Lubomír Konečný: Do každého zápasu půjdeme naplno, na soupeře se dívat nebudeme

Redakce • 04.09.2017

Mladší dorostenci mají za sebou přípravu na ledě a vyhlížejí start sezóny. Trenéři Lubomír Konečný a Miroslav Barus si během více jak desítky přípravných zápasů vyzkoušeli hráče, kteří o místo v sestavě bojovali a nyní už formují sestavu na ligu. Tu odstartují Valaši už v neděli 10.9. od 13:00 proti Zubrům z Přerova.

Příprava na ledě je za vámi. Začněme od začátku, jak probíhala ta letní?
Kluků se scházelo relativně hodně. Bylo jich kolem dvaceti s tím, že občas dojížděli i hráči z Rožnova pod Radhoštěm a okolí. Víceméně ale kluci ze Vsetína, kteří bojovali o to, aby se do týmu dostali. Trénovali jsme čtyřikrát až pětkrát týdně. Ke konci června už jsme jezdili i do Poruby na led, kde se k nám připojili i kluci z Rožnova, o které jsme měli zájem. Tam se nás scházelo kolem třiceti hráčů. S docházkou jsme byli spokojeni.

Jaké cviky jste na hráče aplikovali?
Vystřídali jsme různá sportoviště, hodně jsme běhali, snažili jsme se posilovat hlavně vlastní vahou těla, protože s činkami mají ještě problém. Postupem času jsme nějaké malé činky nasadili, ale hlavně byla příprava o běhání a o nabrání kondice.

Jak jste skládali tým?
Tým se skládal těžce. Až do minulého týdne jsme neměli jasno, kdo tady bude a kdo ne. Až po posledním zápase v přípravě s Opavou se nám začalo tvořit to, jak by to mělo do sezóny vypadat. Zkoušeli se tady dostat kluci z Rožnova a dvěma to vyšlo. Uvidíme, jak se domluvíme s Rožnovem, ale mělo by to dopadnout. Přijeli i kluci ze Zlína, kteří se nedostali do užšího kádru u nich v mladším dorostu. S Opavou za nás nastoupila i reprezentantka Sára Čajanová. Uvidíme, jak to dopadne, ale poté co odehrála, tak by u nás měla také zůstat. Má hodně reprezentačních srazů, takže uvidíme, jsme ohledně ní v tom ještě opatrní a hledáme řešení. Co se týče kluků ze Vsetína, kteří přešli ze sedmé a osmé třídy, tak až na pár výjimek zůstali v týmu všichni. Některým se snažíme domluvit střídavé starty, aby měli zápasové vytížení. V tuhle chvíli to zatím nevypadá, že by se mohli dostat do sestavy. Kluci ale pořád bojují, trénují s námi. Věřím, že to takto bude fungovat relativně dobře.

Co vám ukázaly přípravné zápasy?
I tím, že jsme tým pořád určitým způsobem skládali, tak těch zápasů jsme měli domluvených více, abychom se na kluky pořádně podívali. Bude to o bojovnosti, výsledky byly vyrovnané. Po zápasech jsme ale vyhodnotili, že to bude zase o tom, jak si kluci sednou v kabině, jak dokážou do zápasů jít apod. Nebude to nic jednoduchého, ale věřím, že vsetínským srdcem se podaří sezona ubojovat.

Objevili se během přípravy hráči, kteří budou pro tým stěžejní?
Co se týká skladby týmu, tak jsme v nevýhodě v tom, že nemáme tahouny ročníku 2002, tak jak to má asi většina týmů. Spoléháme spíš na ročníky 2003, což jsou prvoročáci v mladším dorostu. Ale máme šikovné kluky a já věřím, že je jen otázkou času, kdy si uvědomí, že to na nich je postavené. Věřím, že to zvládnou. Z minulého roku je zkušenost taková, že prvoročáci svou úlohu ve starším dorostu zvládli. Hráči jako Michal Matiaško, Roman Půček, Tom Ondračka, Martin Lašák, taky to byly první ročníky ve starším dorostu a sezóna se zvládla, i když to byl boj. Ve stejném duchu to nejspíš bude i letos v mladším dorostu. Budeme bojovat, a i když jsou kluci mladí, tak za to budou muset vzít. Přišel nám brankář Kuba Málek z Kroměříže. Jeví se v zápasech dobře, co odchytal tak mu vyšlo, podržel nás. Budeme spoléhat na dobrého gólmana, musíme dobře bránit a v útoku snad nějaké branky dáme.

S jakými cíli půjdete do letošní sezony?
Cíle jsme si s klukama v kabině nenastavili. Určitě však půjdeme do každého zápasu s tím, že budeme chtít předvést nejlepší možný výkon. Nebudeme se dívat na soupeře proti kterému hrajeme. Dokázali jsme v přípravě hrát dobře i s Havířovem, který si myslím bude na tom letos dobře. Kluci proti nim bojovali, podali výkon a jen škoda, že jsme u nich inkasovali třicet vteřin před koncem gól. Kluci alespoň poznali, že hrát dá s každým. Bude to sezóna zápas od zápasu, takže do každého utkání půjdeme naplno a budeme věřit, že se nám podaří hlavně ty silnější soupeře občas porazit.

Trenérský tým tvoříte společně s Miroslavem Barusem. Jak probíhá vaše spolupráce?
S Mirou Barusem jsme spolupracovali už minulý rok u staršího dorostu. Přišli jsme k týmu po Vánocích a spolupráce je dobrá. Střídáme se, co se týče tréninků. Máme stejné názory na hokej, chceme hrát útočný styl, ale samozřejmě musíme hrát dobře i do obrany. Takže spolupráce je dobrá, jsme v tom oba nějakým způsobem vtaženi a nerozlišujeme, jestli někdo je hlavní trenér nebo asistent. Děláme to prostě oba dva a klukům se snažíme pomoct.

První tři zápasy sezóny začínáte na domácím ledě. Je to pro vás výhoda?
Přiznám se, že osobně nějaký zápas bych jel raději ven. Ale jsme rádi, že nám to tak vyšlo a budeme se z těch utkání snažit minimálně dva uhrát dobře a vyhrát. Je dobré si v úvodu zvednout sebevědomí, aby byli kluci nakopnutí do celé sezóny. Doufejme, že to vyjde a bude to pro nás výhoda.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov