OBRAZEM: Hokejisté ve vsetínské nemocnici darovali krev

Václav Trávníček • 09.08.2012

Hráči A-týmu a juniorů ve středu navštívili vsetínskou nemocnici, aby na jejím transfuzním oddělení darovali krev. Někteří hokejisté se rovněž zapsali do registru dárců kostní dřeně. „Věřím, že jsme nastartovali novou tradici a darování vsetínské hokejové krve bude pokračovat,“ uvedl jednatel VHK Daniel Tobola. „Zápis do registru vnímám jako ještě větší počin. Potřebují každého zdravého člověka,“ dodal Tobola, sám zkušený dárce.

Vsetínští hokejisté absolvovali dárcovství krve a zápis do registru dárců kostní dřeně za doprovodu a účasti vedení. Jednatel Daniel Tobola chodí krev darovat dlouhodobě a v registru je již několik let zapsán. „Před dvěma lety jsem měl i to štěstí, že se moje dřeň někomu hodila a já ji daroval,“ řekl. „Je to super věc z pohledu pomáhání si. Nikdy nevíme, kdy budeme mít nějaké zdravotní trable. Stát se to může komukoliv.“

Chcete-li hráče VHK následovat, můžete tak učinit na nejbližší transfuzní stanici. Jejich mapu naleznete zde.

Informace o dárcovství krve hledejte pod tímto odkazem a s registrem dárců kostní dřeně se můžete seznámit zde.

VELKÝ ZÁJEM. Ve vsetínské nemocnici se ve středu sešlo několik desítek dárců krve.

HRÁČI VČETNĚ VEDENÍ. Dárcovství se zúčastnili také (zleva) jednatel VHK Daniel Tobola, obchodní manažer Libor Forch a předseda oddílu Petr Neumann.

DOTAZNÍKY. Formuláře vyplňují útočník Martin Kubo s brankářem Petrem Hromadou.

VSTUPNÍ VYŠETŘENÍ. Odběr krve a kontrola hodnoty hemoglobinu. Na fotografii Petr Neumann.

VSTUPNÍ VYŠETŘENÍ VOL. 2. Odběr absolvuje brankář juniorky Tomáš Kohn.

VSTUPNÍ VYŠETŘENÍ VOL. 3. K odběru nastoupil rovněž útočník juniorů Dominik Tobola.

VSTUNÍ VYŠETŘENÍ VOL. 4. Odběr podstupuje jednatel VHK Daniel Tobola, který je dlouhodobým - a ze zúčastněných nejzkušenějším - dárcem krve.

V AKCI. Dárcem krve se právě stává útočník Martin Kubo.

RADOST. Vsetínský forvard si dobročinnou akci ve vsetínské nemocnici užíval.

SOUSTŘEDĚNÍ. Soustředěný výraz útočníka Davida Vítka.

PROCES. David Vítek (vlevo) a juniorský gólman Tomáš Kohn.

DOBRÁ NÁLADA. Při středeční návštěvě vsetínské nemocnice panovala uvolněná atmosféra.

GÓLMAN V AKCI. Dárcem krve se v tomto momentu stává i brankář Petr Hromada.

VEDENÍ. Společně s hokejisty akci absolvovalo také vedení VHK. Zde předseda klubu Petr Neumann.

Čtěte dále:

Prvního tréninku A-týmu na ledě se zúčastnilo dvaadvacet hráčů

Vsetínští hokejisté mají po soustředění a chystají se na led

Čtyřtýdenní volno skončilo, A-tým poprvé vyjede na led

Budeme se snažit podat vždy stoprocentní výkon, slibuje Jiří Korčák

René Kajaba: Letos můžeme být ještě lepší