Juniorští šampioni byli přijati na vsetínské radnici

Jaromír Matušů, město Vsetín • 30.03.2007

V s e t í n - Tým vsetínský hokejových juniorů, kteří v letošní sezóně získali titul a pohár určený pro mistra republiky, přijala dnes odpoledne starostka města Vsetína Květoslava Othová. „Přiznám se, že tolik krásných mladých mužů, jsem na radnici ještě neviděla. Chtěla bych vám jménem města moc poděkovat, protože vím, že získat titul nebylo jednoduché. To, že jste jej pro sebe i Vsetín vyhráli, je úžasné. Přeji vám, aby vaše další hokejová cesta byla dlážděna jenom samými úspěchy, poháry a medailemi,“ uvedla na úvod setkání starostka.

Vsetínští junioři, kteří titul získali před dvěma lety (v loňské sezóně byli čtvrtí), obsadili v základní části druhé místo a postoupili tak přímo do čtvrtfinále play off.. V něm si ve třech zápasech jednoznačně poradili s pražskou Slávií a „bez ztráty kytičky“ prošli poté i semifinálovou sérií, ve které na jejich skvělou formu doplatil Třinec.

Ve finále čekal na tým vedený trenérskou dvojicí Josef Turek a Jaroslav Plachtovič tradiční rival, mužstvo Hamé Zlín. Po dvou utkáních byl stav na zápasy 1.1, ovšem rozhodující třetí duel vyzněl jednoznačně pro Vsetínské. Před zaplněným hledištěm stadionu Na Lapači vyhráli jasně 3:0 a mohli tak z rukou vicepremiéra ČR Jiřího Čunka převzít pohár určený pouze mistrovskému týmu.