Junioři vyzvou lídra z Prostějova, starší dorost zase poslední Kometu

Radek Bařina • 22.10.2010

S víkendem přichází i další sada mládežnických hokejových soubojů. Čtyři zápasy přitom sehrají nejstarší mládežnické kategorie VHK Vsetín na Lapači. Junioři budou hrát doma hned dvakrát. V pátek, v netradičním čase od 12:00, přivítají lídra ligové tabulky z Prostějova, o den později pak pohostí od 14:30 Uherské Hradiště. V pátek hrají doma i starší dorostenci. Od 16:30 se budou snažit protrhnout sérii porážek – soupeřem jim bude Kometa. V neděli pak mladší dorostenci vyzvou od 14:00 na souboj Třinec.

Junioři: 5. místo, 15 bodů, skóre 45:30

Páteční utkání juniorů proti Prostějovu bude bezesporu patřit ke šlágrům kola. Prostějov je totiž lídrem ligové tabulky, Vsetín je pátý se čtyřbodovou ztrátou. Na druhý celek ovšem Vsetínu schází pouze jeden jediný bod a když k tomu připočítáme fakt, že oproti všem soupeřům před sebou má Vsetín utkání k dobru, prestiž a význam tohoto utkání ještě vzrůstá. Krom toho, že zápas bude důležitý s ohledem na postupové ambice obou celků, mají domácí ještě jeden motiv k výhře. Prostějov je totiž jediný celek, který Valachy dokázal v této sezóně porazit, navíc vysoko, 6:1. Vsetín má soupeři rozhodně co vracet.

V sobotu od 14:30 navštíví Lapač Uherské Hradiště. Utkání se sice původně mělo hrát v Hradišti, týmy si však vyměnily pořadatelství a Jihomoravané se tak letos na Lapači představí již po druhé. V nervózním utkání 4.kola podlehli Vsetínu na jeho ledě 4:3. Připomeňme ještě, že Uherské Hradiště zatím okupuje 9. příčku se šestibodovou ztrátou na VHK.

Sestavy v minulém kole:

VHK Vsetín: Hromada (Šenk) - Ondra, Studený, Urban, Galia, Kubo, Zbranek, Skyba, Romanov, Vítek, Pokus, Gromus, Tyralík, Žabčík, Lechner, Valigura, Lukeš, Martyčák.

LHK Prostějov:Vydržel (Kloc) - Tomiga M., Kolibár, Karas, Finkes, Mašek, Hrdlička, Štefan, Navrátil, Matoušek, Stráněl, Čech, Konečný, Husák, Zona, Tomiga S., Kryl, Skoček, Compel, Bartoš, Stloukal.

HC Uherské Hradiště: Machálek - Hubáček, Měšťánek, Doležálek, Červenka, Fridrich, Hrabec (C), Lažek, Šudoma, Němec, Šimon, Koutník, Bříštěla, Ohnoutek, Maňásek, Kočí, Zderčík, Černý, Brim, Hromádko, Dvořák.

Starší dorost: 2. místo, 29 bodů, skóre 49:42

S touhou odčinit nevydařený minulý víkend vstoupí v pátek od 16:30 na led starší dorostenci. Soupeře budou mít více než příhodného, na Lapač totiž dorazí poslední celek tabulky, Kometa Brno. Ta zatím zaostává za 2. Vsetínem od 12. bodů, ovšem pozor. Letos již Kometa dokázala na Lapači bodovat – ve třetím kole vyhrála ve Vsetíně 4:3 po prodloužení. Zápas v Brně již Kometě tolik nevyšel, VHK zde vyhrál 5:2.

V soboru zajíždí Valaši na led 5. Havířova, tudíž celku, který Vsetín jako první v sezóně dokázal porazit, když na Lapači zvítězil 4:3. Z předchozího duelu na ledě Havířova pro změnu odjížděli spokojeněji Valaši, vyhráli zde totiž 4:3. Byť je AZ umístěn v prostředních patrech tabulky, na Vsetín ztrácí pouhých 6. bodů, úspěch z tohoto zápasu by se tudíž Valachům náramně hodil.

Sestavy v minulém kole:

VHK Vsetín: Kohn - Pelc, Žák, Báchor, Gajdoš, Hradil, Štědrý, Galia, Vašíček - Ptáčník, Daněk, Brida - Tobola, Štrbík, Janeba - Pokorný, Stodůlka, Kývala – Neuwirth.

Kometa Brno: Klimeš (6. až 40. Krkoška) - Kupčík, Mytiska, Jaroch, Štancl, Vágner, Šidák, Sedlák - Klíma, Pospíšil (C), Buhaj, Raška, Mrázek, Zbořil, Lašák, Boček, Vašíček, Fusek, Lamač.

AZ Havířov: Tomšů - Kuchař, Patrman, Szewieczek, Bureš, Deutsch, Kostelník, Čintala - Suchý, Kasperlík, Pasker, Křibík, Juhász, Vyčesaný, Školoud, Glos, Diviš.

Mladší dorost: 5. místo, 15 bodů, skóre 48:32

Mladší dorostence čeká během víkendu pouze jediné střetnutí. Sehrají ho na svém vlastním ledě - v neděli od 14:00 proti Třinci. Tímto zápasem zároveň začíná celkům druhá čtvrtina soutěže. Znamená to tedy, že s Oceláři se již Valaši jednou utkali – hned v prvním kole vyzvali Třinec na jeho ledě a podlehli mu 5:2. I Žilkovi svěřenci tudíž pociťují vůči svému soupeři dluh, který by v domácím prostředí jistě moc rádi splatili. V tabulce je zatím Třinec 3., na 5. Valachy má ovšem náskok pouhopouhého jednoho bodu. V případě výhry by tak domácí svého soupeře přeskočili, na Lapači tedy rozhodně bude o co hrát.

Sestavy v minulém kole:

VHK Vsetín: Svoboda (Vlach) - Vašíček, Pisklák, Hryciow, Ščotka, Svozílek, Hajda, Krátký, Běhula - Grygar, Motloch, Abdul, Hořanský, Kuchařík, Forch, Mikula, Děrkas, Krček.

HC Třinec:Cieslar – Mičulka, Pisarik, Cienciala A., Zahradníček, Polášek, Kofroň, Cienciala D., Rykala, Kovařčík, Růžička, Poruba, Christov, Petrák, Pala, Walaski, Jašek.