Kovář: Nemůžeme se vymlouvat na gólmany, chyba je v útočnících

Miroslav Votava • 23.10.2004

P r a h a - V utkání s Třincem se dočkal premiérové branky v extralize, naprázdno nevyšel ani v dalším duelu proti Slavii. V Sazka Aréně otevřel střelecký účet už po jednapadesáti vteřinách hry, ale slávisté brzy přichystali odpověď a když na jeho trefu nikdo ze spoluhráčů nedokázal navázat, připsali si vsetínští hokejisté další prohru. Robin Kovář v útoku s Vakem a Demlem znamenal pro obranu domácích největší nebezpečí. Premiéra Antonína Stavjaňi na vsetínské střídačce přinesla alespoň herní zlepšení. ”Hra byla o sto procent lepší než v předchozích zápasech,” tvrdil po utkání dvacetiletý talent.

Brzy jste se dostali do vedení, ale o psychickou výhodu jste ještě rychleji přišli, přesněji Slavia vyrovnala po jedenadvaceti vteřinách. To byla asi jedna z příčin dnešná těsné prohry, že?
„Vstoupili jsme do utkání velice dobře, hned v prvním nebo druhém střídání jsme dali gól. Ale hned potom jsme vyrobili chybu, z které oni skórovali. Pak jsme myslím hráli vyrovnanou partii po celý zápas a chybělo nám trochu štěstíčka, abychom vyrovnali. Jinak byla dnes už ta hra o sto procent lepší než v předchozích zápasech a doufám, že v zítřejším zápase proti Kladnu to potvrdíme a konečně vyhrajeme.“

Jediné vsetínské brance předcházela dobrá práce vašeho útoku, jak jste viděl ze svého pohledu celou situaci?
„Dostřídával jsem na pravé křídlo, dojel jsem puk, pak jsem si najel mezi kruhy. Váček (Tomáš Vak - pozn.aut.) mě tam viděl a krásně mi to nahrál. Viděl jsem, že má brankář místo nad lapačkou, tak jsem to tam z první poslal a vyšlo to.“

Po sérii nezdarů přišla změna trenérů, dnes vás proti Slavii poprvé vedl nový kouč Antonín Stavjaňa. Projevilo se to nějak na náladě v kabině a samotné hře na ledě?
„Určitě je to impuls, vneslo to oživení do kabiny, tréninky jsou jiné. Říkám, dneska jsme hráli daleko lépe než v předchozích zápasech, byla to otázka štěstí. Musíme to už prolomit a konečně něco vyhrát.“

Týmu citelně chybí oba zkušení gólmani, Roman Čechmánek a Radovan Biegl. Dneska dostal šanci opět Štefan Žigárdy a chytal výborně, do branky prošly jen dvě střely. Jak se hraje s nezkušeným mladíkem v zádech?
„Je to smůla, všechno se tak na nás sype, zranili se nám prakticky dva nejlepší gólmani ligy. Ale nedá se nic dělat, Štefan Žigárdy už ukázal, že má na to aby chytal extraligu a i v minulých zápasech nás podržel. Takže se nemůžeme vymlouvat, že za to můžou gólmani. Když nedáme víc jak jeden nebo dva góly v zápase, tak nemůžeme vyhrát. Je to chyba útočníků, že dáváme málo gólů. Musíme to zlepšit a od toho se pak všechno odvíjí.“