FOKUS: Znojmo a Vsetín si hýčkají slovenské hokejisty

Aleš Koňařík • 13.09.2003

V s e t í n – Šanci napravit bodovou ztrátu z Kladna budou mít vsetínští hokejisté na domácím ledě proti Znojemským Orlům. Jihomoravané v úvodním extraligovém kole doma remizovali s Litvínovem a byl to zápas ve znamení brankářů. Našlapaný útok Orlů se střelecky prosadil pouze v jediném případě a pochvalu od trenéra Pazourka tak sklidila jen nová jednička mezi tyčemi - Tomáš Duba, který je ve Znojmě na hostování z pražské Sparty.

Extraligová bilance Vsetín – Znojmo 16 9 2 5 51:39

Zajímavost: Nejvyšší výhru nad Znojmem zaznamenal Vsetín v sezóně 00/01 – 7:2, a to na ledě Orlů, pro které byl Vsetín v jejich aréně začarovaným soupeřem. Poprvé nad Vsetínem zvítězili až na šestý pokus v sezóně 2001/02 (4:3).

Loňské vzájemné extraligové zápasy:

Kolo  Utkání           Výsledek

6. Vsetín – Znojmo 4:5 (Vampola, Kucharczyk, Demel, Streit – Vorel 2, Haman, Ludvík, Procházka) 19. Znojmo – Vsetín 3:2 (Erat, Pucher, Ludvík – Vak 2) 32. Vsetín – Znojmo 2:0 (Vak, Vampola) 45. Znojmo – Vsetín 4:6 (Vorel, Plášek, Procházka, Melenovský – Luža, Kacíř, Kotásek, Ambruz, Kucharczyk, Vak)

Loňští Orli: novoroční propad málem Znojmo připravil o play-off

Znojemský tým se na přelomu roku díky sérii porážek dostal z klidných vod ve středu tabulky na bouřlivé pomezí kolem osmého místa. Orli ze dvanácti lednových utkání uhráli plný bodový zisk pouze proti Zlínu a Havířovu, posledním celkům tabulky. O osmou příčku se do posledního kola přetahovali se Vsetínem a nakonec, možná i trochu z taktických důvodů volby přijatelnějšího soupeře v play-off, ji také obsadili.

Čtvrtfinále mělo být relativně snadnou záležitostí suverénních Pardubic. Dvě výhry z Duhové arény však přispěly k uspokojení favorita a Znojmo se obdivuhodně vrátilo do hry. Sérii nakonec protáhlo na šest zápasů a přinutilo Pardubice hrábnout si na dno sil. Přes statečný vzdor kvalitnějšímu soupeři nedokázali Orli ani na třetí pokus překročit svůj čtvrtfinálový stín.

Posily a výsledky přípravy

Tým se rozloučil s brankáři Martinem Altrichtrem, který se zaskvěl v play-off, i zraněními sužovaným Jaroslavem Kamešem. Odešli Petr i Pavel Kumstát, spolu se vsetínským ostrostřelcem Kucharczykem zamířil do finského Ilvesu Tampere reprezentant Marek Vorel.

Orli lovili posily opět mezi slovenskými hráči a v jejich sítích uvízla velká ryba v podobě Jána Pardavého. Bratislavský Slovan dodal produktivního Igora Rataje a v brance sází Znojmo na perspektivní mládí: hostování ve Finsku ukončil Tomáš Duba, kmenový hráč Sparty.

Znojmo si po roce opět zopakovalo finálovou účast v poháru Tipsportu (loni v semifinále přešlo přes Vsetín), tentokráte s vítěznou tečkou proti Spartě. Orli si vůbec přes léto vedli skvěle, dokladem toho je jediná prohra z 15 zápasů. První krok ke znojemskému snu o semifinále...

Znojmo a Vsetín: sázka na slovenskou kartu

Sestavy obou mužstev se jen hemží hráči, kteří mají v cestovním pase znak Slovenska a vesměs jde o klíčové postavy obou celků. Vsetín má na soupisce Slováky Romana Stantiena, Michala Hudce, Lukáše Vaľka, Marka Dubce, Patrika Lužu a Tomáše Frola, Znojmo zase Marka Urama, Petera Puchera, Igora Rataje a Jána Pardavého, který oblékal i dres Vsetína.

Sestavy v minulém kole:

Znojmo: Duba - Soudek, Havíř, Křetínský, Benák, Kudělka, Snopek, Mojžíš, Němeček - Barus, Pucher, Uram - Pardavý, Rataj, Haman - Erat, Ludvík, Procházka - Mareš, Hradecký, Plášek.

Vsetín: Biegl – Jaškin, Luža, Kuboš, Vyrůbalík, Polák, Němec – Hudec, Štraub, Selingr – Vampola, Vak, Demel – Ambruz, Stantien, Dubec

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov