Fanoušci byli skvělí! Doufám, že se nám je podaří doma potěšit a vyhrajeme

Helena Hegeďová, Kristýna Zigmundová • 05.10.2017

Po úspěšném začátku utkání v Prostějově přišla studená sprcha v podobě třetí tetiny, ve které se Jestřábům podařilo vyrovnat, a nakonec i vyhrát za tři body. " Jsme zklamaní, že jsme nezískali tři body, protože jsme na to určitě měli. První třetina byla z naší strany skvělá," hodnotí dvacetiletý Daniel Krenželok, jedna z nových posli v týmu, středeční zápas s Prostějovem. V sobotu je ale už čeká další zápas s Kadaní. "Očekáváme, že nás budou hnát skvělí fanoušci, kteří neustále povzbuzují, což může být někdy rozhodující, protože nás neustále žene dopředu myšlenka, abychom je nezklamali.

Tři body byly na dohled, jaké jsou vaše pocity?

Jsme zklamaní, že jsme nezískali tři body, protože jsme na to určitě měli. První třetina byla z naší strany skvělá. Ve druhé jsme čekali, že na nás vletí, což se taky potvrdilo. V prvních deseti minutách byli všude první na kotouči. Do třetí třetiny jsme šli všichni s tím, že je to stále vyrovnaný zápas. Dostali jsme se do vedení, to nám přidalo na sebevědomí, následně se ale dostali do přečíslení v brejku a dali z toho gól, což je škoda. Nebudu lhát, trochu nás to položilo a přišel gól v přesilovce, ale to se holt stává. Jsme zklamaní z toho, že to dneska nevyšlo. V sobotu musíme určitě vyhrát za 3 body.

Na soupeře jste na začátku vletěli, měli jste od začátku jasno, že takhle chcete hrát?

Ano, musíme jít do každého zápasu agresivně, nebát se toho a pořád bruslit naplno. Takhle je to u každého zápasu, musíme hrát agresivně a s velkou bojovností

Už jste zmiňoval, že jste byli v první třetině lepším týmem, byli jste tedy spokojeni se skóre?

Určitě, v první třetině jsme byli rozhodně lepší. Celých dvacet minut jsme měli dobrý pohyb, tlačili jsme se do brány, stříleli a padlo nám to tam. Škoda ale té druhé třetiny, nevím, co se stalo.

Změnila se ve druhé třetině vaše hra?

Spíše si myslím, že oni byli dvougólovým mankem nuceni více přidat. Nevím, jestli jsme se toho báli, ale už to z naší strany nebylo tak agresívní jako v první třetině. Na začátku druhé třetiny vyrovnali a dostali nás pod tlak. Byla tam i nějaká oslabení, ale to bylo všechno tím.

Nemrzí prohra o to víc, že jste dostali několik smolných branek?

Je jedno, jaký gól to je, když to prostě skončí v naší brance, tak to tam je. Nedá se hrát na to, jestli to byl smolný gól, nebo ne, tím se to nedá omlouvat. Měli možná trochu štěstí, ale i my jsme takové branky mohli dát, jen se nám to nepovedlo.

V sobotu vás čeká zápas s Kadaní, s jakou hrou do něj půjdete?

Půjdeme do toho stejně jako dnes s naši vlastní hrou, která podle mě není špatná. Doufám, že už vyhrajeme za tři body. Očekáváme, že nás budou hnát skvělí fanoušci, kteří neustále povzbuzují, což může být někdy rozhodující, protože nás neustále žene dopředu myšlenka, abychom je nezklamali. I dnes byli slyšet, za to jim patří velký dík.