Je mi jedno jestli je to Čech nebo Kanaďan, ohlíží se za šarvátkou David Vítek

Filip Bazala • 26.09.2013

Vsetín zažívá velmi chabý start do sezóny. domácí tvrz byla ze třech utkání již dvakrát dobyta, na což fanoušci zelenožlutých zvyklí nejsou. „Je to špatné, doma bychom prohrávat neměli,“ ví urostlý útočník. Valaši v prvním zápase nastříleli šest branek Orlové, ale od té doby ve třech utkáních pouhé čtyři zásahy, což je málo. „Na jednu branku se vyhrávat nedá, musíme se víc tlačit do brány,“ je jasné útočníkovi s číslem 91 na zádech. Nejvyšší útočník Vsetína se v zápase pustil do pěstní výměny s Laportem, po které byli oba vyloučeni oba ze hry. „Byl schopný se o výsledek pobít ve snaze něco se zápasem udělat,“ komentoval souboj hlavní trenér Jakubík.

Davide, jak hodnotíte nepovedený zápas s Hodonínem?
Je to špatné, prohráli jsme doma, což by se stávat nemělo. Když to srovnáme, tak v minulé sezóně jsme doma skoro neprohráli. Nyní druhý zápas po sobě a druhá porážka.

Kde se dle vás stala chyba?
Strašně málo se tlačíme do brány. Když beci střílí, musíme jít před branku a clonit gólmanovi. Pak dorážet do branky odražené puky. V tom asi vidím chybu, že ty kýžené branky nedáváme.

Nedaří se vám zatím ani vstupy do zápasů, proč?
Motivace nám nechybí, jdeme do zápasu všichni nažhaveni. Nevím, čím to je. Kdybychom to věděli tak to určitě změníme. Do dalších zápasů musíme jít ještě více koncentrováni.

Juraj Jakubík k zápasu s Hodonínem: „Za takový výkon neexistuje omluva. Omlouvám se jako trenér našim divákům, že zápas museli sledovat až do konce. U nás se nenašel nikdo, kdo by zvedl prapor týmu, kromě Vítka, který se byl schopný o výsledek pobít ve snaze něco se zápasem udělat. Musíme přehodnotit přístup k zápasům a k našim divákům, kteří mají rádi hokej a chtějí vidět hru, která by je těšila a ne nahněvala. S touto myšlenkou se musíme všichni podívat do svědomí a už nikdy nepředvést takovýto deprimující výkon.“

Překvapil vás v zápase Hodonín něčím?
Nepřekvapili nás ničím, ale na rozdíl od nás, co měli za šance, tak ty proměnili. Nám se to nedařilo, kdežto oni do čeho plácli, tak to jim do branky spadlo. Když se podíváme, kolik zápas skončil na střely, tak jsme je poměrně jasně přestříleli. Góly nedáváme a to se musí do dalších zápasů změnit. S jednou brankou se vyhrávat nedá.

Myslíte, že v takových zápasech jako s Hodonínem je cítit absence Františka Zúbka?
Fero Zúbek byl a je gólový hráč. Jeho ztráta je pro náš tým velká. Musíme najít v sobě nového střelce, který mužstvo potáhne. Já věřím, že se najde.

Málokdo však na sebe tu zodpovědnost vystřelit v rozhodujících šancí vezme.
Někdy to tak je. Hráči se sjedou a dávají si přednost. Vždycky by měl vypálit ten první hráč v lepším postavení a další mohou případně dorážet. Do dalších zápasů musíme od počátku změnit všechno.

David Vítek v konfrontaci s kanadským hokejem ostudu neudělal

Zápas jste nedohrál pro pěstní souboj s Nickem Laportem. Co se stalo?
Vůbec nevím, první jsme se srazili u trestných lavic a upadl. Z toho byl asi nějak frustrovaný. Po odpískání ke mně přijel, dal mi krosček zezadu a vzniklo to, co jste mohli vidět. Vůbec jsem to nečekal, ale i tohle k hokeji patří.

Jaké bylo porvat se s Kanaďanem?
Bylo to normální, jako kdyby to byl Čech. Mně je jedno, kdo to je. Akorát měl ještě trochu větší výškovou převahu, ale nakonec to žádnou větší roli nehrálo.

V dalším zápase míříte na led Přerova. Co změnit do soboty?
Hlavně musíme hrát perfektně z obrany. Směrem dopředu jednoduše. Musíme z obranného pásma puky posílat rychle ven, protože z toho si myslím vznikají největší chyby. Puk zpoza brány poslat po mantinelu hned pryč, ať se protečuje do útoku, z čehož můžeme těžit nějaké šance.

Valaši v dalším zápase míří na horký led Přerova

kolodatumdomácíhosté
5. so 28.9.  Přerov  Vsetín 17:00