Hráli jsme to, co jsme chtěli a na to musíme navázat, hlásí Vojtěch Šilhavý

Kristýna Zigmundová, Tomáš Kopecký • 27.12.2017

Důležité vítězství v pravý čas. Vsetín před zaplněným Lapačem zdolal favorizované České Budějovice a opět trochu více klepe na brány play-off. Na zasloužené výhře 3:1 měl velký vliv Vojtěch Šilhavý, který v 8. minutě otevřel brankový účet utkání a nastartoval Valachy k excelentnímu výkonu. „Všechno sedlo tak, jak má a makali jsme na sto procent. Dali jsme konečně také branku v přesilovce, což je pro nás opravdu důležité," prozradil odchovanec kladenského hokeje.

Jak hodnotíte zápas proti Motoru?
Hráli jsme to, co jsme chtěli hrát a podali jsme stoprocentní výkon. Každý plnil, co měl a podle mě jsme zaslouženě vyhráli. Navíc tady ta atmosféra nás hnala dopředu a bylo to prostě výborné.

A co taktika? Minule jste s Motorem padli 0:8, jaká nastala změna?
Já jsem v Budějovicích nehrál, ale dnes jsme šli do zápasu s čistou hlavou. Minule to byl zápas, který nám nevyšel a dnes jsme Budějovicím ukázali, že hokej hrát umíme a myslím, že se nám to povedlo.

Dnešní hokej byl úplně něco jiného, než co předvádíte celou sezónu. Vnímáte to také tak?
Jak jsem říkal - všechno sedlo tak, jak má a my jsme na 100 % makali. Musíme se od toho odrazit a jít teď zápas od zápasu, protože se chceme dostat do play-off a moc si přejeme si ho zahrát.

Většinou se omílají přesilovky a oslabení, která vám opravdu zafungovala. Vnímal jste to také tak?
Ano, dnes nám to opravdu klaplo. My to trénujeme, snažíme se, ale bohužel nám to někdy nelepilo. Dnes si to ale všechno sedlo a dali jsme branku v přesilovce. Je pro nás opravdu důležité, že nám ty přesilovky teď jdou a doufám, že se nám tak bude dařit i nadále. Jistě je ale na čem pracovat.

Dnes jste se představil ve formaci s Tomášem Vávrou a Martinem Podešvou. Jak se vám zatím líbí tato spolupráce?
Změna tam nastala, ale chtěl bych se klukům hlavně omluvit, že jsem tam hodně šancí neproměnil. Hrálo se mi s nimi moc dobře, jen jsem prostě měl proměnit více šancí.

Neočekávali jste, že tento západ bude o něco složitější? Přeci jen je po Vánocích.
Jistě. Každý měl ten salátek, řízek a kapra, takže je to vždy obtížnější. Všichni ale mají stejné podmínky a nemáme se na co vymlouvat. Myslím si, že to na násnemělo moc vliv a odehráli jste hodně kvalitní utkání.

Jak jste vy strávil letošní Vánoce?
23. a 24. jsme měli volno a já jsem jel po zápase v Havířově domů. Vezl jsme ještě Ondru Koptu do Plzně a Filipa Dundáčka do Jihlavy. Já jsem strávil Vánoce doma s rodinou na Kladně.

V pátek vás čeká zápas proti Prostějovu a vy jistě budete chtít navázat na toto vítězství.
Každopádně. Od tohoto zápasu se chceme odpíchnout a hrát úplně stejně. Chceme za každou cenu vyhrát a hrajeme prostě, jako bychom už byli v paly-off.

Přišlo hodně domácích i hostujících fanoušků. Jak jste to vnímali?
Na fanoušky jsme zvyklí a dnes připravili výbornou atmosféru. Je pro nás opravdu úžasné hrát před takovým publikem.