Generálka na play-off s Kopřivnicí aneb Hokej na dřeň 2

Jan Tajzler • 21.02.2017

Tečku za základní částí obstará na Lapači středeční duel Vsetína s Kopřivnicí. Valaši v případě vítězství udrží nejen nedobytnost svého stánku po základní části, ale navíc si sami určí soupeře pro první kolo play-off, kterým by se stal právě celek z města slavné značky Tatra. Generálku na play-off zpestří také druhý ročník akce Hokej na dřeň, kterou pořádá VHK ROBE Vsetín ve spolupráci s Registrem dárců kostní dřeně. Registrační místo v klubovně se otevře již v 16:00, utkání startuje v 17:30.

HOKEJ NA DŘEŇ 2

Pouhé dvě malé zkumavky Vaší krve mohou znamenat šanci na život pro nemocné s leukémií. Na odběrovém a registračním místě v klubovně VHK bude přítomen odborný personál, který zájemcům podá veškerý informační servis. Registrační místo v klubovně se otevře již v 16 hodin!

„Při ojedinělé loňské akci se zaregistrovalo téměř 80 nových dobrovolníků, věříme, že i letos se najdou mezi fanoušky další potenciální dárci dřeně. Pokud je vám od 18 do 35 let a jste bez zdravotních komplikací, pomozte dobré věci a přijďte se zaregistrovat. Možnost bude po celou dobu utkání s Kopřivnicí,“ uvedl jednatel VHK Daniel Tobola.

Pro všechny, kteří se rozhodnou vstoupit do Registru dárců dřeně je připraven malý dárek v podobě společné fotky s hráči vsetínského týmu přímo na ledě po skončení utkání s Kopřivnicí.

Kopřivnice se pokusí vyhnout Vsetínu

Zní to zvláštně, ale Kopřivnice bude na vsetínském Lapači bojovat o to, aby se Valachům vyhnula v play-off. K tomu potřebují Severomoravané vítězství a zároveň spoléhat na zaváhání Nového Jičína na ledě poslední Techniky Brno. V případě rovnosti bodů jde Kopřivnice ve čtvrtfinále na Vsetín, neboť má s Novým Jičínem horší bilanci vzájemných zápasů.

Klub se třetí nejvyšší návštěvnosti v soutěži svým příznivcům v poslední době příliš radosti nepřinášel. V posledním kole sice žlutomodří dokázali přerušit hrůzostrašnou sérii osmi porážek, když porazili na domácím stadionu silný Šumperk v samostatných nájezdech 3:2. Zdá se však, že ani skalp Draků nebude stačit na lepší než osmé místo, které přisuzuje Kopřivnici vítěze základní části v prvním kole play-off. Možnost lepšího umístění si svěřenci trenéra Slabého prohráli sami v důležitějším zápase, hraném před týdnem proti Bobrům z Valašského Meziříčí, který prohráli 3:6.

Produktivitu Kopřivnice táhne s extraligovými zkušenostmi Martin Tomášek s bilancí 19+19 je zároveň nejlepším střelcem mužstva. Nejvíce nahrávek obstaral Samuel Ollender (14+22), zkušenosti Kopřivnici dodává také Adam Červenka (15+13). Obranné řady mají oporu ve velezkušeném Pavlu Kowalczykovi, jehož služby vloni využíval vítěz soutěže z Frýdku-Místku, Kopřivnici prozatím pomohl ziskem 19 kanadských bodů. Speciální utkání to bude také pro vsetínského obránce Jakuba Tepera, jenž za Kopřivnici nastoupil ve 30 utkáních a během nich si připsal 5 branek a 11 asistencí.

Kopřivnice v letošní sezoně protočila čtveřici brankářů, z nichž největšími zkušenostmi oplývá Adam Vrba, jenže jeho čísla odpovídají bídné defenzívě kopřivnického týmu, průměr 4,43 branky na zápas není vůbec lichotivý. Podobně je to také u dalších maskovaných mužů Jakuba Unzeitiga, Reného Fridricha či Kamila Šimečka.

Poslední utkání základní části startuje ve Vsetíně ve středu od 17:30, domácí hokejisté nastoupí ve speciálních rudých dresech odkazující na počátek hokeje ve městě Vsetíně. Zápas doprovodí akce Hokej na dřeň 2, kterou chce vsetínský klub podpořit Registr dárců kostní dřeně, darovat krev můžete již od 16:00 v klubovně na zimním stadionu.

Sestavy v minulém kole:

Kopřivnice: Šimeček (Fendrich) – Krutil, Čintala, Pargač, Marek (A), Merenda, Chalupa, Kowalczyk – Kofroň, Pěnčík, Poruba, Sluštík (A), Vyčesaný, Hrubý, Bartošák, Tomášek (C), Suchý, Mach, Ollender, Červenka

Vsetín: Šurý – Jeník, Ostrčil, Hryciow, Teper, Žák, Stuchlík – Finsterle, Kucharczyk, Luka – Hořanský, Vávra, Kajaba – Daněk, Hrazdira, Vítek.