Na Vsetín míří Chemici z Litvínova

Jiří Tabáček • 14.01.2006

V s e t í n - V prvním domácím zápase poslední čtvrtiny základní části Tipsport Extraligy přivítá Vsetín HC Chemopetrol Litvínov. Souboj posledního s předposledním. Vsetín v posledním zapase utrpěl porážku na ledě celku z čela tabulky, pražské Slavie, v poměru 3:1.V Litvínově se v pátečním utkání se Spartou hrálo 50 minut bez gólu, v následných dvou minutách každé mužstvo vsítilo po jedné brance a tak se prodlužovalo. Bonusový bod si z Litvínova odvezli Pražané.

Litvínov a play-off: Boj o P-O nevzdávají

Pro Litvínov je výhra na Vsetíně snad poslední šance, jak ještě zabojovat o play-off. Po páteční prohře v prodloužení nyní ztrácí Chemici na osmou příčku 12 bodů. Do sestavy Chemiků by se měl vrátit Ivo Prorok, který nenastoupil v pátečním kole. Na konci úterního utkání v Karlových Varech totiž obdržel od rozhodčího Smetáka trest ve hře za to, že sudího obvinil z ovlivnění zápasu. Do hry se nezapojí dlouhodobí marodi Bombic, Martinec a Kočí.

Letošní zápasy Vsetín vs. Litvínov

Litvínovu se v této sezóně proti Vsetínu daří. Z dosavadních tří zápasů Chemici všechny vyhráli. První střetnutí zcela jasně v poměru 4:0, další dvě již méně přesvědčivě.

Litvínov - Vsetín. 4 : 0 (1:0, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Prorok (Benda, Reichel), 24. Benda (Gýna, Trávníček), 33. Prorok (Reichel), 37. Benda (Trávníček).

Vsetín - Litvínov 1 : 2 (1:2, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Gorev (Jenáček) - 3. Gýna (Zadina), 18. Branda (Benda, Morava)

Litvínov - Vsetín 3 : 1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 24. Prorok (Reichel, Kubinčák), 29. Branda (Trávníček, Benda), 49. Branda (Benda, Reichel) - 20. Janků (Horák, Jenáček).

Ze vsetínské kabiny

Vsetín se potýka se špatnou koncovkou. Na levé straně skóre se nelichotivě vyjímá číslo 57. Druhým nejhorším týmem v počtu vstřelených branek je Znojmo s počtem 80 ale to má pouze 87 obdržených gólů na rozdíl od Vsetína, který jich má 121, nejvíc ze všech týmů. Na tento nedostatek si po pátečním kole postěžoval i asistent trenéra Rostislav Vlach. „V poslední třetině se hra trochu vyrovnala. Bohužel se nám nedařilo v koncovce" dodal.

Pravděpodobné sestavy

Vsetín: Hovi (Kučera) - Ponomarev, Kučný, Horák, R. Bauer, Spitzer, Nedbálek, Bolf - O. Hruška, Stantien, Demel - Květoň, Steiner, Jenáček - Dubec, Janeček, Rob – Duba.

Litvínov: Altrichter (Fiala) - Punčochář, Gýna, Ťupa, Morava, Poživil, Hranáč, Skuhrovec - Zadina, Reichel, Kubinčák - Benda, Branda, Trávníček - Šaffer, Sklenička, Gombár - Jánský, Charousek, Bednařík - Závada