Hráčům Vsetína se v druholigovém play-off nevedlo. Nastoupí Vlach a Jaškin v baráži?

Michal Berg • 21.02.2006

V s e t í n - Hned několik současných či bývalých hráčů Vsetína se představilo v právě probíhajícím play-off třetí nejvyšší soutěže. Pohříchu pro většinu z nich bylo první kolo vyřazovacích bojů konečnou, včetně snah dvojice Rostislav Vlach - Alexej Jaškin v dresu Bobrů z Valašského Meziříčí. Oba se představili v přípravném zápase proti Skalici a po něm nevyloučili možnost, že by v případě potřeby nastoupili za Vsetín i v soutěžním zápase.

Ta varianta existuje. Zatím jsme se o tom s trenérem Kopřivou bavili jen tak zběžně, se soutěžními řády ale rozhodně žádný problém není. O tom ale ještě neuvažujeme, na všechno je ještě čas. Možné to ale samozřejmě je.
— Rostislav Vlach
Jak uvedl Rostislav Vlach, o jejich startu za Vsetín se rozhodlo na ranním rozbruslení před zápasem. "Ukázalo se, že je málo útočníků, tak jsme s trenérem Kopřivou dohodli, že proti Skalici nastoupím," popisoval své nečekané zařazení do sestavy jeden z navrátilců Rostislav Vlach, jenž je letos společně s Břetislavem Kopřivou trenérem mužstva.

Před zápasem se Skalicí měl Vlach poměrně dlouhý tréninkový výpadek. Na ledě stadionu na Lapači se však cítil poměrně dobře. "Hrálo se mi v pohodě. Jen jsem měl problémy s tím, že jsem posledních čtrnáct dní nebyl úplně zdravotně v pořádku a moc jsem netrénoval," zhodnotil pro Naše Valašsko svůj comeback zkušený centr. Možnost, že by oba harcovníci mohli nastoupit za Vsetín v souboji s vítězem první ligy, Vlach nevyloučil. "Ta varianta existuje. Zatím jsme se o tom s trenérem Kopřivou bavili jen tak zběžně, se soutěžními řády ale rozhodně žádný problém není. Jelikož jsme s Lexou hráli druhou národní ligu, mohli bychom nastoupit ve zbývajících čtyřech extraligových kolech a stejně tak v baráži. O tom ale ještě neuvažujeme, na všechno je ještě čas. Možné to ale samozřejmě je," připustil nyní už hrající trenér Vlach.

Právě spolu s Jaškinem oba po ukončení extraligových kariér vypomáhali ve druhé lize Bobrům z Valašského Meziříčí, kterým se podařilo postoupit do play-off, tam ale nestačili na Blansko. "Problém bych neviděl ani tak ve fyzické kondici. Spíše chybí herní zápasový rytmus. Extraliga, případně baráž, je mnohem rychlejší než druhá liga, tempo je vyšší," pokusil se o srovnání soutěží kapitán meziříčských Bobrů a hrající kouč Vsetína.

TJ Bobři Valašské Meziříčí

foto/
⇒ Rostislav Vlach proti Blansku
Ve druhé lize se nejvydatnější vsetínská stopa objevila v nedalekém Valašském Meziříčí. Před ochodem do zámoří se na 5 zápasů objevil v obraně Bobrů Martin Vašut, jednadvacet zápasů sehrál další obránce Michal Blažek. K oporám pak patřili oba veteráni — obránce Alexej Jaškin a útočník Rostislav Vlach. Současný vsetínský trenér se umístil v kanadském bodování celé soutěže na sedmém místě, přestože sehrál o deset zápasů méně než jeho soupeři. Po většinu sezóny byl partnerem Jaškina v obraně další exvsetínský hráč Luděk Růčka, který zaznamenal sušných 12 bodů. V dresu Bobrů se představili i další bývalý hráči Vsetína, nejvíce z nich odehráli útočníci Jakub Ašer a Vladimír Hába.

Přes mohutnou pomoc se Bobrům ve své druhé sezóně ve třetí nejvyšší soutěži nepodařilo postoupit v prvním kole play-off přes Blansko. Oproti minulé sezóně, kdy se Bobři zchraňovali v baráži, je to však velký úspěch, i když Val.Mez. vypadl 0:3 na zápasy.

Martin Vašut     5  2  0  2 46
Michal Blažek   21  1  3  4 28
Jakub Ašer      18  4  5  9  6
Luděk Růčka     35  1 11 12 32
Alexej Jaškin   24  3 12 15 10
Rostislav Vlach 26 10 20 32 44
Vladimír Hába   36 12  5 17 10

HC Nový Jičín

Výpomoc na play-off si obstaral ze svých bývalých hráčů i Nový Jičín. Do obrany nastoupil Michal Horák a v útoku se objevili David Květoň a Daniel Brynecký, jinak hráč Havířova. Ani účast extraligových borců ale Novému Jičínu nepomohla, v rozhodujícím pátem zápase na ledě Orlové prohráli novojičínští 1:0 ve třetí minutě prodloužení.

David Květoň    3  3  0  3  16
Daniel Brynecký 3  1  0  1   0
Michal Horák    3  0  0  0   8

TJ Šternberk

Dva bývalé hráče Vsetína má ve své sestav i Šternberk, který nyní v semifinále soutěže bojuje s přemožitelem Bobrů Blanskem. Nejproduktivnějším hráčem základní části moravské skupiny druhé ligy se stal útočník Aleš Zima, na šestém místě pak skončil Josef Mikeš.

Aleš Zima      36 18 25 43   10
Josef Mikeš    35 14 17 31  101

Další kluby

Ve druhé lize se objevili i vsetínští mladíci. Útočník Adam Buš nastoupil za Val.Mez. dvakrát, obránce Ondřej Hrad čtyřikrát oblékl dres Přerova, tahoun loňské juniorky Radek Hubáček si na čtyři zápasy odskočil z dresu Komety Brno do brněnské Techniky.

Naopak na opačném konci kariéry přijal nabídku hrát ve druhé lize veterán Josef Štraub. Známý bouřlivák nastupoval za Přerov a za 23 zápasů vstřelil 4 branky a na dalších 13 přihrál. Přerov se do play-off nedostal, záchrana by mu ale neměla uniknout. Aby byl výčet hráčů konečný, nesmíme zapomenout na Petra Cecha, který ve Vsetíně působil v letech 1998-2000. V dresu brněnské Techniky, největšího farvorita play-off, sehrál 28 zápasů s bilancí 4+11, Technika Brno soupeří v semifinále s Orlovou.

Drobná byla i účast brankářů se vsetínskou minulostí. Lukáš Plšek chytal dvakrát za Šumperk, bývalý gólman vsetínské juniorky Lukáš Janků odchytal 10 zápasů za Hodnonín, z toho 7 vítězných.

Ostatní skupiny

Nevelká byla vsetínská stopa v dalších skupinách druhé ligy. V západní skupině se při svých studiích v Praze objevil v dresu univerzitního klubu ze Slaného obránce Petr Andrýsek, trojice Jan Sochor, Ladislav Gengel a Zbyněk Novák se pak epizodně objevila v dresu Kobry Praha.