Na play-off se už všichni těší, říká Michal Šurý

Kristýna Zigmundová • 19.02.2017

V předposledním zápase základní části se hokejisté VHK utkali s Novým Jičínem. Z tohoto zápasu vyšli jako vítězové i kvůli výborně chytajícímu gólmanovi Michalovi Šurém, který za svá záda pustil pouze jeden kotouč, a to poslední tři sekundy před koncem, „V závěru to už kluci asi dohrávali a nechali tam puk v přečíslení. Hráč Jičína to hodil před bránu, útočník to protečoval a mě to tam propadlo.“ S výsledkem 1:5 ve prospěch Vsetína je ale spokojený, „Teď máme nějaké hráče na odpočinku před play-off, takže kluci, kteří čekají na svou šanci teď dostali prostor ukázat, že jsou skvělý hráči, což se jim také povedlo.“

Jak hodnotíte zápas s Novým Jičínem?

Můžete z pozice gólmana popsat hru vašeho týmu? Přece jen z brány máte trošku jinačí pohled.

Myslím, že využíváme kondice, kterou jsme v sezóně natrénovali, a kluci vlastně celou dobu Nový Jičín přebruslovali. Soupeře podržel hlavně brankář, bez jeho výkonu by to bylo dávno třeba deset nula.

Takže si myslíte, že jste soupeře přehrávali?

Musím říct, že v první a druhé třetině jsme měli hodně šancí, které jsme neproměnili. V závěru, když už byl výsledek takový, jaký byl, jsme si už chtěli hrát takový hokej a pustili jsme do útoku i Jičín, který měl v závěru také spoustu příležitostí.

V závěru základní části se vám nedaří využívat šance, snažíte se na tom nějak pracovat, ještě před play-off?

Na tréninku to pořád pilujeme a střílíme. Myslím, že těch gólů dáváme dost, takže je nám zatím jedno, že některé ty šance neproměníme.

Pouhé tři sekundy před koncem vám soupeř vzal čisté konto, jak tato branka padla?

Nějaké góly, které dostáváte, většinou vyústí ze situace, kdy hráči v poli nemají dostatečně pokryté soupeře, nebo jim tam někdo ujede. Jak to vnímáte vy?

U gólu to není tak, že to vždy zaviní obrana. Je to vždy týmová chyba. Gól padá po chybě jak hráčů, tak gólmana. Takže těžko říct. Tu obranu ale samozřejmě musíme do play-off zlepšit.

Soupeř dvakrát orazítkoval tyčku, jak jste tuto situaci vnímal z vašeho pohledu?

První situace byla po nějaké šanci. Puk byl za bránou a hráči ho poslali před bránu, kde soupeř pálil z první. Měl tam celkem odkrytou bránu, ale trefil jen tyčku. U druhé šance jsme hráli 3 na 5. Byla tam střela od modré čáry. Nějaký hráč to přede mnou tečoval a můj pohyb byl opačný, takže jsem se potom jen horko těžko dostával do pohybu opačného. Naštěstí jsem to tam ale lízl a vytlačil na tyčku.

Čeká vás poslední zápas s Kopřivnicí. Myslíte, že to pro vás bude jednoduché, nebo se tam na vás můžou podepsat i nervy před play-off?

Nervy přijdou asi až v play-off, ale myslím si, že se na to všichni kluci už těší. Tady tento zápas asi kluci pojmou jako přípravu a myslím, že k tomu přistoupí každý na 100 % a ten zápas zvládneme, abychom byli psychicky připravení na play-off.