Boj o páté místo a piva zdarma, to je poslední utkání základní části proti Frýdku-Místku!

Dominik Tobola • 19.02.2013

Je to tady, středeční domácí utkání proti Frýdku-Místku ukončí základní část sezóny 2012/2013 a rozhodne o čtvrtfinálových dvojicích pro play-off. Zelenožlutí budou hájit páté místo a tím pádem start prvního kola vyřazovací části proti ostravské Porubě. V cestě jim bude stát již zmíněný celek, který už díky čtyřbodové ztrátě na osmou Opavu, nemá šanci na účast v klíčové části sezóny. Vítězství za tři body zajistí jistotu bez ohledu na ostatní výsledky. Dalším lákadlem pro fanoušky jsou piva zdarma pro prvních sto příchozích na Lapač! Tak neváhejte a buďte ve středu 20.2. od 17:30 u toho!

Valaši ztratili šanci na čtvrté místo a tím pádem na začátek čtvrtfinále play-off před domácím publikem v uplynulém utkání v Meo Aréně. Přerov byl nad síly Valachů a vyhrál 2:0. Již skóre vypovídá o střelecké nemohoucnosti a také smůle žlutozelených. Extraligou protřelý brankář Vojtek nepropustil vsetínským kanonýrům ani jednu ze třiceti ran. Naopak Hanáci se dokázali ze svých třiačtyřiceti střel prosadit dvakrát. První a zároveň vítěznou trefu si připsal Goiš, jehož minutu před koncem napodobil z protiútoku Brančík.

Zbrojovka, i přes velkou podporu fanoušků v hledišti, ztratila prohrou šanci na čtvrté místo. Hlavní důvod neúspěchu viděl kouč Hlobil pochopitelně v efektivitě zakončení. "Porážky je hodně velká škoda, protože jsme v Přerově odehráli velmi slušné utkání. Měli jsme však velkou smůlu v koncovce, dvakrát se nám nepodařilo trefit prázdnou bránu. V první třetině jsme sice byli pod tlakem, ale druhá už byla mnohem lepší. Pokud ale nedáme gól, tak nemůže myslet na výhru."

Valachy tedy čeká poslední utkání základní části a to proti Frýdku-Místku. Celek ze severu Moravy již ztratil šanci na play-off, protože na poslední osmou a postupovou pozici, kterou hájí Opava, má manko čtyř bodů. Slezan má se Vsetínem ovšem lepší vzájemnou bilanci. Ze tří utkání se radovali Frýdečtí dvakrát a jen jednou odešli poraženi. Navíc jejich porážka přišla až v prodloužení, a tak pro ně hovoří celkové bodové skóre (7-2). Uvidíme, jak dopadne poslední souboj v sezóně. Porazí Valaši své soky podruhé v řadě za sebou a udrží se na pátém místě? Odpověď bude vyřčena kolem osmé hodiny večerní SELČ ve středu 20.2.

Frýdek-Místek: Rébus byl vyřešen, Severomoravané berou černého Petra! Nepostupují do play-off

Již od Vánoc se řešila otázka, kdo že to nakonec ve vyrovnané tabulce bude brát nelichotivé deváté místo. No a odpověď na sebe nechala čekat až do 40. kola, kdy Frýdek podlehl v regionálním derby Novému Jičínu a zároveň Opava zvítězila na ledě ostravské Poruby. Tyto výsledky vykrystalizovaly tabulku tak, že černého Petra vytáhne právě celek z města, které jeho dvě hlavní části, tedy Frýdek a Místek, dělí řeka Ostravice.

Frýdeckým ještě žila naděje v utkání s Prostějovem a domácí se jí ještě navýšili skvělým obratem v utkání. Ještě na začátku osmatřicáté minuty prohrávali Severomoravané 1:2. Poté však vyrovnal Ondřej Sluštík a ve 49. minutě rozhodl vítěznou trefou Kelner, kterého ještě pět minut před koncem napodobil Petr Slovák. Ovšem o pár chvil bylo jasné, že tyto tři body budou pouze takzvaným Pyrrhovým vítězstvím. Opava svým obratem na ledě Poruby rozhodla o tom, že navýší svůj náskok na čtyři body před posledním kolem.

"Kluci podali proti Prostějovu velice dobrý výkon. Konečně jsme měli štěstí v tom, že jsme soupeře gólově předčili. Výhra nám ale stejně nepomohla, jelikož Opava dokázala v dohrávce zvítězit v Porubě. Nás teď čeká poslední zápas ve Vsetíně, sezona pro kluky tím pádem končí," smutně zhodnotil utkání a letošní sezónu generální manažer Frýdku-Místku Martin Kurajský. Severomoravané budou mít tedy nouzi o motivaci, ale utkání na Valašsku budou chtít určitě zvládnout a důstojně tak zakončit ročník 2012/2013.

Děkujeme fanouškům za podporu! Jako dárek má prvních 100 příchozích na utkání PIVO ZDARMA!

U příležitosti konce základní části by Valašský hokejový klub rád poděkoval fanouškům za podporu během jejího průběhu. Proto prvních sto diváků, kteří dorazí na středeční utkání s Frýdkem-Místkem, obdrží jako pozornost pivo zdarma. "Tímto bychom také všechny rádi na středeční zápas pozvali, protože se bude rozhodovat o našem soupeři pro čtvrtfinále," uvedl předseda VHK Petr Neumann.

Nuže, ve středu všichni co nejdříve na Lapač. Koupit lístek, prvních sto šťastlivců si vychutná pivo zdarma a ti další, kteří šanci na chmelový mok propásnou, nemusí smutnit. A to proto, že budou mít možnost si vychutnat pravý valašský hokej!

Předpokládané sestavy: Vol.2 - Vsetín znova v plné síle!

Vsetínským trenérům ubyla před utkáním v Přerově další starost, sestava je konečně v plné síle. Mimo dlouhodobě zraněného Jiřího Korčáka jsou Valaši v nejsilnější možné sestavě. Generálka na play-off nabízí režisérům týmu všechny dostupné hokejové artisty. Takže, jen tak dále a hodně zdraví i po celou dobu, snad dlouhou, vyřazovací části!

Vsetín: Plšek (Hromada) - Žabčík, Vrba, Bezuška, Tichý, Hoďa, Tesařík, Farda - Vaněk, Zúbek, Mikšovský, Šiafutdinov, Vítek, Hruška O., Hruška P., Brezáni, Holík, Kajaba, Kubo, Dubec, Podešva.

Frýdek-Místek: Chvostek, Ovšák, Ferenc, Balčík, Teper, Měkýš, Šimkovič, J. Sluštík, P. Slovák, Rozum, Škatula, Koky, O. Sluštík, Kelner, Gogolka, J. Slovák, Gajda, Jakubowski, Tomis.