Obrana je hra pěti lidí, má jasno Radim Ostrčil

Kristýna Zigmundová • 21.02.2016

V obranné dvojici s Martinem Ambruzem se mu v posledním zápase podařilo ubránit čisté konto, ale daří se mu tak i s ostatními obránci. Například v zápase s Opavou byl v obraně s Michalem Žákem a podařilo se mu tak připsat si dvě asistence. Radimu Ostrčilovi tedy nedělá problém přizpůsobit se herním podmínkám jakéhokoliv kolegy.

Zápas s Drtiči hodnotí pozitivně, ale také ví, že play-off je už na startovní čáře. „Byl to poslední zápas základní části a my jsme se chtěli připravit na play-off. I když to tak možná vůbec nevypadalo.“ Směje se po sobotním duelu. Ve hře se mu líbí, že se jde hlavně dopředu, ale o obraně ví, že má ještě rezervy. „ Hlavní ale je, abychom se těchto chyb vyvarovali v play-off.“

Na Hodonín se Valachům podařilo najít recept poprvé v sezóně, ale jak říká, „Je to jako každý jiný vyhraný zápas. Neřešíme, proti komu hrajeme, protože když se vyhraje tak se vyhraje, ať je to kdokoliv.“ Takový velké brankový rozdíl připisuje výborné hře dopředu.“ Prostě nám to tam napadalo, hráli jsme hodně dobře dopředu. Oni taky měli nějaké šance, ale Hrouda skvěle zachytal a hodně pomohl.“

A jaký je jeho celkový názor na Vsetínskou obranu? „Obrana je pět hráčů, a jakmile někdo udělá chybu, tak už to jde všechno do kopru.“ Velké plus však shledává v sestavování obranných dvojic.“ Myslím si, že tady má každá obranná dvojice jednoho zkušeného a jednoho mladšího hráče a prostě zatím nám to tak funguje.“ Na závěr ale dodává, „Obrana je hra pěti lidí. Není to jenom o obráncích.“

V uplynulé základní části se podle něj splnil hlavní cíl týmu, a to uhrát stabilní druhou příčku. „Chtělo se bojovat s Frýdkem o to první místo, ten ale hodně odskočil. Druhé místo bylo pro nás cíl a to se nám podařilo, takže si myslím, že jsme všichni spokojeni.“ Ohlíží se za základní částí, která je už v nenávratnu.

Sám zažil v České republice všechny typy soutěže. Od druhé ligy po Extraligu a dokonce hrál i Slovenskou ligu. Rozdíl podle něj ale není veliký. „Když je člověk na tom ledě, tak je na všechno úplně stejně málo času.“ O duelu s Frýdkem-Místkem ale říká, že se může rovnat prvoligovému utkání. Naopak, „Některé ty zápasy ve druhé lize jsou… No, jde to vidět, že to je druhá liga.“

Jestli jste si však mysleli, že se Valaši budou na play-off nějak speciálně připravovat, vyvedeme vás s omylu. „Teď už budeme jenom dolaďovat, už se nebude nic řešit. Jde o to, aby se každý cítil hlavně psychicky dobře, a aby si každý věřil. Musíme jít do té série jako tým a když toto všechno splníme, tak nevidím problém.“ Doufá však, že si ze čtvrtečního utkání s Novým Jičínem odnesou body. Prioritou pro ně je vstřelit první branku. „Musíme dát první gól, pak to z nás spadne a půjde to samo.“

Pokud se zeptáte vsetínského hokejisty, jaký je jeho nejoblíbenější moment, odpoví vám velmi prostě, „Věřím tomu, že ten oblíbený moment ještě přijde.“ Usmívá se na závěr Radim Ostrčil.