David vyzývá Goliáše - Vsetín míří do Ústí nad Labem

Michal Kubáň • 26.09.2008

V s e t í n – Hned v pátečním zápase otestuje tým trenéra Halouzky lídr juniorské extraligy – Ústí nad Labem. V jeho dresu řádí ex-vsetínský Josef Kentoš, který je na 3. místě v kanadském bodování celé extraligy. V sobotu pak na libereckém ledě prověří juniory Bílí Tygři, kteří po neplánované pauze vyjíždějí na led. Vsetínští, ač posíleni první výhrou v sezóně, se budou pokoušet urvat pár bodů svým víkendovým soupeřům.

Ústí nad Labem: 1. místo, 18 bodů, skóre 30:11

Vsetínští junioři v pátek vyzvou na souboj lídra celé juniorské extraligy ze severu Čech – Ústí nad Labem. Nebudou to mít vůbec jednoduché, neboť Ústečtí Lvi doposud neprohráli. Ba naopak. Získali skalp Brna, Olomouc, Třince, Havířova. Navíc Znojmu uštědřili debakl 6:1 a v posledním zápase vyškolili Třebíč 5:0. S osmnácti body vedou Ústečtí suverénně celou tabulku juniorské extraligy, přičemž druhé Vítkovice ztrácejí na první místo dva body. Skóre 30:11 vypovídá o perfektní ofenzivní práci Ústí, podpořené skvělou obrannou činností.

Vsetínští fanoušci se mohou těšit na bývalého vsetínského forvarda Josefa Kentoše, který v barvách Ústí nad Labem vede kanadské bodování týmu a devíti body se usadil na třetím místě v celkovém bodování juniorské extraligy. Jen o bod méně (3+5) má Ondřej Havlíček, který je druhý v kanadském bodování klubu. Ústeckou svatyni stráží Michael Petrásek, který patří do první trojky ve statistickém hodnocení brankářů s průměrem 1,5 branky na zápas. Minulý víkend sice Valaši prohráli s mistrem z Karlových Varů 3:7, přesto dokázali poprvé vyhrát, když o den dříve porazili Kladno.

Liberec: 7. místo, 10 bodů, skóre 11:7

V sobotu pak zavítají svěřenci trenéra Halouzky na led Bílých Tygrů z Libercem, kteří si kvůli vyhořelé kabině dopřáli dvouzápasovou pauzu. Nyní jsou již připraveni naplno bojovat. Soutěž mají letos velmi dobře rozjetou, neboť se na Vsetínské, kteří jsou momentálně na 21. místě dívají ze sedmého místa s deseti body. Stejně jako Ústí nad Labem, tak i Liberečtí ve třech odehraných zápasech nepoznali hořkost porážky a dokázali si poradit s Olomoucí, Kometou a v posledních dvou zápasech porazili Havířov 2:1 a Třinec 5:2. Liberečtí i přes fakt, že nedominují ve střeleckých statistikách a jejich střelci dokázali za čtyři zápasy nastřílet pouhých 11 branek, hrají velmi zarputilý hokej.

Nejproduktivnějším střelcem Bílých Tygrů je se čtyřmi body (2+2) Tomáš Liška. Stejný počet bodů má rovněž Branislav Varga. Libereckou svatyni stráží Andresas Micka, který s přehledem dominuje ve statistikách brankářů. Nutno dodat, že má ale nejmenší počet odehraných zápasů. V libereckém dresu se rovněž představí i ex-vsetínský Jaroslav Kedršt.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Zavadil - Jaškin, Fabián, Kocur, Šimurda, Kapr, Lukeš, Gančařík, Štindl - Vítek, Kubo, Červenka, Surovčík, Plachtovič, Surovec, Martyčák, Pořický, Vávra, Sýs, Valigura

Ústí nad Labem: Petrásek - Jurčák, Drahorád, Říha, Zákoutský, Holomek, Brož - Drda, Kočí, Kentoš, Janíček, Hanzl, Chládek, Baránek, Šrámek, Drnec, Bříza, Šaršok, Havlíček, Místecký, Řídel.

Liberec: Niko, Muller, Hataš, Hobza, Diviš, Sobotka, Přibyl, Drábek, Oppelt, Varga, Vopálka, Chohola, Skalický, Kopic, Vařecha, Jágr, Šorejš, Mizerík, Liška, Lemfeld, Bulíř.