Maršalík: Soupeř nám dal lekci z proměňování šancí!

David Škabraha • 17.03.2008

V s e t í n - Po týdnu se vám naše redakce hlásí s dalšími aktuálními informacemi a výsledky o tom, jak si ve svých soutěžích stojí vsetínská mládež. Za minulý týden se v každé z kategorií stihla odehrát dvě utkání, z nichž se Valachům podařilo slavit úspěch méně než u poloviny. Svou míru zodpovědnosti na tomto nelichotivém faktu nese i nezvykle zvýšená marodka, která se projevila zejména u svěřenců trenéra Maršalíka. Tato reportáž je věnována jen osmým a devátým třídám, jenž má pod patronátem právě tento muž.

8. a 9. třídy – trenér Ladislav Maršalík

8.třída – Vsetín – Vítkovice 3:5 (1:4, 1:1, 1:0)
Osmé třídě byla v průběhu šestnáctého kola uštědřena další porážka. Tentokrát se stali obětí řádění kluků z Vítkovic, jejichž sebevědomí a umění je přímo úměrné výši jejich tabulkového postavení.

„První třetina rozhodla o výsledku. Soupeř nám dal lekci z proměňování šancí. V další části jsme hru vyrovnali, ale potřebné branky jsme nedali!“
— Očima trenéra Maršalíka

Čtvrtý Vsetín byl zpočátku zaskočen dravým nástupem druhého mužstva tabulky a tak se po první třetině začínal naplňovat jejich osud. Hosté vedli o tři branky a jediné, co zelenožlutí dokázali vykouzlit, byl pak jediný gól, který soupeř neomylně stejnou mincí oplatil takže prostřední část hry nepřinesla žádný zvláštní zvrat. Snížit tří gólové manko dokázali Valaši až po čtyřicáté minutě hry, tedy ve třetí třetině. I tak pro ně ale výsledek 3:5 nemůže být v žádném případě uspokojivý.

Střelci za Vsetín: Brida, Motloch, Tobola

8. třída – Panthers Havířov – Vsetín 8:1 (4:0, 1:1, 3:0)
O víkendu podnikla vsetínská osmička výlet do Havířova, kde na ně již dychtivě čekali jejich tabulkoví sousedi. Mladí havíři jsou v tabulce třetí a Vsetín nechali o jednu příčku za sebou jen díky lepšímu skóre. V minulém kole si Pantheři vysloužili porážku na ledě Zlína a tak proti Valachům chtěli zahnat znechucení z předešlého boje.

„Utkání ovlivnila nemoc tří našich obránců, ale hrubé chyby v obranném pásmu rozhodly celé utkání!“

Ihned zpočátku se hra odvíjela ve vysokém tempu, které diktovali domácí a tak si dokázali vybudovat slušný, čtyřbrankový náskok. Druhá třetina byla sama o sobě na góly vyrovnaná a domácím se ani po Stodůlkově zásahu nepodařilo zmenšit gólový odstup svých soků. Poslední dvacetiminutovka shodila hostující mužstvo úplně na kolena. Po dalším třígólovém přídělu byli zelenožlutí rádi, že mohou konečně led po výsledku 8:1 opustit a na toto utkání zapomenout.

Střelec za Vsetín: Stodůlka

9. třída – Vsetín - Vítkovice 1:8 (0:3, 1:1, 0:4)
Mač devátých tříd probíhal podobně jako u jejich mladších kolegů, ovšem podle ještě tragičtějšího scénáře. Domácí publikum mělo přímo na dlani malý debakl svých mladých nadějí a mohli jen sledovat, jak si suverénně první Vítkovice pochutnávají na čtvrtém Vsetínu.

„Soupeř byl po všech stránkách lepší, hlavně v osobních soubojích. Naši hráči neunesli, že prohrávají a nechali se zbytečně vylučovat. V oslabení jsme tudíž inkasovali.“

Po úvodním vhazování se na ledě rozpoutalo nezastavitelné peklo, při kterém se ještě více než suverénní Slezané zapotili nestíhající Valaši. První část hry přinesla ovoce pouze Vítkovicím a jejich důraz evidentně na domácí platil. Další dvacetiminutovka se nesla ve vyrovnanějším duchu, za Vsetín dokonce dokázal skórovat Dmitrij Jaškin, jenomže domácí brankář byl taktéž donucen k potupnému ohlédnutí do vlastní sítě. Závěr zápasu opět přebrali do své správy Vítkovice, nasázeli zelenožlutým do brány čtyři další zásahy a jejich dílo bylo dokonáno.

Střelec za Vsetín: Jaškin

9. třída – Havířov – Vsetín 6:9 (1:5, 3:2, 2:2)
Na závěr nám zbylo to nejlepší, co je v celém tomto článku k vidění! Je to vlastně jediné klání, jenž dokázali Vsetínští v posledních dvou kolech zuby nehty udržet ve své moci a přihodit tak do své kasičky nějaký ten bod. Už papírové předpoklady hovořily ve prospěch žlutozelených, protože dle zdravého rozumu lze těžko šesté Panthery favorizovat na úkor čtvrtých Valachů.

„Zápas jsme rozhodli větším nasazením v první třetině. Zbytek utkání byl vyrovnaný.“

Jak hovoří hlas muže z lavičky, pana trenéra Ladislava Maršalíka, první třetina se stala tou největší zbraní jeho oveček. Běhěm úvodní části dokázali hostující mladíci „natáhnout“ Havířovské o čtyři branky, což zřejmě celé utkání rozhodlo. Další dvě třetiny byly spíše vyrovnanější záležitostí, ve které ale Vsetín stále vystrkoval růžky a nenechal si svůj náběh k vítězství zničit. Při zvuku závěrečné sirény svítil na světelné tabuli výsledek 6:9 a Valaši tak nakonec nejeli domů z prázdnou!