Do Budějovic už s kapitánem Štraubem

Václav Trávníček • 12.02.2004

V s e t í n - V zítřejším duelu Vsetína a Českých Budějovic si svoji letošní premiéru odehraje kapitán tmavě modrých Josef Štraub. Vsetínský vůdce se do sestavy vrací po téměř čtyřměsíční rekonvalescenční pauze, v lazaretu jej však vystřídal další forvard – Libor Pavliš. V Budějovicích půjde o hodně: domácí se chtějí odpoutat ode dna tabulky, hosté se naopak nevzdávají nadějí na účast v play off.

Českým Budějovicím se v posledních kolech nebývale dařilo: Jihočeši nejprve přehráli houževnaté Karlovy Vary 4:1 a z ledu znojemských dravců si odvezli vítězství 5:2. Naopak Vsetín tolik hokejového štěstí neměl, v posledních třech zápasech získal jediný bod od třineckých Ocelářů. A to přesto, že měl valašský klub k triumfu velmi blízko. „Dostali jsme prostě tři branky. Třinci navíc skvěle zachytal brankář Vojtek,“ poznamenal tehdy Tomáš Vak.

Kromě navrátivšího se kapitána Štrauba se budou Vsetínští spoléhat právě na Vaka. Tomu se totiž v posledních kolech dařilo a zdá se, že se dostal do skvělé střelecké pohody. Favoritem utkání je bezesporu Vsetín, který si stojí o jedno místo v tabulce lépe a také dokázal v posledním vzájemném zápase Jihočechy porazit 5:1.

Oběma soupeřům jde v tomto utkání o hodně. Prohraje – li Vsetín, může se takměř najisto loučit s play off. Budou – li neúspěšní Jihočeši, pojistí si svoji učast v baráži. Navíc se buodu muset obejít bez střelce Luboše Roba, jenž se zotavuje po operaci třísel. Na internetových stránkách Budějovic nese dokonce článek o tomto zápase titulek "Utkání pravdy" a fórum fanoušků doslova praská ve švech.

Srovnání obou klubů v letošní sezoně:

Vsetín

Letošní zápasy:      45   13  4  5  1  22   97:105  53 (-16)
Aktuální série:      10    4  1  1  0   4   28:27   15 (  0)
Nejproduktivnější hráč: Michal Hudec - 24 body (9+15)
Nejlepší střelec:       Michal Hudec - 9 branek
Nejlepší nahrávač:      Tomáš Vak - 16 asistencí
Nejtrestanější hráč:    Tomáš Frolo - 123 tr.minuty
Nejlepší v +/-:         Tomáš Demel - 4 plusové body
Nejhorší v +/-:         Ondřej Němec - 16 minusových bodů

Úspěšnosti brankářů: 1 - Radovan Biegl 93,19% 2 - Radek Masný 66,67%

Letošní zápasy:      45   13  1  3  2  26   95:136  46 (-20)
Aktuální série:      10    5  1  1  0   3   27:25   18 ( +3)
Nejproduktivnější hráč: Jaroslav Kristek - 25 bodů (11+14)
Nejlepší střelec:       Peter Bartoš - 14 branek
Nejlepší nahrávač:      Stanislav Jasečko - 18 asistencí
Nejtrestanější hráč:    Josef Jindra - 65 tr.minut
Nejlepší v +/-:         Robin Bacul - 3 plusové body
Nejhorší v +/-:         Luboš Rob a Petr Sailer - 15 minusových bodů

Úspěšnosti brankářů: 1 - Andrej Mezin 92,69% 2 - Jan Chábera 92,54% 3 - Josef Kučera 90,99%

Uvedeni jsou jen hráči, kteří stále působí ve svých klubech

Sestavy v minulém kole:
Vsetín: Biegl - Jaškin, Frolo, J. Polák, Kowalczyk, Němec, Vyrůbalík, R. Horák - Dubec, Vak, Demel - R. Hruška, Stantien, Selingr - Hudec, Šebesta, Sochorek.

Č.Budějovice: Mezin - Jakeš, Ďurák, Kotaška, R. Čech, Jasečko, Jindra - Fadrný (15. - 25. Hřebejk), Bacul, Bělohlav - Kristek, Štrba, Bartoš - Mrázek, Ondřej, Sailer