Nastartuje Vsetín v Opavě novou vítěznou sérii?

Jan Tajzler • 02.12.2016

Základní část 2. ligy skupiny Východ pokračuje pro vsetínské hokejisty na ledě v Opavě. Do Slezska se družina trenéra Dopity vydá v sobotu s jasným cílem a tím je nastartování nové vítězné série, kterou ve středu přerušila ostravská Pourba, díky výhře v prodloužení. Slezané se v dosavadním průběhu sezony prezentují střídavými výkony, ale nutno dodat, že favority potrápit umí. Jak si Valaši poradí ve slezské metropoli? Odpověď dostanete, pokud se do Opavy vypravíte na sobotní utkání, které startuje v 17:00, v opačném případě můžete využít online přenos.

V Opavě se uskuteční už třetí měření sil mezi hokejisty z Valašska a Slezska. V obou případech měl doposud více důvodu ke spokojenosti Vsetín, ale Slezané dokázali, že i proti favoritům můžou být rovnocenným soupeřem. První měření sil hostila slezská metropole, rozjetý Vsetín se tehdy v Opavě dostal do vedení 5:2, které se ve třetí třetině zdálo být neohroženo, domácí se však tehdy postarali o velké drama, když snížili na 5:4 a do posledních vteřin živili naději na prodloužení, to však vsetínský tým nedopustil a odvezl si ze Slezska všechny body. Také v odvětě na Lapači se Dopitův tým trápil, po dvou třetinách svítil na ukazateli skóre bezbrankový stav, zlom nastal až v závěrečné periodě, kdy Vsetínští dokázali odčarovat Šafránkovu bránu a zasadili do ní tři přesné údery. Nyní se schyluje ke třetí bitvě, kterou hostí Opava, dokáže do třetice favorita zaskočit?

Opava: Výsledky jako den a noc

Opava od začátku základní části vykazuje střídavou formu. Po porážce následuje vítěství a naopak. V posledních pěti utkání převažují u Slezanů porážky, překvapivá se zrodila na ledě poslední Techniky, kde Slezané nevstřelili jedinou branku a z jihu Moravy odjížděli s debaklem 0:4. Reparát skládali Opavští v domácím prostředí proti ambiciózní Porubě a nutno dodat, že favorita řádně potrápili, po základní hrací době platilo skóre 4:4, leč v prodloužení se přeci jen radoval ostravský celek. Ani v Hodoníně se nedostavila radost z vítězství, Opava padla po přestřelce 4:6. Radost se dostavila až proti krajskému rivalovi z Nového Jičína, který ve Slezsku prohrál 3:1. Zatím poslední utkání sehráli Slezané v Kopřivnici, kde si vysloužili další debakl, tentokrát 6:1.

Kádr Opavy asi není třeba dlouže přestavovat, je jen málo klubů, které drží několik sezon téměř statickou sestavu. Produktivitě momentálně vládne Jakub Vítek (12+10), vedle něj se o opavské body snaží Tomáš Polok (8+7) či Petr Grygar (6+7). V obraně kraluje Vladimír Holík (3+9). Branku Opavy střeží stálice a mimořádně zkušený brankář Dušan Šafránek, jenž si drží průměr pod tři branky na zápas.

Splní Vsetín roli favorita?

Hokejisté ze Vsetína si ve středu prožili pocit, na který dlouhodobě nebyli zvyklí a to pocit porážky. V měření dvou nejlepších celků východní skupiny vyšli Valaši se ziskem jednoho bodu. Málokdo by však ještě na začátku druhé třetiny čekal, že z toho vůbec nějaký bodový zisk bude. Valaši totiž v Ostravě ztráceli už 4:0, ale díky obrození v prostřední části, dokázal zelenožlutý soubor snížit na 4:2. Třetí třetina byla plně v režii Vsetína, ale vyrovnání se dostavilo až třináct vteřin před koncem zásluhou Radima Kucharczyka. Senzační obrat se však nekonal, Poruba měla v prodloužení více štěstí a nakonec zvítězila 5:4.

Vsetín v Porubě prohrál po šestnácti utkáních v řadě, právě Poruba je doposud jediným celkem, kterému se na Valachy podařilo vyzrát. Aby se to nepovedlo i Opavě, na to Valaši budou spoléhat především prostřednictvím svých produktivních hráčů, kterými jsou Jan Kolařík (13+19), aktuálně nejlepším střelcem je zkušený Radim Kucharczyk (14+15). V obraně vylepšil své přesné asistence kapitán Pavel Mojžíš (0+20). Zda do branky nastoupí Petr Hromada či Michal Šurý, to bude hlavolam hlavně pro trenéry VHK.

Utkání v Opavě startuje v 17:00 a pokud se do Slezska nechytáte přímo, můžete sledovat online přenos v režii opavské redakce.

Sestavy v minulém kole:

Opava: Šafránek – Galvas, T. Černý, Slavík, Holík, Mosler, Šindelář – Wolf, Polok, Selingr, Grygar, P. Chalupa, Vítek, Herman, Pavelek, Štindl