Chce to více zodpovědnosti, uvědomuje si Igor Bobček

Václav Trávníček • 18.11.2006

V s e t í n – Sakrajda vyhrává bully, přihrává Igoru Bobčekovi a slovenský obránce otevírá účet zápasu Vsetín – Kladno. První branka utkání byla zároveň premiérovým zásahem třiadvacetiletého beka v české nejvyšší soutěži. Přesto Vsetínu vítězství nepřinesla. Valaši sice vedli už 3:0, ale Kladno předvedlo respekt zasluhující obrat. Během tří minut Buldoci vsítili rychlé dvě branky a ještě před závěrečnou sirénou srovnali. Nakonec byli úspěšnější i v následujících samostatných nájezdech.

A tak utkání, které mělo být jeho, dostalo pro Bobčeka hořkou příchuť. Slovenský zadák byl jedním ze tří hráčů, kteří v osudných okamžicích vyfasovali osobní tresty. „Utkání se jimi zlomilo. Já s Jirkou Kučným jsme dostali desítky a hráli jsme vlastně na čtyři obránce,“ smutnil po zápase Bobček, jenž pykal za sražení kladenského Horny. „Horna mě před srážkou neviděl.. Ale měl jsem jít do puku, nikoliv do hráče. To mi trenér vytkl. Nevím, asi jsem měl ruce nahoře. Rozhodčí to písknul,“ pokrčil Bobček rameny.

Vsetínští přitom vstoupili do utkání výborně. Už ve třetí minutě vedli díky Bobčekovi 1:0 a o pět minut později zvýšil náskok domácích jeho spoluhráč z obranné dvojice Galvinš. „Guntis je v pohodě. Domluvíme se anglicky, ale góly jsme nerozebírali. Zasmáli jsme se, jak nám to tam spadlo. Možná se štěstím, ale spadlo. Hráli jsme dneska spolu druhý zápas,“ poznamenal Bobček, jenž se do sestavy Vsetína vrátil po krátké anabázi v Prostějově. „Ze začátku jsem ve Vsetíně za Vsetín moc nenastupoval, takže jsem možnost hrát v Prostějově přivítal. I když to bylo v první lize. Získal jsem sebevědomí. Je to lepší, než sedět na střídačce. Hrál jsem tam přesilovky i oslabení, začal jsem si víc věřit,“ pochvaloval si dočasnou změnu působiště nadějný slovenský obránce.

Pokud chtějí být Vsetínští v následujících utkáních úspěšnější než v duelu proti Kladnu, musí se vyvarovat některých chyb. Především faulů, ze kterých plynou vyloučení, a disciplíny. „Inkasovali jsme branku při vlastní čtyřminutové přesilovce. To se stávat nesmí. Chce to zřejmě více zodpovědnosti,“ uvědomuje si Igor Bobček. Zároveň ho mrzí, že už teď mužstvo nesplní cíl, který si vytyčilo: Ve třech zápasech za sebou, z nichž všechny budou odehrány na domácím ledě, získat devět bodů. „Moc jsme těch devět bodů chtěli získat. Ale uděláme všechno pro to, abychom ty dva další zápasy vyhráli a uhráli aspoň bodů sedm. Kdyby se nám to podařilo, bylo by to super,“ uzavřel Bobček.