Do barážových bojů proti Ústí nad Labem

Jiří Tabáček • 18.03.2006

V s e t í n - Soupeř Vsetína pro baráž je jasný. Po třetí výhře a pouze jediném klopýtnutí postupuje do baráže tým Ústeckých Lvů. Ve finálových bojích vyřadili celek Mladé Boleslavi po zápasech 0:6, 3:1, 2:0 a 4:2. Ustečtí definitivně zlomili odpor Mladé Boleslavi až 9 minut před koncem třetí třetiny, kdy skórovali dvakrát během pouhých patnácti vteřin. Posledním malým krůčkem pro výzvu Vsetína je postup Ústeckých juniorů do extraligy.

Postup Ústí

Ústí potvrzovalo své odhodlání postoupit do extraligy již od začátku sezóny. V základní části prohráli z 52 zápasů pouze 11 + 1 v prodloužení. Nasbírali 106 bodů a s náskokem 13 bodů před druhou Jihlavou si zajistili první příčku v tabulce po základní části. V play-off jako první tým vyzvali po základní části osmou Olomouc. Čtvrtfinálové boje proběhly z pohledu Lvů bez sebemenších problémů a s brankářem Málkem vyřadili Olomouc ve čtyřech zápasech.

Semifinálové boje se hrály již pouze na tři vítězná utkání. Do těch se jako soupeř Ústeckých probojoval tým HC VČE Hradec Králové a ani ten nedělal v postupu do finále Lvům větší problém a tak po dalších třech výhrách v řadě postoupilo Ústí do finále 1. ligy.

Ve finále se Ústeckým postavil na odpor tým Mladé Boleslavi, který prvním finálovým zápasem zastavil bezchybnou cestu Lvů do baráže. Boleslav v prvním finálovém utkání porazila na ústeckém ledu domácí celek nezvykle vysoko 6:0. Další zápasy již však Ústí zopakovalo výkony z předcházejících zápasů a zvítězilo i nad Mladou Boleslaví. Nyní zaslouženě může vyzvat Vsetín v baráži o postup do elitní soutěže.

Příprava Vsetína

Vsetín již delší dobu odpočívá a připravuje se na prolínací soutěž, která začíná v neděli, 26.3. v 17:00 na vsetínském ledě.

Formu z posledních utkání základní části měl Vsetín možnost pilovat v přípravných zápasech. V prvním utkání porazil Vsetín Sarezu v poměru 11:3, kdy čistý hattrick zaznamenal Martin Jenáček, po pěti kanadských bodech si připsali nejmladší i nejstarší hráči na ledě, David Květoň a Roman Stantien. Další z domluvených zápasů by se měl odehrát v úterý 21.3. s týmem slovenského celku z Martina a tak nyní pilují Valaši mušku pouze na svých golmanech.

Ohledně mého případného startu je situace složitější, na postu útočníků problém nemáme.
—  Rostislav Vlach
Otázkou stále zůstává start veteránů Jaškina a Vlacha. Zatímco Jaškin se již zapojil jak do tréninku, tak do zápasů, s asistentem trenéra Vlachem to tak jasné není. „Ohledně mého případného startu je situace složitější, na postu útočníků problém nemáme. Rozhodnu se během následujících dvou týdnů ,“ řekl Vlach o svém možném startu v baráži.

Tímto zveme všechny fanoušky hokeje na barážová utkání. Přijďte podpořit fanděním svůj tým. Ještě jednou opakujeme pro všechny: BARÁŽ ZAČÍNÁ V NEDĚLI, 26.3. v 17:00 hodin.