Čekal jsem, že bude mít druhá liga nižší úroveň, přiznává Lukáš Mičulka

Václav Trávníček • 21.01.2010

Pro Lukáše Mičulku znamenalo středeční valašské derby návrat do Vsetína po téměř třech letech. Juniorský mistr republiky z roku 2007 je nyní hráčem extraligového Třince a do VHK má vyřízeny střídavé starty. „Párkrát jsem za seniory naskočil, ale pořád to není ono. Potřebuji se vyhrát a tak mi vedení domluvilo působení ve Vsetíně,“ říkal dvacetiletý útočník po své obnovené premiéře za Vsetín, v níž vstřelil jednu branku. Zároveň přiznal, že byl z úrovně druhé ligy překvapen.

Lukáši, fanoušci si tě pamatují coby juniorského mistra republiky z roku 2007. Jak jsi strávil ty uplynulé téměř tři roky?
Odešel jsem do juniorky Třince a nyní se zkouším probojovat do A-týmu. Párkrát jsem za seniory v extralize naskočil, ale pořád to není ono. Sehrál jsem sice několik zápasů, ale nejsem vyhraný.

Jak ses ocitl ve Vsetíně?
Potřebuji se vyhrát a tak mi tu vedení domluvilo střídavý start. Bylo to jednoduché. Nabídku jsem přijal a jsem tu zatím spokojený. Věřím, že se budu ve Vsetíně prosazovat. Čas ukáže.

Budeš tu působit až do konce sezony?
Asi ano.

Premiéra v derby proti Valašskému Meziříčí, to byl poměrně ostrý start, souhlasíš?
Ano, ze začátku mi přišlo tempo hrozně rychlé, ale pak se ustálilo a já si na to zvykl. Musím říct, že druhá liga není pod úroveň, naopak je to hodně kvalitní soutěž. Přiznám se, že jsem to nečekal. Pro mne bude jedině dobře, pokud v ní budu působit.

Očekával jsi, že bude úroveň soutěže slabší?
Přesně tak.

Máš vůbec nějaké povědomí o druholigových mužstvech? Jasně, hodně hráčů z juniorky chodí hrát druhou ligu, takže spoustu kluků z ostatních týmů
znám. Jiní hráči mají zase exraligové zkušenosti, z kádru Valašského Meziříčí je to třeba dvojice Šebesta a Sochorek. Ti by se ještě dneska prosadili výš, než ve druhé lize.

Jak se ve vsetínském týmu cítíš?
Znám tu dost lidí, navíc je tady spousta mladých kluků, takže je to v pohodě…

Kdyby tu bylo víc starších hráčů, v pohodě by to nebylo?
Ale bylo. S mladými se ale znám víc, protože jsme v mládežnických kategoriích hráli buď spolu nebo proti sobě.

Stihl jsi před vsetínskou premiérou absolvovat vůbec nějaký trénink s mužstvem?
Vůbec ne. Trénovat budu v Třinci, do Vsetína budu dojíždět až přímo na zápasy.

Každopádně ses uvedl skvěle, v prvním utkání jsi hned vstřelil branku. Tušíš, jaké bude zápisné?
To netuším, uvidíme, co kluci vymyslí!

Vsetín poslední dvě utkání před derby nešťastně ztratil, došlo dokonce k trenérským změnám. Šlo to na mužstvu poznat?
Myslím, že středeční zápas rozhodla první třetina, kterou jsme prostě zaspali. Takhle bych to viděl já. Na střídačce to bylo docela v pohodě. Že bych viděl na spoluhráčích deku? To vůbec ne.

Jaké to je, když na střídačce stojí kromě trenéra i jednatel klubu?
Je to pro hráče motivace, aby hráli naplno. Vědí pak, nemají nic jistého, že se vedení o výsledky zajímá.

V sobotu sehraje Vsetín utkání proti Opavě ve speciální třetí sadě dresů. Budeš při tom?
Bohužel ne, jedu zpátky do Třince. S juniorkou nás čeká utkání na Spartě.