíce to půjde.

Foto: ČTK

Dnes v 17:30 | Muži