O místo v sestavě se přichází porvat Ondřej Kopta a Ivan Ďurač

Redakce • 07.11.2017

WSM liga si dává během reprezentační pauzy oddych, ale hráči Vsetína po pondělním volnu se opět v úterý sešli na ledě, aby začali ladit formu na utkání s Prostějovem, které se hraje příští středu. Trenérům Jiřímu Dopitovi a Lubošovi Jenáčkovi se na tréninku nově hlásili dva útočníci, kteří se v rámci týdenní zkoušky porvou o své místo v sestavě Valachů.

„O dalším posílení týmu jednáme dále. Po odchodu Radima Hrušky a Romana Tomase se ohlížíme dál. Kádr v rámci možností chceme posílit tak, abychom se v tabulce zvedli,“ uvedl k příchodu nových hráčů jednatel klubu Daniel Tobola.

Ondřej Kopta

Dvaadvacetiletý útočník naposledy působil ve Slavii Praha. Kmenový hráč Hradce Králové v uplynulých sezonách nahlédl i do extraligy, kde nasbíral už 67 startů. Na svou první extraligovou branku však stále čeká. V první lize má za sebou již 101 utkání, ve kterých nasbíral 49 bodů (20+29). Letos už jednou v zápase Vsetína nastoupil, ale bylo to v dresu soupeře jmenovitě HC Slavia Praha. Valaši v Edenu tehdy zvítězili 3:2 po samostatných nájezdech.

Ondro, jak jste se ocitl na Lapači?
Událo se to tak, že Slavia se mnou příliš nepočítala. Mluvil jsem s panem Tobolou, Vsetín mluvil se Slavií a domluvilo se to tak, že půjdu na Vsetín na zkoušku. Já jen doufám, že tady budu moct i zůstat.

Jaká je vaše motivace probojovat se do sestavy?
Motivaci mám obrovskou. Udělám vše proto, abych na Vsetíně zůstal, mohl za něj bojovat, pomáhal týmu dobrými výkony k výhrám a do play-off.

Ptal jste se na Vsetín u spoluhráče Jaroslava Pavelky?
S Jardou jsme spolu mluvili. Dal mi hodně informací. Moc hezky mluvil o tom, jak to tady funguje o Vsetíně i o klubu.

Jaký byl první trénink?
Byl náročný, ale dobrý. Takový, jak jsem očekával.

Profil Ondřeje Kopty na serveru eliteprospects.com

Ivan Ďurač

Dvacetiletý útočník je odchovancem mladoboleslavského hokeje. V letošní sezóně pro zranění působil jen ve Dvoře Králové, kde během sedmi zápasů nasbíral 6 bodů (3+3). V dresu Mladé Boleslavi v minulých sezónách nahlédl i do extraligy. Připsal si celkem 34 startů, ve kterých vstřelil jednu branku a přidal dvě asistence. Ve WSM lize sbíral starty hlavně za Benátky nad Jizerou. Celkem ve 44 zápasech si v první lize připsal 10 bodů (6+4).

Ivane, kudy vedla vaše cesta na Lapač?
Po sezóně v Mladé Boleslavi jsem neměl skoro žádné nabídky. Odehrál jsem pár zápasů ve Dvoře Králové, abych doma jen tak neseděl. Jenomže ve Dvoře jsem se zranil a pořád se to se mnou nějak táhlo. Pak se najednou objevila nabídka z Německa, ale nakonec to neklaplo, protože jsme se nedomluvili na smlouvě. Pak mi zavolali, jestli bych to nechtěl zkusit na Vsetíně, tak jsem tady.

Jaká je vaše motivace probojovat se do sestavy?
Hodně mě to láká. Vsetín je hokejové město. Lidi tady pravidelně chodí na zápasy, v kabině jsou super hráči i parta a hlavně je tady trenér, který něco dokázal. Myslím si, že tady by to bylo fajn.

Jaký byl první trénink?
Nebyl jsem skoro týden na ledě, předtím jsem byl zraněný, takže pro mě byl dost těžký a hledal jsem docela plíce. Doufám, že si rychle zvyknu a bude to fajn.

Profil Ivana Ďurače na serveru eliteprospects.com