Naváží hokejisté VHK na nedělní výhru?

Kristýna Guricová • 23.09.2008

Po nedělní výhře 2:1 v prodloužení proti Uničovu, čeká vsetínské hokejisty další druholigová zkouška, tentokrát na ledě Žďáru nad Sázavou. Tito dva nováčci třetí nejvyšší soutěže se na ledě nepotkali již dlouhých 19 let, naposledy v sezóně 89/90, ze které si zelenožlutí odnesli 3 výhry ze čtyř vzájemných utkání a skóre 24:12. Pokud se na utkání do Žďáru nad Sázavou nedostanete, můžete informace o změnách stavu z tohoto utkání sledovat jako již tradičně, od 18 hodin, prostřednictvím našeho webu.

Tým Žďáru nad Sázavou se na samém vrcholu loňské sezóny probojoval z krajského přeboru do východní skupiny 2. ligy a je tak stejně jako Valašský hokejový klub nováčkem třetí nejvyšší soutěže. V letošní přípravě se středečnímu soupeři VHK příliš nedařilo. Ze čtyř utkání, hraných proti Břeclavi, Pelhřimovu, Kutné Hoře a Uničovu, se Žďárským nepodařilo ani jednou zvítězit a navíc si hráči odváželi vcelku vysoké porážky 4:10, 1:6, 4:6 a 1:6.

Ostrým druholigovým startem jakoby však prošel poněkud jiný tým. Hokejisté Žďáru nad Sázavou mají na svém kontě prozatím 5 bodů za jedno vítězství v prodloužení proti Novému Jičínu (4:3p), jedno v řádné hrací době z utkání s Velkým Meziříčím (4:2) a žádný bod za jednu porážku s Přerovem (2:6).

Na marodce Žďáru nad Sázavou je pouze obránce Martin Doležal, který má zraněné koleno, jinak se však dá předpokládat, že se domácí tým představí kompletní. Nejproduktivnějším hráčem Žďárských je Jiří Plachý, který prozatím ve třech odehraných utkáních 2. ligy nasbíral 4 body za 2 branky a dvě asistence a druhé nejčastěji se vyskytované jméno na listině střelců zní Radim Křišťan, jenž si prozatím do týmových statistik vysloužil 3 body (1 + 2).

Poslední vzájemný zápas? Ve 2. lize před 19 lety

Naposledy se oba týmy střetly v sezóně 1989-90, kdy bojovaly ve skupině C třetí nejvyšší soutěže. Ze čtyř utkání Valaši třikrát zvítězili a to v poměru 9:6, 6:2 a 7:1 a pouze jednou se radovali Žďárští z výhry 3:2.

Očima asistenta trenéra Jiřího Plachtoviče: „S týmem, který máme, si nemůžeme dovolit hrát nějakou otevřenou hru, protože dáváme těžko góly a momentálně se nám střelecky nevede. Musíme hrát ze zajištěné obrany a nějaké protiútoky snad přijdou. Máme tam útočníky, kteří jsou šikovní a dobře bruslí, snad se nám podaří zvítězit.“

Přípravná utkání Žďáru nad Sázavou – bez vítězství

Žďár nad Sázavou – Břeclav 4:10
Pelhřimov - Žďár nad Sázavou 6:1
Kutná hora - Žďár nad Sázavou 6:4