Detaily nás opět stály zápas, ale zbraně neskládáme, vzkazuje Petr Beránek

Tomáš Kopecký • 04.03.2018

Kdy naposledy se ve Vsetíně hrálo play-off profesionální soutěže? Pamětníci si vzpomenou na rok 2003. Valaši tehdy ve čtvrtfinálové sérii Extraligy podlehli pražské Slavii. Byla u toho i nestárnoucí dvojice Frolo – Kucharczyk. Po patnácti letech se zelenožlutá garda vrátila zpět a před zaplněným Lapačem si odbyla svou premiéru v rámci vyřazovací části WSM Ligy. Vsetín se snažil v souboji s Karlovými Vary snížit stav série na 1:2, avšak opět doplatil na problémy s produktivitou v útočných řadách. O zhodnocení se postaral útočník Petr Beránek.

Dva zápasy na ledě soupeře vám určitě leccos naznačily. Co jste si z těchto duelů odnesli pro sobotní střetnutí?
První zápas jsme v Karlových Varech neodehráli vůbec špatně, ale ve druhém jsme nepředvedli to, co jsme chtěli. Řekli jsme, že musíme navázat na ten první duel. Začali jsme aktivně, měli jsme za cíl se do toho pořádně opřít a dát první branku. To se nám bohužel nepovedlo. V dalším průběhu už pak rozhodovaly jen detaily.

Přitom úvod se vám relativně vydařil. Drželi jste se v pásmu, kombinovali. Co tomu chybělo? Střelba, důraz před brankou?
Ano, to jsou právě ty maličkosti, které nás opět stály zápas. Rychlostně jsme se drželi, hráli jsme s pukem… Nehráli jsme špatně, ale nepadl nám tam nějaký šťastný gól, který by nám přidal na sebevědomí a soupeře znejistěl. Měli jsme dost šancí vstřelit první branku, možná by se zápas vyvíjel úplně jinak, ale teď už je pozdě se o něčem takovém bavit.

Sám jste měl v první třetině dvě dobré příležitosti. Ta první přišla hned v úvodu za stavu 0:0 a druhá pak při jednobrankové ztrátě…
No jo, to mě mrzí ještě teď… Z druhé vlny se ke mně dostala přihrávka od Kopty, věděl jsem, že stojím už hodně blízko ke gólmanovi, tak jsem chtěl puk uklidit technicky do horního rohu. Bohužel z toho branka nebyla. Taková šance prostě musím dávat, byla to výborná pozice.

V základní části jste Karlovy Vary třikrát porazili, přesto je v play-off situace odlišná. Hrají v této fázi velkou roli zkušenosti s takto vypjatými sériemi?
To si nemyslím. I my máme v týmu hodně hráčů, kteří toho v životě hodně odehráli a nedá se říct, že bychom byli nezkušení. Rozhodně na to máme. Na této úrovni ale rozhodují detaily a v těch byli oni lepší. Ve Varech jsme hodně doplatili na oslabení, která nám brala hodně sil.

Disciplinovanost se trochu podařilo zlepšit…
To ano, dnes jsme měli i několik přesilovek. Bylo to hodně o prvním gólu, jak už jsem říkal. Ale i ve druhé třetině jsme stále měli o co hrát a kdybychom se jednou trefili, možná by ještě přišel obrat.

Právě za stavu 0:2 ve 2. třetině ještě přišly zajímavé momenty, kde se zápas lámal. Neuznaný gól, Karafiátův nájezd, zbytečné vyloučené a laciná branka…
Je to škoda. Kdyby se nám podařilo dotáhnout na kontakt nějakým škaredým gólem, tečí, odrazem… Určitě to chtělo víc a přesněji střílet.

Výraznou roli určitě hrála i osoba gólmana Novotného, který svou branku doslova zamknul… V souboji se Šurým dnes asi jasný vítěz, že?
Gólman je hodně podržel, zlikvidoval několik šancí, také se snaží pomáhat obráncům s rozehrávkou. Jeho práce s hokejkou je skvělá. Pro útočníky soupeře je to těžké. Nadřeme se, abychom se dostali k nim do pásma a on si sebevědomě vezme puk a zase jej pošle ven z obranné třetiny. Jejich hráči pak vyjedou ve dvou do útoku a dají gól.

S každou další brankou už jste pak jen nevěřícně kroutili hlavou. Přesto jste se snažili hrát aktivní hokej až do konce, měli jste další příležitosti… Chtěli jste se povzbudit do dalšího zápasu?
Je to těžké, když musíte pořád dotahovat, snažit se na ně zatlačit. Nemáme zápas, kde bychom vedli nebo aspoň drželi stav 1:1, 2:2. V závěru už byla porážka jasná, tak jsme se aspoň snažili potěšit diváky gólem, zvednout se směrem k zítřku. Rozhodně nic nebalíme, ještě se chceme poprat. Že umíme bojovat do poslední chvíle, to jsme už ukázali v závěru základní části. Všechno se dá otočit, stav 0:3 ještě nic neznamená. Zbraně neskládáme. Když tady v neděli vyhrajeme, tak pak můžeme ve Varech překvapit a ještě to dotáhnout.