Musíme bojovat, zodpovědně pracovat a výsledky určitě přijdou, věří Jaroslav Markovič

Helena Hegeďová • 30.09.2017

V osmém kole WSM Ligy zavítal na Lapač tým z Českých Budějovic, který je aspirantem na nejvyšší příčky. Bylo tedy jasné, že to Valaši, byť v domácím prostředí, nebudou mít jednoduché. „Budějovice mají rozhodně kvalitní tým a na jejich hře jdou vidět i mnohé zkušenosti. U nás máme hodně mladých hráčů, kteří ty zkušenosti teprve sbírají a právě pro ně jsou taková utkání důležitá,“ okomentoval zápas střelec jediného vsetínského gólu, Jaroslav Markovič.

Jaroslave, jaký byl zápas proti Českým Budějovicím?
Dneska přijel zkušený soupeř z Budějovic, který má ty nejvyšší ambice. Chtěli jsme urvat co nejlepší výsledek, ale soupeř nám dal dva góly v první třetině a nám už se pak hrálo hůř. Dohánět ztrátu je vždy náročnější. Myslím si ale, že jsme bojovali a ukázali, že jdeme tím správným směrem. To však nemění nic na tom, že musíme ještě opravdu hodně věcí zlepšit.

Jak už jste zmínil, váš dnešní soupeř má ty nejvyšší ambice, jakou hru jste tedy očekávali?
V kádru mají hodně zkušených hráčů a chtějí hrát o ty nejvyšší příčky, takže jsme věděli, že to vůbec nebude jednoduché. Ukázali svou kvalitu a uhráli si tu to, co uhrát chtěli. Bylo opravdu těžké se proti jejich hře prosadit.

V čem byl největší rozdíl?
Budějovice mají rozhodně kvalitní tým a na jejich hře jdou vidět i mnohé zkušenosti. U nás máme hodně mladých hráčů, kteří ty zkušenosti teprve sbírají a právě pro ně jsou taková utkání důležitá. Bude to chtít ještě trochu víc času a trpělivosti, ale myslím si, že zodpovědnou prací se můžeme ke spokojenosti všech dostat na vyšší level.

V dnešním zápase byly na vaší straně jen dvě vyloučení. Dostali jste tedy šanci hrát jinou hru než v minulých zápasech?
Jasně jsme si řekli, že nemůžeme mít tolik vyloučení. Nás to stojí strašně moc sil a soupeř se jednoduše dostane do sedla. Dneska už jsme to trošku znormalizovali a hned to šlo poznat, hráli jsme v úplně jiném tempu, což se odrazilo také na našem bojovném výkonu.

Šestnáct sekund před koncem druhé třetiny jste snižoval na 1:4, z jaké situace to vyplynulo?
V tu chvíli už to bylo 0:4 a my jsme zkoušeli všechno, co nás zrovna napadlo. Obránce Dundáček to tam dobře vytáhl, dostal jsem to na křídlo, vystřelil a padlo to tam. Po druhé třetině to tedy bylo 1:4 a my jsme se s tím ještě snažili něco udělat. Je ale chybou nechat si takhle zkušeného soupeře utéct o tolik branek, i na vlastním ledě se to už potom těžko dohání.

Po snížení byla před vámi ještě celá třetí dvacetiminutovka. Co chybělo, aby padla třeba ještě jedna branka?
Možná zkušenosti, možná štěstí. Holt se to nepovedlo a my teď musíme jen bojovat, zodpovědně pracovat a ty výsledky určitě přijdou.

Dres Motoru obléká váš bývalý spoluhráč z Martina, Peter Galamboš. Proběhlo před zápasem nějaké hecování?
Potkali jsme se, píšeme si. Dlouho jsme spolu hráli a víceméně jsme spolu vyrůstali v seniorském hokeji. Dnes i naše formace nastupovaly proti sobě, takže hecování určitě proběhlo. O tom to je, že se kamarádi předhánějí a hecují. Byl to pro mě specifický zápas. V dnešním utkání vyhrál on a já věřím, že ještě budu mít možnost mu to vrátit

Do utkání nastoupily i dvě nové vsetínské posily. Jak tito obránci zapadli do týmu?
Zranili se nám tři obránci a vedení na to zareagovalo. Dnes se poprvé ukázali v zápase, takže ještě určitě budeme muset zapracovat na nějakém herním systému, ale věřím, že se ukázali v dobrém světle a našemu týmu pomůžou.

Další zápas vás čeká ve středu, jaký bude váš nynější program a jak se na příští zápas připravíte?
Zítra máme volno a od pondělka jdeme zase zodpovědně pracovat. Musíme jít pokorně do každého zápasu, bojovat a vydat ze sebe sto procent. Po dobře odvedené práci už budeme jen doufat, aby se k nám naklonilo i trochu štěstí a budeme úspěšní.