Je super, když se dávají góly a navíc lídrovi tabulky, směje se Dominik Pokorný

Kristýna Zigmundová • 03.12.2017

Do zápasu s Karlovými Vary zasáhl tento dvaadvacetiletý útočník namísto Anatolije Protasenji. Hned od začátku bylo ale jasné, že se tento forward bude rvát o místo v sestavě i na další utkání. „Já teď jen doufám, že jsem trenéry něčím zaujal a budu tady hrát víc zápasů,“ říká hned po utkání. „Mně se hrálo dobře. Myslím si, že jsme si sedli. Měli jsme hodně gólovek, jen jsme je prostě neproměnili. Na tom budeme muset zapracovat.“

Jak hodnotíte utkání proti Karlovým Varům?
Vyhrálo se, takže zápas nemůžu hodnotit jinak než kladně.

Zápas si vzali hned z kraje do parády hosté a podařilo se jim skórovat. Viděl jste tento gól?
Byl jsem přímo u toho. Ten hráč, co dál gól, byl můj, takže to jde na moji hlavu. Dva hráči si tam vyměnili puk a já jsem si prostě nepokryl toho svého a on mi to oplatil tak, že dal gól.

Hned nato jste ale vyrovnali a i navýšili. Jaké byly vaše pocity?
Bylo to pro nás úžasné. Je super, když se dávají góly a navíc lídrovi tabulky. Pro mě je to nepopsatelné.

Druhá třetina byla bezbranková, ale zato byla hodně bohatá na útočné akce. Jak jste to vnímali vy?
My jsme se tam strašně snažili a chtěli jsme dát ještě jednu branku, ať jsme víc v klidu. Měli jsme tam hodně šancí, ale bohužel nám to nevyšlo podle představ. V naší pětce jsme pohořeli na důrazu při zakončení. Měli jsme tam taky hodně šancí, ale prostě nám to tam nespadlo. Spadlo to tam ale jiným a jsme rádi za tři body.

Nezdálo se vám, že soupeř byl ve druhém dějství více agresivní?
Mně osobně to moc nepřišlo. Přijde mi, že to my jsme tam byli ti lepší a agresivnější. Šlo nám o to vstřelit branku, což se nám bohužel nepodařilo. Ve třetí třetině jsme branku dostali, ale naštěstí se nám podařilo navýšit a máme tři body.

Očekávali jste, že Karlovy Vary odehrají takovýto zápas?
Vary hrají agresivně všude. Doma i venku. Celou dobu hrály dobře, k nám se jen přiklonilo to pomyslné štěstíčko a vyhráli jsme. Pro mě to bylo ale i po zásluze.

Jak se vám dnes hrálo se spoluhráči v lajně?
Mně se hrálo dobře. Myslím si, že jsme si sedli. Měli jsme hodně gólovek, jen jsme je prostě neproměnili. Na tom budeme muset zapracovat.  Já teď jen doufám, že jsem trenéry něčím zaujal a budu tady hrát víc zápasů.

Vy jste naposledy nastoupil v dresu Vsetína, když se hrálo v Budějovicích. Vidíte nějakou změnu ve hře týmu?
Je tam vidět obrovský rozdíl. Hodně jsme se posunuli. Nakoply nás dvě vítězství venku a jedeme teď na vítězné vlně, takže nám to šlape dobře.