Bude to boj až do konce! Vsetín míří pro body do Brna

Jan Tajzler • 20.02.2015

První místo už to nebude, ale boj o to druhé je v plném proudu. Aby se Vsetín do play off vydal z druhého místa, bude muset zvládnout utkání na ledě brněnské Techniky. Brňané se v poslední čtvrtině základní části neprezentují tak dobře, jako tomu bylo v první polovině sezony, nicméně před play off chce naladit formu každý a Technici před domácím publikem nebudou chtít Vsetínu darovat kůži lacino. Navíc je to právě Vsetín, který Technice chybí ke kompletní desítce pokořených celků.

Tři celky z první čtveřice vytvářejí něco jako magický trojúhelník. Vsetínským hokejistům to letos vůbec nejde proti Přerovu, podlehli ve všech čtyřech střetnutích. Naopak Přerov se trápí s brněnskou Technikou, která letos Zubry pokořila v dosavadních třech zápasech. Technice se pak nedaří porazit Vsetín. Zdá se, že body se všemi celky z první čtverky získala pouze ostravská Poruba. Základní část míří kvapem ke svému cíli a v play off budou tyto statistiky smazány. Vsetín s Porubou však hrají stále o potřebné body a na dálku si to znovu rozdají o druhé místo.

Technika Brno vyhlíží soupeře pro čtvrtfinále

Hokejisté z Brna předváděli v první polovině základní části velmi dobré výkony, podpořeny několika vítěznými sériemi. Pravidelně proti Vsetínu oba kluby bojovaly o druhé místo. Po novém roce to však Brňanům už tolik nejde. Hlavně závěrečná čtvrtina určitě není tím pravým ořechovým. Technika si musela v lednu projít sérii tří porážek. Zlepšení nálady přišlo v domácím prostředí proti Frýdku-Místku, kdy Sovy zvítězily 3:0. Následovala však porážka na ledě v Břeclavi 2:3 po prodloužení, doma pak Brňané skolili Opavu po samostatných nájezdech 2:1, ve Valašském Meziříčí už to ale znovu nešlo a Technika padla 6:4.

Brňané už mají jistotu čtvrtého místa, nemůžou si již polepšit ani pohoršit, mohou tak v klidu ladit formu na play off. Ve čtvrtfinále Technici narazí na jednoho z dvojice Nový Jičín – Opava. Než se tak stane, čeká Brňany test s celky z předních příček. Nejprve doma proti Vsetínu a poté na Hané proti již jistému vítězi základní části z Přerova. Technika už tak může tyto zápasy pojmout jako přípravu na play off.

Brněnský klub se pyšní druhou nejlepší obranou v lize, podíl na tom mají také kvalitní výkony brankářů. Josef Novák vychytal Brňanům čtyři nuly, což ho v tomto ohledu vyneslo mezi nejlepší brankáře v soutěži, také náhradník Jaroslav Chvátal vychytal jedno utkání s čistým štítem. O skvělou bilanci brněnské defenzivy se stará zkušený matador David Havíř 4+25. V obranných řadách soupeře dále působí také exvsetínský Filip Vrba 1+8, toho čeká souboj s bratrem Lukášem, který nastupuje za mateřský Vsetín. Útočné komando Techniků má na povel Michal Brzobohatý 21+18, svůj střelecký um předváděl také v reprezentačním dresu na zimní univerziádě ve Španělsku, která před nedávnem skončila. Třiceti bodů dosáhli také další útočníci Petr Jurča společně s Karlem Benýškem.

Oklepe se Vsetín z porážky v Přerově?

V dosavadním průběhu sezony to byl vždy stejný scénář. Po porážce od Přerova si Vsetín léčil rány na soupeři z Brna. Všechna utkání s Techniky se nesly ve znamení bojů o druhé místo, a i když Technika nyní v tomto ohledu není konkurent, právě vítězství na jejím ledě povede Vsetín na kýženou druhou pozici. Momentálně se o ní Valaši dělí s ostravskou Porubou, ta má sice lepší skóre, ale pokud bude po základní části počet bodů shodný, budou to hokejisté Vsetína, kteří díky lepším vzájemným zápasům obsadí druhou pozici.

Valaši musí rychle zapomenout na nepovedené utkání v Přerově, kde po individuálních chybách padl rozdílem pěti branek 1:6. „Za herní projev, hlavně dopředu, jsem kluky pochválil," komentoval vystoupení svých svěřenců trenér Luboš Jenáček.

„Bohužel se ale nevyvarujeme individuálních chyb, které Přerov s velmi zkušenými hráči lehce potrestá,“ dodal. Zároveň si však uvědomil pozici týmu v tabulce a vyhlížel poslední bitvy v základní části: „Musíme vyhrát v sobotu v Brně a pak doma porazit Karvinou, tak abychom skončili druzí a měli co nejlepší pozici pro play-off.“

V brněnské Hokejové hale dětí a mládeže mívá Vsetín pravidelnou podporu svých příznivců, dá se předpokládat, že v boji o druhé místo se fanoušci znovu budou snažit pomoci. Můžete se k nim připojit v sobotu od 17:00. V opačném případě můžete z moravské metropole sledovat online přenos.

Předpokládané sestavy:

Technika Brno: Novák – Habrovec, Vrba F., Klimeš, Odehnal Lukáš, Havíř, Koukal, Maršálek, Jurča, Čtvrtníček, Stehlík, Benýšek, Zábranský, Látal, Odehnal Vlastimil, Heža, Bustin, Pargáč, Brzobohatý.

Vsetín: Hromada – Tesařík, Grebenjuk, Nedbálek, Vrba, Báchor, Hryciow, Haloda, Tichý – Zúbek, Vaněk, Kolařík, Ambruz, Hrazdira, Slováček, Vítek, Ondráček, Podešva, Kubo, Daněk, Kývala.