Konečně jsme se prezentovali naši hrou, hlásil po Jablonci Vojtěch Šilhavý

Pavel Tajzler, Jan Tajzler • 07.04.2017

Vsetínští hokejisté s bravurou zvládli druhé kvalifikační utkání proti Jablonci nad Nisou. K vítězství 5:0 nad soupeřem ze severu Čech přispěl dvěma trefami i útočník třetí formace Valachů Vojtěch Šilhavý, jenž v utkání dokonce útočil i na zkompletování hattricku. „Měl jsem tam možnost vstřelit třetí branku, hlavně od Františka Zúbka jsem dostal krásnou přihrávku, chtěl jsem to dát pod víko, ale nevyšlo to.“ Vsetínského forvarda to však trápit nemusí, jeho tým získal důležité tři body a proti Havlíčkovu Brodu bude v neděli bojovat o první místo v kvalifikační skupině o WSM Ligu.

Vojto, dnes se vám podařilo připsat důležité tři body, cítíte úlevu?
Bylo to nesmírně důležité. Jsme moc rádi, že se nám podařilo vybojovat všechny tři body. My jsme věděli, že dnes musíme a všichni víme, co nás čeká v neděli. Musíme toto vítězství potvrdit.

Kromě prvních deseti minut první třetiny jste zápas měli pod kontrolou. Čemu přisuzujete opětovný ospalý začátek?
Sám nevím, co bych k tomu řekl. My jsme chtěli do utkání vletět na sto procent a začít bruslit od začátku. Nejspíš jsme se na začátku zase rozkoukávali, ale pak si to sedlo a všechno fungovalo.

Od druhé třetiny šlo vidět, že na ledě dominujete. Bylo to tím, že jste si začali věřit, nebo spíš tím, že Jablonec začal odpadat fyzicky?
Nevím, jestli odpadli fyzicky, to byste se museli zeptat hráčů Jablonce. Spíš si myslím, že to bylo tím, že jsme začali hrát naši hru. Prezentovali jsme se tím, co chceme hrát a díky tomu jsme je přehráli.

V zápase jste vstřelil dvě branky a dokonce útočil i na hattrick, považujete je za nejdůležitější v dosavadní kariéře?
Rozhodně to byly moje nejdůležitější branky v kariéře, ale znovu se budu opakovat. Jsme tady jako jeden tým a je opravdu jedno, kdo ty branky dá. Dnes to padlo mě, příště to padne zase někomu jinému. No a ten hattrick jsem nedal, protože jsem dřevák a netrefil jsem to. (smích) Měl jsem tam možnost vstřelit třetí branku, hlavně od Františka Zúbka jsem dostal krásnou přihrávku, chtěl jsem to dát pod víko, ale nevyšlo to.

Co bylo dnes podle vás rozhodujícím okamžikem zápasu?
Určitě branka na 1:0, kterou jsme dali těsně před koncem třetiny. Pak se nám odcházelo lépe do šaten a dodalo nám to trošku větší klid na hokejky.

Po utkání v Havlíčkově Brodu se pozornost přesunula do Jablonce, kde se ve středu oba vaši soupeři střetli. Nakonec z toho bylo celkem dramatické utkání. Dnes jste však Jablonec přejeli. Můžete porovnat rozdíl mezi kvalifikačními soupeři?
Důležité je říct, že nám absolutně nevyšel zápas v Havlíčkově Brodě. Před utkáním s Jabloncem jsme věděli, že máme nůž na krku a před našimi skvělými fanoušky jsme museli vyhrát. Máme pořád nejvyšší cíl a tím je vrátit Vsetín do WSM Ligy.

V neděli vás čeká odveta s Havlíčkovým Brodem. Dá se říct, že to bude boj o všechno a výsledek tohoto utkání může mít dopad na celkové hodnocení letošní sezony. S čím do utkání proti Rebelům půjdete?
Hlavně musíme být pokorní. Každý z nás si musí šáhnout na dno svých možností a nechat na ledě úplně všechno.

V průběhu play-off i v úvodu kvalifikace se ukázalo, že vám nesedí dlouhé zápasové pauzy. Nyní máte den volna a jdete na Havlíčkův Brod. Myslíte, že by to mohla být vaše výhoda?
Doufám, že ano. Myslím, že jsme teď rozehraní a hlavně v tempu, takže věřím, že to v neděli potvrdíme a urveme zápas v náš prospěch.

Jablonec jste porazili vysokým rozdílem. Bude nyní snadnější zregenerovat, dobít fyzické i psychické síly?
Určitě ano, ale zápas s Vlky už musíme pustit z hlavy. Nyní nás čeká utkání s Havlíčkovým Brodem od stavu 0:0. V tom utkání bude záležet na maličkostech, znovu říkám, že na ledě musíme nechat všechno. Doufám, že všichni správně zregenerujeme, vyběháme se a připravíme se na neděli.

Dnes jste hráli před téměř vyprodaným Lapačem, atmosféra byla parádní, jak se vám hrálo?
Mě se hrálo nádherně. Je to něco neskutečného, co lidi na Lapači dokáží. Chtěl bych fanouškům za celý tým poděkovat. Jsou opravdu našim šestým hráčem a myslím, že nikomu ze soupeřů se zde nemůže hrát dobře, naopak nás to žene dopředu.

Hráči Jablonce před utkáním avizovali, že se těší na atmosféru na Lapači. Myslíte, že ta atmosféra však přeci jen na ně mohla dolehnout? Náhradníci dokonce natáčeli tribuny na mobilní telefon.
Může to tak být. Myslím, že každý tým si sem jede užít skvělou atmosféru. Je třeba si uvědomit, že to co se děje na Lapači je ve 2. lize unikátní. Dovolím si říct, že to je unikátní i v rámci celé republiky.