Kučný s Vepym jsou pozváni do reprezentace

Michal Kubáň • 17.10.2002

V s e t í n - Valašskému klubu se i přes nedávné finanční potíže daří úspěšně věnovat výchově hokejové mládeže. Největší pocta pro trenéry mládežnických kategorií je, když si právě reprezentační trenér vybere jejich svěřence do svého týmu. Na Vsetíně se do hledáčku reprezentačního kouče výběru do 19 a 20 let dostal obránce juniorky Jiří Kučný, barvy rodného Slovenska bude zase hájit útočník reprezentační osmnáctky Lukáš Vepy.

Právě Jiří Kučný si v letních přípravných zápasech vyzkoušel hru za vsetínský A tým. Zkušenosti z těchto přípravných zápasů s přehledem využívá v juniorské extralize, kde i nadále působí jako jedna z osobností týmu. S reprezentační „dvacítkou“ si v září zahrál ve Švédsku a ve Finsku.

Pozornosti slovenských reprezentačních trenérů neunikl ani Lukáš Vepy. Šikovný útočník, který přišel před dvěma lety na Vsetín z Trenčína v minulé sezóně nastřílel za dorost 18 branek a na 12 přihrál. Jeho schopností v nynější sezóně využívá vsetínská juniorka.