Dalimil Zvonek: Před domácími fanoušky se nám hrálo skvěle

Filip Bazala • 18.03.2013

Vsetínští junioři po druhém zápase baráže o extraligu juniorů mají na svém kontě čtyři body. V zápase s Hradcem Králové splnili povinnost, když Lvy přestříleli 5:1. Čtyři branky zařídil Dalimil Zvonek, když dvě vstřelil a na další dvě přihrál. Skvěle si však počínal celý tým, který hrál velmi kompaktně. „Před domácím publikem je to úplně něco jiného, atmosféra byla až neuvěřitelná,“ neskrýval po zápase nadšení čtyřbodový útočník s číslem 63 na zádech. V dalším zápase svěřenci trenéra Jenáčka míří do Kladna, kde se o body poperou s týmem PZ Kladno.

Jak jste se připravovali na zápas s Hradcem?
Věděli jsme, že Hradec Králové na našem ledě dlouho nevyhrál. Trenér nám říkal, že v domácím prostředí zkrátka nemůžeme prohrát. Nabádal nás, že se musíme bít o každý centimetr ledu, nenechat je hrát, napadat a myslím, že se to povedlo. Vyšel nám úvod zápasu, bylo to hodně o první vstřelené brance. Poté bylo důležité, když jsme dostali vyrovnávací branku na 1:1, že jsme prakticky ihned dali další branku na 2:1.

Hosté reklamovali tvůj ofsajd při první brance. Jak jsi to viděl ty?
Věděl jsem, že jsem sám na modré, protože obránce byl za mnou. Péťa Hradil si mě všiml a přihrál mi. Nevím, jestli to byl ofsajd, jejich obránce tu přihrávku trochu zablokoval, ale nakonec to prošlo. Osobně myslím, že to ofsajd nebyl.

První branku jsi vstřelil po samostatném úniku. Byl to záměr mířit mezi betony?
Byl, po zápase v Ústí, kde jsem jel také sám na branku a zkoušel kličku, mě poté trenér nabádal, že mám střílet. Tentokrát jsem tedy zkusil vystřelit, protože jsem viděl mezírku mezi betony gólmana a nějak se to do brány nakonec došouralo.

Překvapili vás Královéhradečtí něčím?
Čekali jsme, že budou hrát hodně ofenzivní hokej. Nakonec jej však nehráli tak jak jsme si představovali. Myslím si, že se dost zalekli prostředí Lapače. Navíc jsme měli dobře pokryté střední pásmo a těžko se tak dostávali do útoku.

Vaše formace zařídila čtyři branky. Hrálo se vám dobře?
Poté, co jsem dal první gól, tak mi to vlilo do těla sebevědomí a začal jsem si věřit, to se pak hraje úplně jinak. Naši formaci pomohl návrat Kamila Šiafutdinova, se kterým jsem hrál celou minulou sezónu. Uhráli jsme spolu hodně bodů. Jeho návrat mi hodně pomohl. Na ledě si dobře rozumíme. Do formace nám přibyl ještě Renda Kajaba, který je výborný bruslař a silný na puku, odvede vždy dobře tu černou práci. Se spoluprácí ve formaci jsem absolutně spokojen.

Na konci zápasu dostal trest do konce zápasu Tomáš Kohn, co se stalo?
Pořádně ani nevíme, proč se tak stalo. Tomáš šel hned šatny, takže jsme se nestačili zeptat. Po zápase jsme to už nějak neřešili.

Jak se vám hrálo v atmosféře, která při utkání panovala?
Atmosféra byla výborná až neuvěřitelná. Mně osobně, myslím, že i celému týmu se před domácími fanoušky hraje perfektně. Vlili nám krev do žil a to se pak hraje úplně jinak.

Přišlo mi však, že se začátku vám to trochu svazovalo nohy, je to pravda?
Ze začátku jsme byli trochu nervózní, ale po první třetině jsme si s klukama řekli, že ještě zabereme, nepustíme to a zabralo to.

Skvělé! Valaši porazili Hradec Králové a připsali si důležité tři body

Barážové milníky: Na severu Čech ovládli úvodní utkání brankáři

Vsetínští junioři na úvod baráže vezou z Ústí bod

Vrchol mládežnické sezóny je tu! Startuje baráž juniorů