Extraliga finišuje, Vsetín se postaví Třinci

Aleš Koňařík • 13.02.2003

V s e t í n - Vidina play-off drží morálku vsetínských hokejistů na vysoké úrovni, kterou jen posílila těsná výhra nad druholigovou Olomoucí v poháru Tipsportu. Pokud by totiž Vsetín přistoupil k utkání s Třincem, defacto blízkým sousedem v tabulce, stejně laxně jako proti Olomouci, zle by pohořel. Trenéři mají k dispozici kompletní kádr vyjma nemocného zadáka Němce a před sebou úkol: odčinit potupný desetibrankový příděl z posledního střetnutí, ve kterém Třinec zvítězil 10:4.

Oceláři ještě před uzávěrkou přestupů získali do kádru několik posil zvučných jmen. Z Litvínova přestoupil Zdeněk Skořepa, který již v minulosti třinecké barvy hájil, obranné řady vyztužil řízný liberecký bek Čakajík a českobudějovický Petr Gřegořek. Proti Vsetínu není jistý start zraněných útočníků Marka a Polončiče.

Nad třineckými zápasy se v poslední době vznáší přízrak anonymních bombových telefonátů. Duel s Havířovem se díky tomu bude opakovat, naposledy řešili třinečtí stejný problém při posledním zápase před reprezentační přestávkou. Tehdy bylo utkání na více než hodinu přerušeno a dohrálo se až po zásahu policie.

Vsetín letos nad Oceláři zvítězil pouze jednou, o přesvědčivé vítězství 5:0 se prvním hattrickem v extralize zasloužil Jiří Hudler. Další dvě branky přidal objev letošní sezóny, centr Tomáš Vak.

Sestava Třince v minulém kole: Lakosil - Houdek, J. Malinský, L. Procházka, Jančařík, Žabka, F. Štefanka Nosek - Zadina, R. Král, Pletka - Janků, Marek, Pavelek - Horna, Martynek, Polončič.