Do play-off oba mládežnické týmy

Tomáš Novosad • 09.03.2002

V s e t í n - Vsetínský hokejový klub má zastoupení nejen v seniorské nejvyšší soutěži. Barvy valašského celku hájí ve svých extraligách také hráči o několik let mladší. Jak dorostenecký, tak juniorský výběr se úspěšně prokousal do play-off. Tyto výsledky naznačují, že na Vsetíně ještě hodnou chvíli nebudeme mít o kvalitní hokej nouzi.

Juniorský výběr pod vedením trenéra Břetislava Kopřivy v minulých dvou ročnících Extraligy Juniorů skončil na nepopulárním, leč přesto velmi ceněném druhém místě. Minulou sezónu mladíci ztroskotali na reprezentanty nabitých Pardubicích.

S jasným cílem prolomit tuto sérii a konečně dosáhnout na vytoužený Olymp vstoupili junioři do letošního ročníku. Už v prvním kole tým leccos naznačil, když jasně deklasoval nováčka soutěže Sarezu Ostrava devět ku čtyřem. Podobným způsobem se odehrávala celá spousta dalších zápasů.

Junioři se však museli po celou sezónu potýkat s řadou nečekaných problémů. Zřejmě tím největším byl exodus některých velmi dobrých a zkušených hráčů do vsetínského áčka. Kvůli vleklým finančním problémům vsetínského celku totiž A-tým opustilo několik opor, takže příležitost pravidelně dostávali během celé sezóny i junioři.

Zřejmě nejvíce "postižen" byl obránce Ondřej Němec, který se sice již před sezónou s áčkem připravoval, ale pravidelnou příležitost prokázat své schopnosti v naší nejvyšší hokejové soutěži mu přineslo až zranění Alexeje Jaškina. Ondra se nabídnuté šance znamenitě chytl a své místo v sestavě již během celé sezóny neopustil.

Podobný osud měl i Petr Vampola, kterému se podařilo vytvořil s Jiřím Hudlerem obávanou a výborně sehranou dvojici. Během sezóny pak ještě k několika zápasům nastoupili Lukáš Valko, Tomáš Frolo a slovenský reprezentant Marek Dubec. Svou premiéru má za sebou i brankář Lukáš Plšek, který při zranění Radovana Biegla zdatně sekundoval Ivo Pešatovi.

To vše však jako by neexistovalo a vsetínská juniorka drtila jednoho soupeře za druhým. V moravské skupině neměli vsetínští konkurenci a z prvního místa postupují do play-off, ve kterém narazí ve čtvrtfinále na papírově slabší Litvínov.

Všechny zápasy základní i nástavbové části s týmem absolvoval pouze trojlístek hráčů: útočník Petr Pfeiler (8 branek + 6 asistencí) a obránci Michal Horák (5+7) a Jiří Kučný (2+12). Nejvíce gólů i nahrávek nasbíral Lukáš Valko (27+28). V brance se objevoval jak Lukáš Plšek (37 zápasů, 4 nuly), tak Štefan Žigárdy (11 zápasů).

Poněkud jinou situaci zažili dorostenci. Po celou sezónu se pohybovali na samé hranici postupu a o jejich účasti v play-off muselo rozhodnou až poslední utkání s Litvínovem, které nakonec skončilo pro Vsetín šťastnou remízou 3:3. Na poslední chvíli si i dorostenci zajistili postup mezi osmičku nejlepších. Ve čtvrtfinále tak narazí svěřenci trenéra Hudlera na suverénní celek české skupinu - Spartu Praha.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov