Duel: Podešva versus Jurík, valašské finále klepe na dveře.

Michal Veselý • 20.03.2007

V s e t í n - Poděs proti Čurdovi, nic vám to neříká? Jedná se o opory svých týmů. Poděs je vsetínský centr Martin Podešva,momentálně nejproduktivnější hráč vyřazovacích bojů. Čurda je Juraj Jurík, nejlepší střelec zlínských Medvědů v play off. Oba hráči nastupují ve svých mužstvech od přípravky a velice dobře se znají, na ledě se střetli mnohokrát. V našem rozhovoru se dozvíte, jak se oba hráči těší na valašské finále.

Juraj Jurík: K titulu máme blízko!

Finále se Vsetínem je tady, jak se těšíš?

Těším a hodně, sezóna byla dlouhá a tohle je vrchol. Jsme blízko k nejvyšší příčce, takže už aby to vypuklo!

Začíná se na ledě Vsetína, pro koho je to výhoda?

Výhoda to bude v podpoře diváků pro domácí. Ještě si myslím, že Vsetín je o něco silnější doma než venku. Jinak tam moc výhod nevidím, máme to od sebe jen půl hodiny cesty, takže nějaká únava nehrozí.

Na Vsetíně bylo na posledním semifinále 2000 diváků, co na to říkáš?

Paráda, u nás kolem 250, to je jeden z rozdílů. Všichni se na tu atmosféru těšíme. Bohužel u nás nic takového nemůžeme poznat, protože ve Zlíně pro lidi v uvozovkách existuje jen A-tým

Co bys řekl o soupeři, o jeho silných a slabých stránkách?

Řeknu to takhle, rozhodnou přesilovky. Jejich tým dokonale známe tak, jako oni nás, nikdo nikoho nemá čím překvapit. Potkáme se po šesté v sezoně, takže víme, kde mají slabiny a sílu. Slabé články si nechám pro sebe (smích). Síla Vsetína je v 1. a 2. útoku, hrají to jen na dvě pětky, my máme 3 vyrovnané řady, snad se to projeví.

Říká se, že ve vyřazovacích bojích rozhodují brankáři, na jedné straně stojí už zkušený Sedlář, branku Vsetína hájí mladík Kůdela..

Že by výhoda?(smích). Dalík Sedlář nás drží! Hynka znám už od základky, vím jaký je to člověk, jak to prožívá, jak chytá, momentálně má prý formu. Ale když můžeme vyhnat z brány repre gólmana ČR18, tak proč ne ho.(smích). Teď vážně, hraje se jen na dva vítězné zápasy, každá chyba gólmana bude rozhodovat!

Na druhé straně dělám rozhovor s Martinem Podešvou, znáš ho?

Je to hráč (smích). Už od žáků jsem proti němu nastupoval, takže ano. Jeden z těch, na které si dáme pozor.

Je něco, co bys dodal na závěr?

Finále je na Moravě, nevím, kde jsou české týmy, ale někdo před sezonou řekl, že na Moravě není kvalitní mládežnický hokej, to je zadostiučinění pro celou moravskou skupinu. Jinak bych pozval co nejvíce lidí, je to přece hlavně sport pro diváky.

Martin Podešva: Fanoušci nás poženou do útoku!

Finále se Zlínem je tady, jak se těšíš?

Tak určitě se těším, kdo by nechtěl hrát finále a ještě k tomu se Zlínem.

Začíná se na ledě Vsetína, pro koho je to výhoda?

Věřím, že výhoda je na naší straně, když přijde tolik lidí, co na Třinec, tak to bude dobré. Diváci nás poženou dopředu, hodně na ně spoléháme.

Ve Zlíně bylo na poslední semifinále 200 diváků, co na to říkáš?

Nevím, co k tomu říct. Zlínští fanoušci by měli navštívit vsetínské zápasy a vzít si příklad z našich fanoušků (smích).

Co bys řekl o soupeři, o jeho silných a slabých stránkách?

Určitě mají svoji kvalitu, když se dostali až do finále. Hráli dokonce i předkolo, zatímco my jsme odpočívali. Soupeř bude hodně unavený, hrál deset utkání, my jich hráli jen pět. Tohle by měla být naše výhoda.

Myslím, že náš mladík ukázal, že v play off má dobrou formu. Jestli tak bude chytat i ve finále, tak máme velikou šanci na úspěch. Proti Sedlářovi jsem letos nastoupil jen jednou a dal mu dva góly, takže z něho strach nemám.

Na druhé straně dělám rozhovor s Jurajem Juríkem, znáš ho?

Juraje samozřejmě znám. Ten se nedá přehlédnout, nebo vlastně dá, je stejně malý jako já (smích). Jinak se ale nijak blíže neznáme.

Je něco bys dodal na závěr?

Určitě chci poděkovat divákům, hlavně členům GPH. Doufám, že naši příznivci dojdou v hojném počtu a budou správně naladěni jako vždy. Jejich podporu budeme potřebovat.