Druhé domácí utkání je tady. Přijíždí Sršňův Uničov!

Václav Trávníček • 21.09.2008

V s e t í n – Po delší době bude v neděli v podvečer po vsetínském ledě opět kroužit hráč se jmenovkou Sršeň. Půjde o Tomáše Sršně mladšího, syna legendárního vsetínského útočníka, který s valašským klubem získal pět mistrovských titulů. Tomáš Sršeň starší, řečený Vosa, je zase spoluvlastníkem klubu. Proti jeho celku HC Uničov se pokusí hráči VHK získat první druholigové body. Minulý týden se jim to nepovedlo – v neděli hráči šestinásobného mistra nestačili na silný Hodonín, ve středu si vylámali zuby na Technice Brno. Podaří se jim zvítězit

V Uničově by letos chtěli zažít lepší sezónu než byla ta minulá. Loňský nováček se do hry dostal až po Vánocích a to už bylo na play-off pozdě. S hráčskou kariérou se v Uničově už rozloučil na Vsetíně populární Tomáš Sršeň, který letos trénuje uničovské sedmáky. O jméno Sršeň ale sestava Uničova nepřijde - na ledě se vloni objevoval i Tomáš Sršeň junior. Mezi opory Uničova patří kapitán David Komínek nebo další útočník Ladislav Martinka, ze Šumperka si klub stáhl z hostování talentovaného Matěje Pekra, o kterého měli v Šumperku obrovský zájem. Za Uničov bude nastupovat loňský hráč vsetínské juniorky Robin Ševčík, zvláštní příchuť bude mít utkání pro brankáře Lukáše Plška. Ten je odchovancem uničovského hokeje.

Poslední vzájemný duel v osmdesátých letech

Poslední vzájemný zápas Vsetína s Uničovem dělí vůbec nejdelší doba ze všech druholigových soupeřů. V jedné soutěži se oba týmy objevily naposledy v sezóně 1984-85, kdy Uničov skončil na posledním místě krajského přeboru, Vsetín pak obsadil třetí příčku. Dnes se Uničov na Lapači představí coby přemožitel silného Přerova v prvním kole. Na domácím ledě Uničovští porazili Zubry 5:4, od dnešního klání lze tedy očekávat vyrovnanou bitvu.

Očima trenéra Hlobila: "Uničov bude těžký soupeř. Musíme najít střelce, který bude dávat góly v důležitých okamžicích, kdy se bude utkání lámat. Uničov určitě nebude zvyklý na naše úzké kluziště. Můžeme toho využít a hrát daleko aktivněji. Věřím tomu, že nás přijde podpořit dost lidí a odpor Uničova společně zlomíme."

Přípravná tkání HC Uničov – především s Přerovem

HC Uničov : HK Prostějov 6:2 (1:0,3:0,2:2)
HC Uničov : HC ZUBR Přerov 2:2 (0:0,1:1,1:1)
HC Uničov : HC ZUBR Přerov 1:1 (0:0,1:1,1:1)
HC Uničov : HC ZUBR Přerov 2:2 (0:0,1:1,1:1)
HK Prostějov : HC Uničov 2:6 (0:3,2:2,0:1)
HC ZUBR Přerov : HC Uničov 2:5 (1:2,0:2,1:1)
HC Uničov : Žďár n. Sázavou 6:1 (2:0,2:1,2:0)

Uničov v letošní sezóně? Zatím stoprocentní

HC Uničov : HC ZUBR Přerov 5:4 (1:2,2:0,1:2)
HK Vel. Meziříčí : HC Uničov 4:7 (0:1,3:3,1:3)

Sestavy v posledním kole:

Vsetín: Plšek - Zavrtálek, Rajnoha, Šimek, Matula, Černák, Černý, Kapr - Ašer, Štraub, Tesařík - Gajdošík, Klabačka, Marek - Staša, Vaněk, Plachtovič - Surovec, Šimurda.

Uničov: Tihlář - Šindler, Heča, Rajnoha M., Molota,Žákovčík, Bahula, Urban, - Sršeň, Komínek, Ševčík, - Frieb, Handl, Pekr, - Diviš, Paško, Rajnoha K., - Jurča, Baláž,Rotrekl, Lavrinčík