Mladšímu i staršímu dorostu startuje sezóna a je se na co těšit!

Kristýna Zigmundová • 06.09.2017

Přípravné zápasy už vzaly za své a dorostenci už s očekáváním vyhlížejí začátek nové sezóny. Starší dorostenci se pokusí urvat body 8.9. na ledě Zlína a jejich mladší kolegové začnou v neděli 10.9. na domácím ledě, kde změří své síly s Přerovem. Starší dorostence navíc čeká v této sezóně možnost nahlédnout do seniorského hokeje a mladší dorostenci se budou pokoušet navázat na své loňské úspěch.

SDO je po přípravě 100%

Starší dorostenci naskočili do prvního přípravného utkání s pořádnou vervou a přestříleli Warrior 10:4. Hned o dva dny později se postavili Trenčínu a ani jemu nedali šanci. Trenčín podlehl Vsetínu 3:10. Jediné domácí utkání přivedlo na Lapač tým z Havířova. Ten sice měl určité ambice, ale ani jemu se nepodařilo Vsetínu vzdorovat dlouho a nakonec prohrál 1:6. V posledním zápase vyjeli Valaši do Havířova. Tam už nebyl podobný scénář jako doma, ale i přes to porazil Vsetín Havířov 3:2. Valaši tedy za celou přípravu dokázali dát 29 branek a inkasovali pouze 10. To je celkem dobrá statistika.

„Díval jsem se do historie, a to na Vsetíně nebylo snad deset let. Pořád je to ale příprava. Nechci, aby si někdo myslel, že takto pojedeme i nadále. Určitě nás někdo nachytá a porazí a nebude to jednou, ale i víckrát, což je logické,“ uvedl v rozhovoru hlavní trenér Josef Turek. Hráči v kabině si podle trenéra sedli a bude radost s nimi pracovat. Právě na otázku, zdali ho hráči něčím překvapili uvedl „Předčili mé očekávání, jak v suché přípravě, tak i v partě uvnitř kabiny. Makají, nerozlišují příprava-mistrovský zápas, jedou pořád naplno. Hra je čistá, tréninky mě s nimi baví a rád mezi ně chodím.“

U staršího dorostu je i pár hráčů, kteří mají ambice nahlédnout v letošní sezóně i do mužského hokeje. To se například podařilo Klímkovi, Ondračkovi, Půčkovi a Lašákovi. Tito hráči předvedli svůj um na turnaji v Trenčíně, kde jim patřil poslední zápas proti Žilině.

A jaký je cíl SDO? „Nebudeme vyhlašovat, že budeme v play-off nebo první, což je nesmysl po loňské sezoně. Cíl je zachránit starší i mladší dorost v extralize. Tak, aby naši nejlepší hráči ze sedmé, osmé třídy měli kde hrát nejvyšší soutěž. Aby nám neřekli v osmé třídě, že jdou třeba do Vítkovic, Třince nebo Komety Brna.“

Nejbližší zápasy:

8.9. Zlín – Vsetín 15:00

9.9. Vsetín – Vítkovice 11:00

15.9. Havířov – Vsetín 18:00

Aktuální soupiska SDO:

Gólmani: Chrástecký, Chromý, Ziegler

Obránci: Floriš, Fojtášek, Kožený, Lašák, Lukačka, Mikulenčák, Ondračka, Vávra

Útočníci: Baďura, Jenáček, Klímek, Krupa, Matiaško, Pernický, Petriska, Půček, Vašenka, Zetocha, Žabčík

MDO je na domácím ledě zatím neporazitelný, venku to ale moc nelepí

Mladší dorostenci nezačali přípravu moc dobře. V Porubě padli 5:8, nepodařilo se jim vyzrát na Trenčín (2:4) a ani na Slovan (3:4). Pak ale přišly na řadu domácí zápasy a mládenci si nevedli vůbec špatně. Nejprve na domácím ledě porazili Olomouc 3:2, pak vrátili úder Trenčínu 2:1 a nakonec oplatili porážku i Porubě 3:2sn. V Havířově se jim nepodařilo zlomit sérii venkovních proher a prohráli 2:3sn. V poslední zápase ale vyzráli na Opavu a z domácího ledu odnesli výhru 5:4. Mezi přípravné zápasy byl vložen i turnaj v Uničově, kde kluci obsadili krásné 4. místo.

Přípravné zápasy nevyšli klukům moc dobře, trenér Luboš Konečný má ale jasno. „Je to také zásluhou toho, že se tým pořád skládal. My jsme těch zápasů ale měli domluvených více, abychom se na kluky pořádně podívali. Bude to o bojovnosti, výsledky byly vyrovnané. Po zápasech jsme ale vyhodnotili, že to bude zase o tom, jak si kluci sednou v kabině, jak dokážou do zápasů jít apod. Nebude to nic jednoduchého, ale věřím, že vsetínským srdcem se podaří sezona ubojovat.“

Cíl mladších dorostenců? „Cíle jsme si s klukama v kabině nenastavili. Určitě však půjdeme do každého zápasu s tím, že budeme chtít předvést nejlepší možný výkon. Nebudeme se dívat na soupeře proti kterému hrajeme. Dokázali jsme v přípravě hrát dobře i s Havířovem, který si myslím bude na tom letos dobře. Kluci proti nim bojovali, podali výkon a jen škoda, že jsme u nich inkasovali třicet vteřin před koncem gól. Kluci alespoň poznali, že hrát dá s každým. Bude to sezóna zápas od zápasu, takže do každého utkání půjdeme naplno a budeme věřit, že se nám podaří hlavně ty silnější soupeře občas porazit,“ má jasno Luboš Konečný.

Dorostenci budou mít v úvodu sezóny hodně navrch už jen tím, že odehrají první tři utkání na domácím ledě, kde ještě neokusili prohru a je jen na klucích, jestli se budou i nadále reprezentovat tímto stylem. „Je dobré si v úvodu zvednout sebevědomí, aby byli kluci nakopnutí do celé sezóny. Doufejme, že to vyjde a bude to pro nás výhoda,“ dodává ještě Luboš Konečný.

Nejbližší zápasy:

10.9. Vsetín – Přerov 13:00

14.9. Vsetín – Šumperk 17:00

16.9. Vsetín – Poruba 13:00

Aktuální soupiska:

Gólmani: Geidl, Křenek, Málek

Obránci: Caletka, Houser, Kunst, Navrátil, Sovjáková, Sviták, Ševčík, Velikovský

Útočníci: Babeliak, Bednařík, Calaba, Cypris, Čajanová, Dědek, Kočí, Kuchařík, Machač, Pažitka, Půček, Turek, Urban, Vrána, Zemánek