Hodonín měl problémy s naším pohybem, říká David Vítek

Tomáš Kopecký • 03.10.2016

Podruhé v sezoně se po zranění kolene představil v soutěžním zápase a svou brankou na 1:0 určil ráz celého utkání. Po faulu na něj navíc Valaši využili dvojnásobnou početní výhodu. Dostal hodně prostoru na ledě a projevenou důvěru od trenéru skvěle splatil. Řeč je o Davidu Vítkovi, vsetínském bojovníkovi, který se musí intenzivně prát o své místo v sestavě Valachů. „V týmu je čtrnáct útočníků a nikdo nemá nic jistého, takže musíme do každého zápasu naplno," říká sám navrátilec do sestavy, jenž by zároveň rád uvítal mohutnou diváckou podporu v příštím zápase na ledě Nového Jičína.

Davide, vrátíme se nejdříve k úvodní brance utkání, kterou jste sám obstaral v páté minutě. Jak celá situace vypadala z Vašeho pohledu a jaký měla vliv na další průběh?

Branka na začátku zápasu nám určitě velmi pomohla. Padlo mi to tam se štěstím, gólmanovi se odrazil puk po Žákově střele od betonu a já jsem to jen bekhendem dorazil do sítě. Nechci říct, že to byla náhoda, ale prostě jsem stál ve správný čas na správném místě.

V utkání jste si mohli mnohokrát vyzkoušet hru při nerovnoměrném počtu hráčů na ledě. Co říkáte na výkon týmu v tomto ohledu?

Myslím si, že je stále na čem pracovat. Ještě se nám nedaří úplně vše, co bychom si my i trenéři představovali. Dnes jsme však měli lepší pohyb než soupeř, Hodonín s tím měl problémy, a proto musel často faulovat. Je dobře, že jsme si ty přesilovky dokázali vybojovat.

Dnes jste nastoupil ve formaci s Finsterlem a Čuříkem. Převažuje u Vás spokojenost s výkonem?

Věřím, že to od nás bylo docela dobré. Jsem rád, že můžu hrát ve druhé lajně. V minulém utkání v Porubě jsem nehrál, nyní jsem dostal od trenérů šanci a snažím se plnit jejich pokyny. Kluci z formace mají také zkušenosti z vyšších soutěží a to mi pomáhá.

Třetí třetina a vůbec celé utkání bylo často rozkouskováno zásluhou vyloučení na obou stranách…

Hodonín přijel s tím, že se bude snažit o časté přerušování hry. Nechci hodnotit výkon rozhodčích, během zápasu si jich moc nevšímám, neřeším je, snažím se soustředit na svou hru.

Před sezónou i během přípravy Vás tížily zdravotní problémy, jak jste na tom aktuálně po zdravotní stránce?

Byl jsem na operaci s kolenem, která naštěstí proběhla dobře. Koleno může zatěžovat na plno a nemám žádné potíže.

Jaká je Vaše momentální pozice v kádru, který přes léto doznal značných změn. Je zde velká konkurence?

Přesně jak říkáte, je tady opravdu velká konkurence. V týmu je čtrnáct útočníků a nikdo nemá nic jistého, takže musíme do každého zápasu naplno. Myslím si, že všichni se tím řídíme a bojujeme o místo v sestavě. Chci se o svou pozici poprat.

K dalšímu zápasu nastoupíte již ve středu na ledě Nového Jičína, co od tohoto utkání očekáváte?

Před samotným zápasem nás ještě čeká pondělní a úterní trénink, kde si ujasníme další pokyny od trenérů. Doufám, že nás přijede podpořit co nejvíce fanoušků a připraví nám domácí prostředí, ve kterém se nám vždycky dobře hraje. Nový Jičín je poměrně blízko, tak snad fanoušci přijedou.

Poslední otázku směřuji na Daniela Vaňka, který nastoupil na Lapači netradičně v dresu hostů. Vnímal jste jeho přítomnost na ledě?

V zápase nevnímám, kdo proti mně hraje. Musím jít do každého souboje naplno a je úplně jedno, jestli proti nám nastupuje nějaký kamarád. Tyto věci musí jít stranou, já mám za úkol plnit pokyny trenérů.