Dokážeme utkání otáčet a vyhrávat, těší kouče Hlobila po čtvrtině základní části

Václav Trávníček • 13.10.2011

Středečním vítězstvím nad Opavou 5:2 uzavřeli vsetínští hokejisté první čtvrtinu základní části. Protože je čeká volný víkend, sehrají další utkání až ve středu v Přerově. „Myslím, že jsme dnes předvedli jeden z našich lepších výkonů,“ pochvaloval si triumf nad Slezanem trenér Viktor Hlobil, jehož svěřencům patří až do víkendu první místo průběžné tabulky. „Za to, jak na sobě kluci pracují, jak se chovají v kabině a jeden k druhému, si to zaslouží,“ řekl.

Trenére, po takovém utkání musíte být určitě spokojený, je to tak?
Rozhodně, protože šlo o důležité utkání. Ve hře bylo první místo průběžné tabulky. Úvodní třetinu jsme odehráli velmi dobře, soupeře jsme k ničemu nepustili a šli do vedení 2:0. Ve druhé části jsme přidali třetí gól, ale místo toho, abychom hru zklidnili, jsme byli často vylučováni. Nemohli jsme se dostat do tempa. Nicméně jsme to zvládli, ve třetí dvacetiminutovce jsme přidali ještě jednu branku a rozhodli. Myslím, že jsme předvedli jeden z našich lepších výkonů.

Připravovali jste se na Opavu i s ohledem na to, že jí patří druhé místo?
Za ty roky, co hraje 2.ligu, má Opava stabilizovaný mančaft. Hrají tam vesměs místní kluci, kteří jsou dlouho pohromadě. Některé hráče znám a vím, jak se chovají a jakým hrají stylem. Takže jsme se na Opavu speciálně nepřipravovali, pouze jsme naše kluky na některé dílčí záležitosti upozornili. A myslím, že to pomohlo.

Body zlomu bychom nalezli ve druhé třetině, v níž jste ustálí několik vyloučení, souhlasíte?
Ano, ve druhé dvacetiminutovce jsme přidali důležitou třetí branku a zároveň ubránili dvojnásobné oslabení. Také jsme v prostředním dějství během pětiminutového vyloučení Davida Hodi inkasovali pouze jednou. To nás nakoplo zpět do hry. Ve třetí třetině jsme už utkání kontrolovali.

Čím si vysvětlujete, že byl závěr utkání tak vyhrocený?
Neřekl bych, že byl vyhrocený. Alespoň ne z naší strany. Sprostě jsme nehráli. Že bychom dělali nějaké záludné fauly? To ne. A když se ještě vrátím k Davidovu vyloučení na 5 minut + do konce utkání, myslím si, že to nebyl adekvátní trest.

Poznamenala vás Hoďova absence?
Jsme zvyklí hrát i na čtyři lajny, kdy se hry zapojují všichni hráči. Jožo Šimek, který nastoupil místo Davida, hrál třeba v Karviné velmi dobře. Takže nás to určitě nepoznamenalo. Máme pořád kam sáhnout. I když se někdo zraní, omarodí nebo je vyloučen.

Jak to vypadá a Michalem Hrčkou a Petrem Hruškou, kteří se po zákrocích soupeře jen ztěžka sbírali z ledu?
Ještě jsem s nimi nemluvil, ale Petr Hruška vypadá dobře, je v pohodě. Michal byl také spíš jenom otřesený.

Petr Hruška se po faulu postavil k trestnému střílení. Nedávný zákrok se na něm ale podepsal, viďte?
Myslím, že ten hráč šel po Petrovi vyloženě s tím, že ho srazí. Ten nápřah hokejkou byl zcela evidentní. Je škoda, že se Petrovi penaltu nepodařilo proměnit. Už by si ten gól za své výkony zasloužil.

Petr Hruška společně s Adamem Ruferem a Petrem Hromadou tvořili osu, která se pod vítězství 4:2 podepsala nejvýrazněji, souhlasíte?
Samozřejmě. Velmi dobře hráli i Jirka Korčák s Danielem Vaňkem, ale dostali zbytečné góly. Nicméně se to na jejich výkonu nepromítlo. Předchozí zápasy dokázali rozhodovat a i tentokrát zařídili náš druhý gól. Byl krásný, do prázdné brány. Nemůžu jim nic vyčítat.

Do utkání nezasáhl nemocný Ondřej Hruška. Myslíte, že by mohl už v následujícím utkání nastoupit?
Ondra je marod. Nicméně vítězná sestava se nemění, takže uvidíme! (směje se)

Jste ve čtvrtině základní části. Upřímně, čekal jste, že byste mohli v tento moment vést průběžnou tabulku?
Upřímně? Opravdu ne. Čekal jsem, že na čele tabulky budou jiné mančafty. Ale jsem za to rád. Za to, jak na sobě kluci pracují, jak se chovají v kabině a jeden k druhému, si to zaslouží.

Je první místo reálný obraz kvality mužstva?
Nemáme takové individuality jako v Prostějově, Havířově nebo Karviné. Ale kluci svým pojetím a srdíčkem dokážou zápasy otáčet a vyhrát. Proto jsme momentálně na špici tabulky.

Jak do mužstva zapadli nováčci Vladimir Semjonov a Antonín Sprušil?
Vladimir zatím odehrál zatím jen dvě utkání, takže je brzy na nějaká hodnocení. Myslím si ale, že se do týmu zapracuje. A že to bude postupem času lepší a lepší. Tonda neměl první zápas nějaký světoborný, ale teď na levém křídle mu to více sedí. Začíná hrát velice dobře, navíc nám udělal body v Porubě. Stihl už vsítit důležité góly.

Je před vámi volný víkend, jak ho strávíte?
Já jedu konečně za rodinou, po čtrnácti dnech. Kluci mi dali volno. Stihnu ještě čtvrteční utkání staršího dorostu s Jihlavou. A pak až nedělní trénink A-týmu.

Ve středu vás čeká Přerov, kterému jste v předchozím vzájemném utkání podlehli 3:4. Co bude na tým z Hané platit?
Těším se na to, protože střet s Přerovem vždy slibuje kvalitní utkání. Předchozí zápas jsme prohráli. Šlo o druhé utkání sezóny a myslím si, že Přerov měl ten den více štěstí. Věřím, že kdybychom měli Hanáky vyzvat teď na domácím ledě, tak je porazíme. Každopádně nás ve středu v Přerově čeká bouřlivá atmosféra. Doufám, že jí kluci nepodlehnou, že budou makat a že to utkání ubojujeme.