Mladé vsetínské naděje se v Žilině neztratily

Radek Bařina • 30.04.2012

Na začátku měsíce dubna se ve slovenské Žilině konal mezinárodně obsazený turnaj Grischun Cup 2012, hráčů ročníku 1999 a mladších. Mezi osmi celky ze Slovenska, Finska, Maďarska, Rakouska a Česka se představili i mladí vsetínští hokejisté. Těm se dobře povedl úvod turnaje, když ve čtvrtfinále obsadili druhé místo. V klíčovém čtvrtfinále ale Valachy opustilo štěstí a turnaj nakonec opustili se ziskem sedmého místa.

Osm účastnických celků turnaje hráčů do třinácti let nejprve svedlo bitvy ve dvou čtyřčlenných skupinách. Vsetínské naděje se nejprve utkaly s pořádající Žilinou, kterou po dobrém výkonu zdolali 5:2. Dobrou formu si Valaši přenesli i do následujícího utkání, finský celek Fops 99 totiž zdolali také. Rozhodovat tentokrát musely až samostatné nájezdy, po nichž slavili Valaši výhru v poměru 3:2. Závěrečný zápas skupiny byl zároveň bitvou o první místo. Zelenožlutí se v ní utkali s výběrem Vysočiny. A střetnutí znovu musely rozhodovat až samostatné nájezdy. V nich štěstěna poprvé ukázala Valachům záda a ti tak svému soupeři podlehli 3:4.

Po postupu ze druhého místa nadešel klíčový zápas turnaje – čtvrtfinále. Vsetínští v něm narazili na výběr Rakouska. V důležitém střetnutí Valachy zradila koncovka a z postupu se, po výhře 4:2 radovali Rakušané. Chuť si Valaši nezpravili ani v dalším utkání v rámci skupiny o 5. – 8. místo. Finský celek Fops 99 totiž Vsetínu i s úroky oplatil porážku ze základní skupiny. Zvítězil 6:2, čímž Valachy nejenže odsoudil k boji o konečnou sedmou příčku, ale také jim připravil nejvyšší prohru v celém turnaji. V souboji cti se Vsetín utkal s celkem z Maďarska – UTE Hockey. Dramatická bitva nakonec dospěla až do samostatných nájezdů. V nich se radovali hokejisté Vsetína a po výhře 3:2 si zajistili konečnou sedmou příčku. Vítězem turnaje se staly Pardubice.

Za to, že mladé vsetínský naděje mohly turnaj avsolvovat, patří poděkování vedení klubu VHK Vsetín, rodičům a také ČSAD Vsetín.

Tabulky po základní části

6. Fops 99
7. VHK Vsetín
8. UTE Hockey

Fotografie nám poskytli rodiče hráčů VHK Vsetín.