Jezdíme, střílíme, ale nic z toho, má jasno kapitán Radim Hruška

Kristýna Zigmundová • 02.11.2017

Po středečním zápase s Havířovem odcházeli domácí zklamaní z prohry 0:3. „Měli jsme to pěkně načaté a už dva zápasy po sobě jsme brali body. Věřili jsme si, že na to navážeme a dneska vyhrajeme,“ říká po zápase kapitán mužstva Radim Hruška. Tým doplácí na neproměněné šance, a hlavně na nevyužité přesilovky, kterých v tomto zápase bylo nespočet. „Já bych se měl taky samozřejmě střelecky probrat a pomoct týmu, protože se mi teď vůbec nedaří,“ říká na závěr.

Radime, jak hodnotíte zápas s Havířovem?

Hodnotím ho špatně. Máme nula bodů a nepodařilo se nám dát ani gól.

Soupeře jste značně přestříleli. Čemu připisujete takovéto skóre?

Jak jsem řekl, nedali jsme gól a nám je prostě k ničemu, že jsme je přestříleli. Na to se nikdo ptát nebude. Havířov vyhrál za tři body, vstřelil tři branky a to je hlavní. My se prostě musíme zaměřit na proměňování šancí.

V utkání jste hráli hodně přesilových her, které vám ale nevyšly, jak tomu bylo v předešlých utkáních. Čím to?

Těch přesilovek jsme dnes měli opravdu dost. Střely jsme tam měli, jen jsme to prostě hráli špatně a gól jsme nedali. To je špatně. My to góly musíme dávat.

Ty šance tam byly, ale vypadalo to, že se na vás podepsala nervozita. Přeci jen fanoušci očekávali po výhře na Slávii tři body.

My jsme taky chtěli tři body. Měli jsme to pěkně načaté a už dva zápasy po sobě jsme brali body. Věřili jsme si, že na to navážeme a dneska vyhrajeme. Havířov tady přijel s taktikou, že bránil, čekal na brejky a měli i několik přečíslení během hry. Já bych se měl taky samozřejmě střelecky probrat a pomoct týmu, protože se mi teď vůbec nedaří. Nevím, čím to je, ale prostě budeme muset všichni začít víc makat, zlepšit to a proměňovat šance.

Po první třetině jste prohrávali o jednu branku. Dal vám trenér o přestávce nějaké rady?

Ono ani nebylo co. Oni nic neměli, kromě té přesilovky, kterou dokázali proměnit až v samotném závěru. Tam nás zase vyšachovali, takže stříleli do prázdné brány. My takový gól v přesilovce nedáme. Prostě nevím, dneska jsme si to asi nezasloužili. Jezdíme, střílíme, ale nic z toho. Musíme prostě věřit, že se to v Budějovicích obrátí.

Očekávali jste, že dnes předvedete takovýto výkon?

Tak byl to třetí zápas v pěti dnech. Fyzicky jsme na tom podle mě nebyli špatně, i když ta třetí třetina nebyla jako ty první dvě. Myslím si, že pokud by nebyla po druhé třetině ta přestávka, tak ten gól dáme. Ta přestávka nás hodně utlumila a třetí třetina nebyla taková jako ty předešlé. Což je škoda.

V sobotu odehrajete zápas s Budějovicemi, na který se chystá většina fanoušků. S čím tam pojedete?

Viděl jsme, že tady mají reklamu, že bude výjezd. Tady ti fanoušci jsou super. Jezdí na každý zápas a podporují nás. My budeme chtít jistě překvapit, protože Budějovice budou v roli favorita. Myslím si, že nemáme co ztratit a uděláme všechno proto, abychom tam bodovali.