Doufám, že Vsetín půjde výš! Ti fanoušci si to tady zaslouží, říká po play-off Jaroslav Markovič

Kristýna Zigmundová • 05.03.2018

Kapitán, kapitán, kapitán… rozléhalo se po Lapači jen pár okamžiků po tom, co Valaši padli 2:5 s Karlovými Vary. „Chtěli jsme určitě víc potrápit favorita. Dnes jsme bojovali, ale opět jsme doplatili na naše vlastní chyby,“ kroutí hlavou muž, který většinu sezóny nosil kapitánské céčko. „Selhali jsme v koncovce a těžko se může něco vyhrát, když se nám za čtyři zápasy podaří dát tři branky,“ popisuje hlavní problém. Dlouho se fanoušci loučili s týmem, který se z posledních míst tabulky dostal do play-off. „Fanoušci ukázali svou extra třídu a takovéto fanoušky v Česku ani na Slovensku nemá nikdo. Patří jim velké díky za celou sezónu i za ten závěr. Bylo to nádherné, hlavně ten závěr.“

Jak se hodnotí poslední zápas sezóny?
Poslední zápas sezóny je prohraný, takže se to hodnotí těžko. Chtěli jsme určitě víc potrápit favorita. Dnes jsme bojovali, ale opět jsme doplatili na naše vlastní chyby. Vary mají zkušený kádr a znovu to potrestaly.

V čem byl problém, když jste prohráli sérii 0:4?
Selhali jsme v koncovce. Nedokázali jsme se prosadit. Ty góly, co jsme měli dát, jsme nedali a soupeř měl kvalitní útok, který dokázal naše chyby potrestat. My jsme je netrestali, a to byl asi největší rozdíl, v tom to asi bylo. Selhali jsme v koncovce a těžko se může něco vyhrát, když se nám za čtyři zápasy podaří dát tři branky.

Šlo by srovnat hru Varů v základní části a play-off?
Hráli to zkušeně. Počkali si na naše chyby. A jak říkám, oni naše chyby trestali, my nikoli. V tom byl asi největší rozdíl. V základní části nám ty zápasy s nimi vyšly, ale teď už jsme prostě ty góly nedali. Vary hrály stejný hokej, čekali na naše chyby, které v základní části netrestali a teď už je potrestali.

Který zápas série hodnotíte jako kapitán nejlépe?
Tak tady ten jsme odmakali, ukázali jsme, že jsme to nezabalili, hráli jsme až do konce a ukázali jsme hokejové srdce. V každém zápase byly ale okamžiky, kdy jsme hráli dobře, ale pak tam byly i minuty, které nás stály výhru.

Teď vás víc než kdy jindy musí mrzet nevyužité přesilovky, či neubráněná oslabení…
Je to celou sezónu to samé. Prostě ty góly, co jsme měli dát, tak jsme nedali, a i když jsme se snažili, tak jsme prostě ztroskotali na koncovce. Když dáte za tři zápasy jeden gól, tak můžete jen těžko pomýšlet na úspěch v play-off.

Jak teď budete pokračovat?
Pondělí a úterý máme volno, pak se ještě sejdeme a domluvíme se.

Chtěl byste vzkázat něco fanouškům?
Fanoušci ukázali svou extra třídu a takovéto fanoušky v Česku ani na Slovensku nemá nikdo. Patří jim velké díky za celou sezónu i za ten závěr. Bylo to nádherné, hlavně ten závěr. My jsme jim ale chtěli, když už nám nevyšla ta výhra, aspoň ukázat, že jsme se na to nevykašlali a že jsme bojovali až do konce. Jak ale říkám, patří jim velké díky za celou sezónu a já doufám, že Vsetín půjde výš, protože fanoušci si to zaslouží. Žádný problém tady není, nic tu nechybí. Zázemí, vedení i podmínky tu jsou výborné a je to nasměrované dobrým směrem.

Můžete jako kapitán zhodnotit tým?
Už v kabině jsme se o tom bavili. V prosinci, kdyby nám někdo řekl, že budeme v play-off… Byla tam ztráta dvaceti bodů, ale mužstvo ukázalo sílu, charakter, kvalitu a do play-off jsme se dostali. Poté možná přišla taková ta československá choroba, že jsme se spokojili s tím, že tu jsme a už jsme do toho šli s tím, že OK nemáme co ztratit a můžeme jen něco získat. Kádr je tady ale dobrý a vhodným doplněním může být příští sezónu nepříjemným soupeřem.

Dnes v 17:30 | Muži
HC Dukla Jihlava