Hromada: Nemůžu si pomoct, měli jsme vyhrát. Jurík: To ale s jedním gólem nejde

Václav Trávníček • 15.11.2010

Velké zklamání bylo cítit v neděli večer v útrobách vsetínského stadionu Na Lapači. Domácí dlouho drželi naděje na první vítězství v novodobé historii valašského derby, ale nakonec Bobrům podlehli brankou ve čtvrté minutě nastavení. „Bod z derby vnímáme jako ztrátu. Ovšem s jedním gólem nemůžeme myslet na vítězství,“ řekl po utkání trenér Juraj Jurík, čímž pojmenoval hlavní důvod porážky: pohrdnutí vyloženými šancemi a také dvěma přesilovkami pět na tři.

Vsetínští nastoupili do utkání s velkým odhodláním a už v první minutě rozvlnil Daniel Brynecký síťku Vlachýnského branky. Bohužel pro domácí to bylo v tomto zápase naposledy. Bobři o čtyři minuty později vyrovnali a pak následovala už jen hitparáda spálených loženek a dobře postavené branky meziříčského gólmana Václava Vlachýnského. „V první třetině jsme měli spoustu příležitostí. Když je neproměníte, vždycky to na vás trochu sedne. Ve druhé části byli hráči strašně zbrklí a snažili se dát góla co nejdřív, protože cítili příležitost. To nám svazovalo ruce. Byli jsme strašně chtiví gólu a chyběla nám rozvaha. Chtělo to podržet, přihrát si puk do prázdné brány a rozhodnout,“ přemýšlel po utkání vsetínský kouč Juraj Jurík.

Jurik/
„Že to ve středu v Hodoníně nebude žádná legrace? Souhlasím. Máme hodně úzký kádr a junioři zároveň chodí hrát i za juniorku, což je na výkonnosti trošičku cítit. Navíc se ve středu budeme muset obejít bez třineckých útočníků. Hrajeme zkrátka na málo hráčů. V důležitých momentech, kdy máme dva tři těžké zápasy, klukům v koncovce chybí síla. Když je zápas tak vyrovnaný jako v neděli a nepodaří se vstřelit branky, dolehne na vás trochu i psychika. Jste frustrovaný a únava se víc projeví. Někdy je horší nedat do prázdné brány, než když se do šance vůbec nedostanete.“

Juraj Jurík o středečním duelu s Hodonínem

Brankář Petr Hromada, který zlikvidoval několik šancí soupeře a podruhé kapituloval až v prodloužení, šel ještě dál. „Nemůžu si pomoct, ale dnešní zápas jsme měli vyhrát my,“ řekl. „Celé utkání jsme byli lepším týmem a měli spoustu šancí. Bohužel ale máme strašnou smůlu v zakončení. Už proti Šumperku jsme sahali po bodech a neproměněné šance nás nakonec mrzely stejně jako dneska,“ dodal.

Brankář i trenér se shodli na tom, že největší příležitost tým promrhal ve dvou přesilovkách pět na tři. Říká se, že tým, který dvojnásobnou početní výhodu nezužitkuje, nemůže pomyslet na vítězství. A v neděli na Lapači tohle úsloví opět ožilo. „Na soupeře jsme vletěli, Bobři byli nuceni faulovat. Měli jsme několik přesilovek a právě ty dvě dvojnásobné jsme měli přetavit v branky,“ měl po utkání jasno Hromada. „V dvojnásobných přesilovkách jsme točili to nejzkušenější, co v mužstvu máme. Nevytvořili jsme si ale žádnou kloudnou šanci a to v takovýchto zápasech rozhoduje,“ krčil rameny Jurík. „Soupeř pak vytěžil z minima dva góly a zvítězil,“ doplnil vsetínský kouč.

Onen druhý gól Bobrů padl v prodloužení. Domácí sotva ubránili oslabení tří proti čtyřem a – meziříčský Bokroš zavěsil. I když, zavěsil… „Puk šel od mantinelu před bránu a některý z meziříčských hráčů vystřelil. První puk jsem vyrazil před sebe a zakryl ho, byla to docela nepřehledná situace. Slyšel jsem, jak rozhodčí zapískal. Potom jsem už jen dostal hokejkou do lapačky a kotouč putoval k soupeři, který zakončil,“ popisoval nejednoznačnou situaci Hromada, jenž jen těžko skrýval rozčarování. Stejně jako například obránce Radim Tesařík, osobnost českého hokeje. Oba uvidíte na videozáznamu protestovat. A když už jsme u sudích: „Na druhé straně se rozhodčí několikrát upískl. Puk volně klouzal po brankovišti a pískalo se hned, jen co sudí ztratil kotouč z dohledu,“ divil se Petr Hromada.

Inkasovanému gólu ještě předcházelo vyloučení vsetínského útočníka Filipa Bajtka, který do té doby patřil k nejlepším na ledě. Co se stalo? Třinecký útočník ve vsetínských službách v poslední minutě základní hrací doby oplácel. A to přímo před zraky rozhodčího, takže putoval na trestnou. Navíc vyfasoval i osobní desetiminutový trest. Domácí se tak v závěru třetí dvacetiminutovky a na začátku prodloužení museli bránit. „Určitě je to velká nedisciplinovanost, když uděláte faul minutu před koncem a trest se vám přenese do prodloužení, kde hrajete ve třech proti čtyřem. My jsme to ustáli a když hráč vskočil z trestné na led, dostali jsme rozhodující gól. To by se nemělo stát. Dá se říct, že to hodně ovlivnilo konec třetiny, prodloužení i následnou branku,“ mrzelo Juraje Juríka. „Za všechna derby, která jsem ve Vsetíně zažil, cítím dnes největší zklamání. Věřil jsem, že soupeře, který to dnes točil na pět beků, dokážeme přejet. Měli jsme na to, abychom vyhráli v základní hrací době a bod vnímáme jako ztrátu,“ uzavřel trenér zelenožlutých.

Další utkání sehrají vsetínští hokejisté ve středu v Hodoníně. Podaří se jim na jihu Moravy prolomit střeleckou nedařilku?