Hokejisté Vsetína započali letní přípravu

Filip Bazala • 27.04.2016

Je to jako včera, co se vsetínským hráčům rozplynul sen o možném boji o první ligu. O to lepší zprávou je fakt, že již začíná letní příprava a nový pokus dostat se do první ligy se blíží. Hráči se poprvé sešli ve středu od 18 hodin. Kvůli nepříznivému počasí se však museli zatím spokojit s posilovnou na stadionu.

Na první sraz k odstartování letní přípravy se sešlo jen několik hráčů společně s juniory, aby odstartovali "okurkovou sezonu". Od pondělí už by se však hráči měli scházet ve větším počtu, aby se co nejlépe připravili na další nelehkou sezonu, ve které se budou snažit urvat pro zelenožluté barvy vysněný postup do vyšší soutěže, ale k tomu je ještě daleko. Nyní je na pořadu dne tzv. "suchá" příprava. Více k ní nám řekl hlavní trenér Luboš Jenáček.

Trenére, začala letní příprava, jak bude vypadat?

Začínáme letní přípravu společně s juniory. První trénink ve středu, další v pátek na protažení se rozdýchání se. Od pondělí už začneme zostra. Trénovat se bude od pondělí do pátku. Vychází to na osmi týdenní blok tréninků. Takže končit budeme poslední týden v červnu. Nebyli jsme dnes z daleka v plné sestavě. Samozřejmě na mnohých ani nebudeme, protože někteří kluci mají své individuální tréninkové plány, či své kondiční trenéry, ale určitě i oni se k nám několikrát přidají.

Budete se snažit zachovat kostru týmu i pro letošní sezonu?

S hráči komunikujeme, je to hlavně v režii Dana Toboly a Radima Tesaříka, ale občas se toho zúčastňuji i já osobně. Většina hráčů, o které máme zájem, by měla zůstat. Samozřejmě se jedná s některými hráči o vhodném doplnění kádru, aby byl minimálně stejně silný jako uplynulou sezónu, a však my chceme, aby byl ještě lepší. Těžko v tuto chvíli nějak mluvit určitě, protože smlouvy se budou podepisovat až v srpnu a do té doby se toho může hodně stát. Důležité bude, až kdo vyjede na led. Takže v tu dobu bude soupiska krystalizovat.

Změníte nějak náplň letní přípravy nebo bude podobná loňské?

Objevují se neustále nové věci. Nyní je velmi v kurzu styl alá Liberec. Kondiční trenér Aleš Pařez u Tygrů udělal velký kus práce. Svým způsobem naboural zvyklosti, které v České republice byly. Samozřejmě každý má nějakou svou vizi a my určitě použijeme také krátké prvky intenzivní přípravy. Josef Mikeš bude s kluky dělat dvakrát týdně (úterý a čtvrtek) ostré intenzivní tréninky. Ve středu budeme chodit do Janové, kde se bude běhat a hrát hry, zvláště fotbal. Pondělí a pátky budeme využívat kopec Žamboška, kde budou výběhy do prudkého kopce, jak se závažím, tak i bez. Je to dobrý trénink do intenzity a výbušnosti hráče. Vloni se nám to osvědčilo. Pátky budeme hlavně kolem stadionu a v posilovně, příp. tartanová dráha u Zbrojovky, kde se dá dělat také spousta věcí. Chceme dát hráčům takový základ a dále už je to na každém, aby individuálně vyplnili své slabší místa, kde je tlačí, to už oni vědí nejlépe.