Obranné řady Vsetína vyztuží William Mäkinen

Redakce • 07.05.2018

Už je tomu jedenáct let, co naposledy dres Vsetína oblékal finský hráč. V letošní sezóně to bude v červnu třiadvacetiletý William Mäkinen. Talentovaný bek naposledy působil v druhé nejvyšší finské soutěži, kde hájil barvy týmu SaPKo. Finský celek měl ambice soutěž ovládnout, ale jeho cesta skončila nakonec v semifinále. William Mäkinen se v play-off blýskl devíti body a patřil k nejlepším hráčům týmu.

Odchovanec týmu z Jyväskylä má však za sebou i zkušenosti z nejvyšší soutěže a to je mu stále jen dvaadvacet let. V týmu SaiPa odehrál celkem třiaosmdesát zápasů a připsal si 17 bodů (2+15). Ve druhé nejvyšší finské soutěži odehrál třiasedmdesát utkání s bilancí 28 bodů (6+22). V obranných řadách Valachů by měl být vzhledem ke svým zkušenostem a talentu výraznou osobností. S tím počítá i vedení klubu.

„Na Williama jsme dostali tip a sledovali jsme jej na videu, hrál za tým Sapko, který byl v semifinále druhé nejvyšší finské soutěže, kde hraje spoustu šikovných mladých hráčů. Na ledě působil velmi jistě a sebevědomě, přichází k nám jako posila obranných řad, a to i do přesilovek. S doladěním jeho působení u nás nám pomáhal i Sasu Hovi, který Vsetín zná velmi dobře, tak všichni věříme, že si William prožije na Lapači podobný příběh právě jako Sasu,“ řekl k přestupu mladého finského obránce na Vsetín jednatel klubu Daniel Tobola.

Profil Williama Mäkinena na serveru eliteprospects.com