Jedna vítězná série skončí, Valaši vyzvou dobře naladěnou Opavu

Helena Hegeďová • 24.01.2017

Tuto středu se proti sobě utkají dva celky s nejlepší fazónou ve východní skupině druhé ligy. Vsetín, který vyhrává zápas za zápasem a na kontě má již podruhé v sezóně sérii dvanácti vítězných utkání, vyzve na svém ledě opavský Slezan, jenž je od konce prosince taktéž bez porážky. Dokáží Valaši ubránit svůj svatostánek a platit i nadále za doma neporažené, nebo podlehnou nahecovanému celku z Opavy? Úvodní buly v zápase prvního celku s pátým bude vhozeno na Lapači v tradičních 17:30.

Na programu je již 36. kolo druholigových bojů a tyto soupeře čeká poslední měření sil v základní části. V každém ze čtyřech utkání platili za favority Valaši, nebylo ale výjimkou, když jim Slezané dokázali pořádně zatopit a zápas zkomplikovat. V prvním vzájemném zápase padlo celkem 9 branek, hostující Vsetín se dostal v Opavě do vedení a domácí následně korigovali až na konečný stav 4:5. V následujících utkáních už tolik branek nepadalo a na začátku prosince se fanoušci dočkali pouze fotbalového skóre 1:2 ve prospěch žlutozelených Valachů. V minulém vzájemném utkání byli ale Vsacané dominantní a pro hráče Opavy byl tento zápas posledním, ve kterém nebodovali.

Opava: Senzační začátek roku 2017

Opavě patří v tabulce páté místo, v pohledu do budoucna není však pro hráče Slezanu nereálná ani třetí příčka. Čtvrtý Hodonín je o příčku výš jen díky skóre a třetí Šumperk má náskok pouhých třech bodů, což naznačuje, že boj o první čtyřku, potažmo o třetí a čtvrté místo, je stále otevřený a prát se mohou všechny tři zmiňované celky.

Výsledky Opavy nebyly nijak oslnivé. Kolísavé výsledky, více proher než výher, mnohdy opravdu nepříjemné debakly (1:9 proti Porubě). Pak ale přišly dva vyrovnané zápasy proti celku, který drží duhou příčku a také poslední zápas roku 2016, jenž odstartoval opavské vítězné tažení. Jako první jej odnesla brněnská Technika a postupně i další a nyní má Opava na svém kontě sérii šesti výher.

Minulý zápas odehráli Slezané na svém ledě a dalším, kdo doplatil na jejich formu, byli šumperští Draci. Dva góly v závěru první třetiny dodaly domácím psychickou výhodu. Šumperk se již od úvodu druhého dějství snažil dotahovat, ale Opava byla proti a na každý inkasovaný gól dokázala odpovědět. Po druhé třetině už to bylo dokonce o čtyři branky, což se ukázalo jako rozhodující, jelikož ve třetí třetině se Šumperk zmohl na jediný gól a Opava brala šestou výhru. „To, že jsme dali čtyři branky z přesilovek je parádní,“ radoval se po utkání opavský trenér Pavel Hulva a nejen Vsetínští si tedy budou muset dávat pozor i na tento aspekt hry.

Nejčastěji bodujícím hráčem je v opavském celku Jakub Vítek (18+16), který vede nejen bodování, ale také tabulku střelců svého týmu. Prvenství v počtu asistencí už ale patří jinému hráči. Je jím Pavel Selingr (9+17), který je díky svým výkonům na druhé příčce bodování hned za Vítkem, i když na svého kolegu ztrácí 8 bodů. Bodování obránců vévodí David Galvas (1+16), který také platí za jednoho z nejlepších nahrávačů. Před příchodem nového roku opustil opavskou branku Dušan Šafránek, jeho místo mezi třemi tyčemi zaujal Michal Wanecki s úspěšností 73,08%.

Vsetín: Vidina třinácté výhry v řadě, potvrdí Valaši svou dominanci?

Valaši měli v předchozích zápasech problémy s obranou a až příliš mnoho inkasovaných branek, proto mohou být Vsetínští rádi za svou produktivní ofenzivu, díky níž zvládli vyhrát hned několik zápasů poměrem 6:5 během krátké doby. Minimálně pět vstřelených gólů na utkání je ale pro žlutozelené již pravidlem a 161 vstřelených branek a první místo v tabulce je tomu důkazem. Vsetín má před každým zápasem o motivaci postaráno – prodloužit sérii výher a přidat další body k již tak vysokému náskoku, který momentálně činí 24 bodů.

K minulému zápasu se Valaši vydali na led nedaleké Kopřivnici, kde před minisérií domácích zápasů přesvědčivě vyhráli. První i druhá třetina přinesly fanouškům po jednom gólu. Hostující Vsetín však ukázal svou dominantu ve třetích třetinách. Soupeři odskočil a došel si za vítězstvím 5:1. Před Kopřivnicí odnesli vítězné tažení Valachů také Nový Jičín a Hodonín. I tyto celky se musely smířit s pěti inkasovanými brankami.

Soupeři si musí dávat pozor na všechny vsetínské formace, jelikož síly v útoku jsou vyrovnané a branku může vsítit kdokoliv. Nejvíce bodů má ale na kontě Jan Kolařík (17+25), který má pětibodový náskok na Radima Kucharczyka (15+22). Prvenství v počtu vstřelených branek s Kolaříkem sdílí také Dominik Pokorný (17+12) a to i přes to, že v novém roce do mistrovských utkání vinou zranění ještě nezasáhl. V posledních zápasech je na ledě vidět i Vojtěch Šilhavý (16+12) a Jakub Čuřík (10+17). V počtu asistencí strčí všechny útočníky do kapsy kapitán zelenožlutých, obránce Pavel Mojžíš (4+27), kterému patří s 31 body celkově čtvrtá příčka v bodování týmu.

Zápas mezi Vsetínem a Opavou startuje na Lapači ve středu 25.1.2017 v 17:30. Pokud se nebudete moci dostavit na stadion osobně, bude Vám k dispozici textový online přenos.

Sestavy z minulého utkání:

VHK ROBE Vsetín: Hromada – Jeník, Janáček, Žák, Stuchlík, Mojžíš, Hryciow, Kobylík – Šilhavý, Čech, Vávra, Zúbek, Kolářík, Hrazdira, Kajaba, Čuřík, Vítek, Luka, Hořanský.

HC Slezan Opava: Wanecki – Galvas, Černý T., Slavík, Holík, Mosler, Šindelář, Tůma – Wolf, Polok, Selingr – Grygar, Chalupa, Vítek – Herman, Pavelek, Černý L. – Svoboda L., Rousek, Sysala.