Každý v týmu chce postoupit, říká Lukáš Finsterle

Kristýna Guricová, Radek Bařina • 15.09.2016

Druholigová sezóna 2016/17 začala na Lapači ve velkém stylu. Hned první kolo totiž přineslo valašské derby, ve kterém VHK zkřížil hole s Bobry z Valašského Meziříčí. „Bylo to určitě pikantní. Hodně kluků z Valmezu známe i nějaké to popichování před utkáním proběhlo,“ popisuje předzápasovou náladu jeden z hrdinů duelu Lukáš Finsterle. Právě on svými dvěma trefami významně přispěl k výsledku 6:1, který potěšil velkou většinu z takřka 2500 fanoušků, kteří ve středu odpoledne navštívili vsetínský Lapač.

Zápasový chléb se začal lámat už v první třetině. Po opatrném úvodu totiž Vsetínští během 11 minut nasázeli do sítě Bobrů tři góly, čímž vykročili za kýženou výhrou. „První třetina nám hodně pomohla, vstřelené tři góly nás uklidnily a uvolnily nám ruce,“ pochvaloval si po zápase nový lodivod VHK Jiří Dopita. Jeho protějšek, David Handl, měl pochopitelně opačné pocity: „První třetinu jsme odehráli s přílišným respektem a doplatili jsme na to,“ povzdechl si trenér Bobrů.

Na střelu jsem si věřil

Druhá třetina naopak Vsetínu tolik nevyšla. Bobři odhodili zábrany, Vsetínští začali chybovat a rázem měl plné ruce práce i gólman Hromada. „Druhá třetina nebyla ideální, celkem jsme se v ní trápili,“ přitakal Dopita. Bobři zkorigovali na 1:3, dostat se na dostřel ale nedokázali. „Kdybychom snížili na 2:3, dostali bychom Vsetín pod tlak, to se nám ale bohužel nepodařilo,“ povzdechl si Handl. Naděje Bobrů na zvrat odnesla 37. minuta a v ní přesná trefa Lukáše Finsterleho. „Vyjel jsem z levého rohu na kruh a docela jsem si na střelu věřil. Moc místa tam sice nebylo, díky Bohu jsem to ale trefil výborně,“ pochvaloval si autor čtvrté vsetínské branky, který překonal svého nedávného parťáka Lukáše Plška. Znalost gólmanova stylu chytání ale jako výhodu neviděl: „My sice víme, jak Lukáš chytá, ale on zas ví, jak střílíme, takže si nemyslím, že by byl někdo z nás ve výhodě. Každopádně je Lukáš kvalitní gólman, právem je momentálně jedničkou u Bobrů,“ pochválil Finsterle svého ex-spoluhráče.

Do třetí třetiny vystřídal v brance Bobrů Plška Čáp, ani on však přesné mušce vsetínského kanonýra neodolal. Tentokrát se Finsterle prosadil po krásné kombinaci celé první formace. „Byl to pěkný gól, ale musím přiznat, že už jsem se bál, že tu šanci nevyužijeme. Led byl totiž ke konci zápasu špatný, tak jsem měl strach, že to na něm „zadrbeme“. Naštěstí to vyšlo,“ oddechl si Finsterle, který si zároveň pochvaloval souhru se svými novými spoluhráči. „Jakub Čuřík je rychlý a bruslivý útočník, Radim Kucharczyk má zase zkušenosti, přehled a výbornou přihrávku. Já jsem ve formaci nejmladší, jsem spíš výbušný a důrazný hráč. Výborně se tak doplňujeme a myslím, že nám to zatím docela funguje, pochvaluje si útoční s číslem 69.

S velkým tlakem všichni počítáme

Vsetínské letos čeká vzhledem k vysokým ambicím náročná sezóna, všichni totiž od VHK ROBE očekávají postup do 1. ligy. Lukáš Finsterle je s tím smířený: „Tlak cítíme, ale s tím jsme všichni počítali od začátku. Každý, kdo v týmu je, chce postoupit, uděláme pro to všechno,“ říká rozhodně Finsterle, který chválí i změnu v načasování tréningů: „Dopolední tréningy jsou určitě výhodou, protože máme víc času na regeneraci. Vloni jsme chodili na tréningy až po práci, zatímco letos jsme dopoledne plni síly, takže můžeme trénovat intenzivněji.“

Do Šumperka musíme jet s pokorou

Velké předsezónní změny navíc podle Finsterleho nepoznamenaly ani tradiční dobrou náladu ve vsetínské kabině: „Parta ve Vsetíně je pořád neskutečná. Navíc to tu skvěle doplňují diváci, takže se dá říct, že je to tu taková jedna velká rodina, což je super!“ Atmosféru si pochvaluje i Jiří Dopita, jehož jméno po zápase fanoušci bouřlivě vyvolávali: „Diváci jsou tu fantastičtí, zvlášť na druhou ligu,“ pronesla jedna z legend vsetínského hokeje. Ta už zároveň začíná přemýšlet nad dalším soupeřem. „Rozhodně nemůžeme spoléhat na to, že jsme v Šumperku v přípravě vysoko vyhráli. Musíme k zápasu přistoupit zodpovědně a s pokorou.“ Že VHK v sobotu nečeká lehký zápas, si uvědomuje i Finsterle: „Určitě si v předzápasové přípravě soupeře rozebereme a řekneme si, na koho si musíme dát největší pozor. Rozhodně tam chceme uspět. Do sezóny totiž chceme vstoupit co nejlépe. Ideálně bychom chtěli dominovat a vyhrát v každém zápase,“ přeje si Lukáš Finsterle.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov