Extraligové play-off se stěhuje na Lapač, srovná mladší dorost krok s Jihlavou?

Jan Tajzler • 09.03.2017

Byli odsouzeni k sestupu, vsetínská parta ovšem přesezonní prognózy razantně odmítla a po dlouhých letech dostala vsetínský dorost do vyřazovací části. Valaši první utkání na Vysočině ztratili, v domácím prostředí Lapače budou ovšem usilovat o srovnání série a vynutit si rozhodující zápas na jihlavském ledě. Přijďte mladé Valachy podpořit, utkání startuje v pátek od 16:30.

Výsledky vsetínských dorostenců budí prozatím spokojenost. Starší kategorie se dokázala ve vypjatém závěru extraligové nadstavby zachránit, ta mladší dokonce vybojovala účast v play-off, což je pro Vsetín jasným signálem, že práce s mládeží se nadále ubírá dobrou cestou.

Vsetín má splněno, proti Jihlavě může jen překvapit

Vsetín se dostal do play-off díky lepším vzájemným zápasům s úhlavním konkurentem z Přerova. Mladším dorostencům se tento počin povedl navzdory tomu, že po čas nadstavby nenastupoval v kompletní sestavě, neboť opory týmu bojovali o udržení staršího dorostu. „Museli jsme naše nejlepší hráče dávat do staršího dorostu, což pokud by se tak nedělo, a nejlepší hráči by za mladší dorost odehráli všechny zápasy, tak si myslím, že bychom měli play-off jisté mnohem dříve,“ přiblížil situaci vsetínský trenér Petr Fojtů.

Osudí play-off určilo pro Vsetín soupeře z Jihlavy. Dukla v základní části předváděla stabilní formu a stala se nejlepším týmem východní části soutěže. První duel se odehrál v Jihlavě ve středu. Vsetínští se dokázali dostat v první třetině do vedení, ale favorizovaná Jihlava stačila do první přestávky skóre otočit. Ve zbytku utkání Dukla soupeře z Valašska vysoce přestřílela a výsledkem bylo vítězství jihlavského týmu 5:1. „ Jihlava je samozřejmě favoritem, co si budeme nalhávat, a my můžeme, jak se říká, jedině překvapit, protože jdeme z posledního místa, ze kterého se dalo do play-off postoupit,“ neskrývá fakta Fojtů.

V domácí odvetě bude Vsetín usilovat o srovnání čtvrtfinálové série, čímž by si vynutil rozhodující zápas na jihlavském ledě, který by se odehrál v neděli. Druhé čtvrtfinále startuje na vsetínském ledě v pátek v 16:30, pokud se na Lapač nedostanete, můžete vsetínský boj sledovat prostřednictvím online přenosu.

Předpokládané sestavy:

Jihlava: Chaloupek – P. Brož, Rašín, Winkler, Smolko, Křišta, Piskač, Barák – Chlubna, Juda, Pigl – V. Brož, Najman, Menšík – Svoboda, Čermák, Zadražil – Mihulka, Krajíček.

Vsetín: Lidák – Kunst, Kuboš, Mikulík, Navrátil, Houser, Vávra, Sviták – Adámek, Jenáček, Lobodowski – Lukačka, Půček, Šánek – Pochylý, Mlýnková, Dohnal – Calaba, Hradil.