David Tyralík: Plzni jedeme oplatit porážku

David Škabraha • 12.10.2007

V s e t í n – Hokej, to je boj! A to, že se rytíři zelenožlutého řádu probíjejí ke špičce tabulky extraligy si možná stihl povšimnout leckterý fanoušek. Série pěti vítězství v řadě, jimiž nyní valašský mančaft oplývá, bude motivací k co nejlepšímu výkonu ve chvílích, kdy vyjedou Vsetínští nejprve do Plzně a druhý den si vyzkouší led Budějovických. Valaši si postupně budují pověst týmu který umí vždy překvapit, ovšem z pohledu soupeřů nejde zpravidla o překvapení milá! Jeden z jeho členů, David Tyralík nám přiblížil dosavadní průběh letošní sezony a zabrousil také k tématu pojednávajícím o kvalitách kádru trenéra Turka.

Ahoj Davide. V první řadě bych se tě rád zeptal, co říkáš na dosavadní cestu vašeho týmu extraligou? Jsi s vašimi výkony a výsledky spokojen nebo vidíš nějaké nedostatky?

Myslím si , že na začátku jsme měli menší krizi z které jsme se ovšem začali pomalu dostávat. Dá se říct že spokojeni jsme ale pořád je co zlepšovat , možný nedostatek vidím v proměňování šancí.

V posledních pěti zápasech vám neunikl ani bod a při tom jste ještě soupeře přehráli velice přesvědčivými výsledky, opomineme-li vítězství nad litvínovským klubem po samostatných nájezdech.

Série pěti vítězných zápasů je určitě skvělá a chceme ji udržet co nejdéle, máme motivaci vrátit porážku Plzni i Budějovicím z úvodních kol takže určitě nejedeme jenom na výlet.

Jaký předpovídáš průběh a výsledek nadcházejícího pátečního zápasu s Plzní, která Vás hned při prvním zápase letošní sezony Na Lapači porazila?

Doufám že se vyvarujeme hrubých chyb v obraně a budeme proměňovat gólové šance, potom při nás musí stát trochu toho štěstíčka a zápas s Plzní dotáhneme do vítězného konce a vrátíme jí hořkou porážku z úvodu sezony.

Mohl by jsi nám přiblížit a popřípadě zrekapitulovat již zmiňované nájezdové drama na ledě Litvínova? Proč myslíš, že zápas skončil nerozhodně a nakonec jej rozhodovaly penalty?

Zápas v Litvínově začínal až po extralize mužů takže led byl v hrozném stavu i když na to se nemůžeme vymlouvat, oba týmy měly stejné podmínky. Měli jsme na začátku zápasu smůlu v koncovce, po první třetině to mělo být 0:3 pro nás, ale bohužel se nám nepodařilo využít šance. Potom se Litvínov dostal do hry šťastným gólem a zápas byl až do konce vyrovnaný. V prodloužení se nic vážnějšího nestalo a přišli na řadu samostatné nájezdy, v kterých nás podržel jistý Hromada a svým gólem rozhodl Pořický.

Obránce David Tyralík se většinou v zápase projevuje jako tvrdý a silový obránce, nemůžeme se tedy divit, když za svůj vzor pokládá tvrďáka Jiřího Šlégra

Mohl bych také poprosit o malý všeobecný seznam věcí a činností, které je nutno pro hokej na dorostenecké úrovni mít, zvládat a umět?

Trénujem každý všední den, v pondělí k tomu přidáme i trénink na suchu. Tréninky jsou na vysoké úrovni a každý trénink nám dá něco nového a posune o kousek výš. Dorostenecký hokej je hodně rychlý takže jedna z důležitých věcí je mimo jiné i velmi dobré bruslení.

Je někdo, koho považuješ za svůj hráčský vzor?

Ano, je to Jirka Šlégr, líbí se mi jeho hra tělem.

Na závěr bych poprosil o tři nejdůležitější faktory, bez kterých by to nešlo a na kterých dorostenecký celek ze Vsetína staví?

Za prvé to je skvělý brankář Hromada , poté je to kapitán Vrba a nejduležitější věc skvělá parta v kabině a týmový duch.