Junioři bez problémů s Litvínovem

Michal Kubáň • 21.02.2002

V s e t í n - V dalším kole nadstavbové části zavítal na domácí led Litvínov. O výsledku utkání rozhodl gól vsetínského Hrušky v první třetině. Brankář domácích Plšek svými jistými zásahy výrazně přispěl k výhře svého týmu a z utkání si odnesl čisté konto.

První část zápasu se odehrával i přes vlažné tempo v obrané třetině hostů. Domácí měli spoustu šancí, ale solidní koncovka byla jejich slabinou. Otevřít skóre utkání mohl ve vlastním oslabení Mička, v brejku však jen trefil rameno litvínovského brankáře. V 10. minutě hráč domácích v situaci 2 na 1 přihrál najíždějícímu spoluhráči, jenž puk lehce nasměroval do brány, kde však byly betony litvínovského Fikrta. O tři minuty později vsetínský Korotvička prokličkoval obranou hostů, blafákem si položil Fikrta na zem, ale puk už nestihl zasunout do brány. Podobně si počínal i vsetínský Machala, jež nevyužil zmatku před brankou hostů a trefil puk do lapačky litvínovského brankáře. Až čtvrtou přesilovou hru v první třetině využili i domácí k otevření skóre. V čase 16:31 skóroval Hruška za asistence Machaly. Těsně ke konci první třetiny otestoval bombou od modré Plškovy betony litvínovský forvard.

Už ve čtvrté minutě druhé třetiny se pokusil srovnat stav zápasu Havel, jeho kličku a následné zakončení gólman Plšek bravůrně vystihl. Litvínovský tým marně hledal recept na dobytí Plškovy svatyně, jeho obránci dlouhými přihrávkami až na útočnou modrou rozjížděli akce, které ale brzy končily v důsledné obraně domácích. Blízko srovnání se ocitly hráči litvínovského celku v přesilové hře na konci 25. minuty. Uzavřeli domácí do obrovského tlaku, ale vsetínský tým přesto nepovolil. Naopak o čtyři minuty později mohl zvýšit stav utkání Rasocha, ale trefil opět rameno brankáře Fikrta. Ve 34.minutě chtěl přelstít vsetínského brankáře přímo z buly centr Litvínova, ovšem neúspěšně. V další situaci, si málem dal vlastní gól obránce Hrabal, když prudkou přihrávku tečoval směrem do brány. Naštěstí vsetínský brankář byl pohotový. I přes brejků se po druhé třetině stav utkání neměnil.

Na začátku třetí třetiny se do brejku dostal litvínovský forvard, ač tísněn obráncem jen přihlížel, jak mu puk vyráží z hokejky vsetínský gólman. Na druhé straně připravil Hruškovi gólovou šanci Valko, ten pouze trefil Fikrtovy betony. O dvě minuty později, v situaci 2 na 1 tentýž křídelník přihrál Korotvičkovi, jenž ale přestřelil bránu. V zápětí na druhé straně litvínovský hráč nastřelil tyčku. S ubíhajícími minutami se hra ostře stupňovala a vsetínská obrana řešili dalšímu závaru před brankou čelili Plšek úspěšně. Pět minut před koncem Kořistka beckendovou střelou nepřekonal Fikrta. V závěrečné fázi zápasu se litvínovský tým pustil do power play, ale jeho snaha srovnat výsledek zápasu potrestal Valko.2:0.